Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Procházka po Dlouhé zdi a náměstí Tian'anmen
 • Unikátní Hliněná armáda a čínský symbol – panda velká
 • Život na Tibetské náhorní plošině pod himálajskými velikány
 • Svítání na posvátné řece Ganze a legendární Tádž Mahal

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu Hliněné armády  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.

6. den

Xi'an: dokončení prohlídky města – taoistický klášter Osmi nesmrtelných, monumentální 14 km dlouhé hradbypagoda Malé divoké husy; večer odjezd lehátkovým vlakem.

7. den

Chengdu (Čcheng-tu): v poledne příjezd do hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan); návštěva chovné stanice unikátní pandy velké, buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu); večerní pěší zóna.

8. den

Chengdu – Lhasa: v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.

9. den

Lhasa: celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palácPotála , bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka, nejposvátnější tibetský chrámDžokhang .

10. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modréhoposvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.

12. den

Gjance  Žikace: jedno z nejzachovalejších tibetských městeček – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.

13. den

Žikace – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo; odpolední přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.

14. den

Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním několika pětitisícových průsmyků s úžasnýmivýhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).

15. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.

16. den

Káthmándské údolí: celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí.

17. den

Káthmándú – Váránasí: fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu, nebo další královské město Pátan ; odpoledne přelet do Váránasí.

18. den

Váránasí: ráno projížďka lodí po Ganze, koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější místo hinduistů Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.

19. den

Ágra: ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula.

20. den

Ágra – Dillí: půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.

21.–22. den

Dillí – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem, chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác, skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 22. den ráno.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3334191211. 4. – 2. 5. 2019 (22 dní) 94 800 Kč 91 956 Kč   sleva 2 844 Kč
sleva za včasnost do 11. listopadu 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 980 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
   indické vízum - 2 400 Kč
333419224. 9. – 25. 9. 2019 (22 dní) 94 800 Kč 91 008 Kč   sleva 3 792 Kč
sleva za včasnost do 4. března 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 980 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
   indické vízum - 2 400 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Dillí–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Chengdu–Lhasa, Káthmándú–Váránasí), 3x noční lůžkový vlak I. třídy, pronajatá doprava, 14x hotel *** + 2x hotel ** se snídaní, 1x večeře (pekingská kachna), vstupy do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours, v Tibetu i místní průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD (platí se při vstupu)

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami.

Fotogalerie
Zajímavosti

Čhörten (stúpa) je architektonickým vyjádřením fyzické přítomnosti Buddhy a současně jeho oslavou. V doslovném překladu se jedná o „schránky na obětiny“. Mívají nejčastěji bílou barvu a bývají do nich uloženy významné buddhistické relikvie – náboženské texty, sošky, osobní věci významného lamy, nebo dokonce vlasy, nehty či zuby samotného Buddhy. Někdy je do stúpy ukládán také popel nebo i celé tělo významného lamy.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů