Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Pohled na posvátnou horu Fudži
  • Starobylé chrámy, hrobky a svatyně, původní domy gejš a hrady samurajů
  • Elegantní mrakodrapy a supermoderní technologie
  • Relaxace v tradičních zenových zahradách i moderních parcích

Západní svět je už několik století přitahován exotikou a neuchopitelností této vzdálené ostrovní země. Navštivte s námi Japonsko a připravte se na nekončící řadu zážitků a překvapení. Poznáte šokující kontrasty tisíciletých tradic a nejmodernější technologie, ucítíte kaleidoskop chutí a vůní, spěch velkoměst a hluboký klid zenových chrámů, uvidíte majestátní hrobky, chladné a elegantní mrakodrapy, rýžová políčka za okny vlaku řítícího se třísetkilometrovou rychlostí, a v neposlední řadě místo, kde se před 70 lety násilně zastavil čas. Přijedete-li s otevřenýma očima a srdcem, najdete přátelskou, fascinující a na světě zcela jedinečnou zemi.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet ve večerních hodinách, ubytování a odpočinek.

3. den

Tokio: Asakusa – atmosférický chrám Sensódži, brána Kaminarimon; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú; lodí do Tokijské zátoky pod mostem Rainbow Bridge, přímořská Odaiba; slavná čtvrť obchodů a bank Ginza, zázrak moderní architektury – Tokijské kongresové centrum.

4. den

Tokio – Kamakura: výlet vlakem do bývalého hl. m. – velký Buddha pod otevřeným nebem, nádherný chrám Hasedera a šintoistická svatyně Hačimangú; večer podle sil západní a východní Šindžuku – kontrast dech beroucích mrakodrapů (Tokijská radnice, Sumitomo Building) a největší zábavní čtvrti na světě Kabukičó.

5. den

Tokio – Fudži : výlet lodí, vlakem a lanovkou do národního parku Fudži-Hakone – pohledy na posvátnou horu z okolních hor, relaxace v tradičních termálních pramenech onsen – ideální příležitost k odpočinku od ruchu velkoměsta.

6. den

Tokio – Nikkó : výlet vlakem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích; chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú a Futarasan; při dobrém počasí po návratu pohled na Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree.

7. den

Tokio: individuální program ve městě – odpočinek či možnost nákupů; případně fakultativně celodenní výlet do energického a příjemného přístavního města Jokohama.

8. den

Tokio – Kanazawa: přejezd na pobřeží Japonského moře (poprve si vychutnáme pohodlí a přesnost japonských vlaků šinkansen); odpoledne návštěva tradiční dílny na barvení hedvábí (možnost nakoupit krásné dárky) v samurajské čtvrti Nagamači, prohlídka vily bohaté samurajské rodiny.

9. den

Kanazawa – Kjóto: prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města, včetně jedné z nejkrásnějších a nejstarších japonských zahrad Kenrokuen; původní domy gejš ve čtvrti Higašičaja a zbytky hradu s branou Išikawa, rušné tržiště Ómičó; odpoledne odjezd do Kjóta, kdysi hl. m. japonského císařství.

10. den

Kjóto: nejkrásnější památky císařského města, kulturní perly Japonska – chrám Kjómizudera vysoko nad městem, Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži, Stříbrný pavilon Ginkakudži, chrámový komplex Zenrindži s krásným výhledem na město; večer fakultativně představení japonské tradiční kultury ve čtvrti Gion a večerní zábavní čtvrť Pontóčó.

11. den

Kjóto – Nara : výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu – velký Buddhav největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Tódaidži, park plný krotkých srn; překrásná zenová zahrada Isuien, zastávka v chrámu Fénixe – místo proslavené též pěstováním slavného čaje; v podvečer procházka v atmosférické svatyni Fušimi Inari, světoznámé díky filmu Gejša

12. den

Kjóto – Himedži: dopoledne „hrad" šógunů Tokugawa Nidžó; výlet expresem šinkansen do města Himedži – největší a nejkrásnější původně dochovaný japonský hrad , nazývaný Bílá volavka. 

13. den

Kjóto – Hirošima: ráno odjezd do Hirošimy – prefekturální muzeum s díly slavného hirošimského umělce Hirajami Ikua, přilehlá zahrada Šukkeien; kontroverzní Muzeum atomové bomby, Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu  – symbol hirošimské atomové zkázy.

14. den

Hirošima – Mijadžima – Ósaka: výlet na ostrov s proslulou „plovoucí“ branou torii  lanovkou nachrámovouhoru Misen, kde už 1200 let hoří posvátný oheň zapálený mnichem Kúkai; večer šinkansenem do druhého největšího japonského města Ósaka.

15. den

Ósaka: prohlídka fascinujícího velkoměsta – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní observatoří pod otevřeným nebem, Ósacký hrad; čtvrť jídla a zábavy Namba s výstřední Amerika mura, procházka retročtvrtíŠinsekaipohledy z mostů Ebisubaši.

16.–17. den

Ósaka – Praha: celodenní výlet na posvátnou horu Kója – tradiční centrum buddhismu uprostřed divoké přírody; případně volno na nákupy či fakultativně slavné ósacké akvárium; večer odlet ze slavného letiště Kansai postaveného na umělém ostrově, přílet do ČR 17. den. 

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
3336082030. 6. – 16. 7. 2018 (17 dní) 108 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 9 980 Kč
333608301. 9. – 17. 9. 2018 (17 dní) 108 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 9 980 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků), příměstské vlaky a šinkanseny, MHD, metro a taxi ve velkých městech, 14x hotel *** se snídaní, vstupy do památkových objektů dle programu, český japonsky hovořící průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Pravá, či falešná? Oblíbenou kratochvílí Japonek v Kjótu je obléknout se do kimona, nechat se nalíčit jako gejša a potom korzovat mezi nejslavnějšími kulturními památkami. A jak tedy rozeznáte pravou gejšu od slečny v převleku? Opravdová gejša vám nebude pózovat, nelízá zmrzlinu a nepíše SMS na mobilu. Opravdová gejša nenápadně vyjde z luxusního podniku, kde právě bavila bohaté hosty, rychlým krokem přeběhne k nejbližšímu taxi a je pryč, takže ji „uloví“ opravdu jen ti nejrychlejší fotografové...

 

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů