Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Nocleh pod Mt. Everestem a u nádherného jezera Nam
 • Tajemné kláštery, výstavní paláce a majestátní stúpy
 • Káthmándské údolí se starými královskými městy
 • Nezapomenutelné výhledy na himálajské velikány

Uskutečněte neopakovatelnou 24hodinovou jízdu nejvýše položenou železnicí světa a vyjeďte až na náhorní planinu tzv. vnějšího Tibetu, do Lhasy. Zde nás ohromí bývalé sídlo dalajlamy – Potála a v dalších význačných chrámech a klášterech v okolí nasajeme tibetskou duchovní atmosféru. Pokračovat budeme najatými džípy po centrálním Tibetu, uvidíme život obyčejných Tibeťanů, mnichů v klášterech či kočovných pastevců. S odbočkou do základního tábora nejvyšší hory světa – Mt. Everestu – překročíme několik průsmyků ve výšce kolem 5000 m a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy na himálajské velikány. Putování završíme sjezdem do zeleného Káthmándského údolí, kde se seznámíme s jeho starými paláci, stúpami a chrámy.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking – Xining (Si-ning): přílet do Pekingu a následný přelet do Xiningu.

3.–4. den

Xining – Lhasa: celodenní výlet ke klášteru Kumbum; noční a denní přejezd vlakem přes Tibetskou náhorní plošinu (nejvyšší bod cesty 5072 m, délka jízdy 24 h) – příjezd do Lhasy 4. den odpoledne.

5. den

Lhasa: bývalé sídlo dalajlamů Potála ; jeden z největších klášterů tzv. sekty žlutých čepic – klášter Däpung, poutní okruh Barkhor.

6. den

Údolí Jarlung – celodenní výlet do kolébky tibetské kultury a státnosti: sídlo prvních tibetských králů hrad Jumbulagang, nejstarší tibetský klášter Samje; pozdě večer návrat do Lhasy.

7. den

Lhasa: půldenní výlet do kláštera Gandän ležícího v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad údolím řeky Kjičchu; bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

8.–9. den

Lhasa – Nam Co: dvoudenní výlet k největšímu tibetskému jezeru Nam nacházejícímu se v nadmořské výšce 4700 m a obklopenému hřebenem sedmitisícových vrcholů – procházka po březích jezera a pozorování západu a východu slunce; druhý den odpoledne návrat do Lhasy – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .

10. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd pronajatými džípy kolem posvátného jezera Jamdok – přes téměř pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca.

11. den

Gjance – Žikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské město.

12. den

Žikace – Sakja: jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo; přejezd do městečka Sakja.

13. den

Sakja – Šäkar: bývalé hl. m. Tibetu se stejnojmenným klášterem, vystavěným v tradiční, Mongoly ovlivněné architektuře; odpoledne přejezd do Šäkaru.

14. den

Šäkar – základní tábor Mt. Everestu: odbočka z hlavního směru k nejvyšší hoře světa, 8850 m vysoké Matce hor – odpoledne pěší návštěva základního tábora (5200 m); Rongphu – nocleh v ubytovně u nejvýše položeného kláštera na světě.

15. den

Rongphu – hranice Tibetu: východ slunce nad Everestem; celodenní přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šišapangma.

16. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přesun přes hranice a dále hlubokým lesnatým údolím; dle času pozdě večer Káthmándú – obchodní čtvrť Thamel.

17. den

Káthmándú: celodenní okruh pronajatým mikrobusem po Káthmándském údolí – hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, bývalé hlavní město Bhaktapur, tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s výhledem na celé údolí.

18.–19. den

Káthmándú – Praha: dopoledne další královské město Pátan, nebo fakultativně možnost letu k Everestu; odpoledne odlet, přílet domů 19. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3334091210. 9. – 28. 9. 2019 (19 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 10. března 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 5 840 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč
3334092214. 10. – 1. 11. 2019 (19 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 14. dubna 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 5 840 Kč
   čínské vízum - 2 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Káthmándú–Praha, 1x přelet Peking–Xining, 1x lehátkový vlak II. třídy (24 h), pronajaté džípy a mikrobus, MHD, 11x hotel **, 2x hotel *, 2x dvou a vícelůžková ubytovna se spol. soc. zař., český odborný průvodce China Tours, v Tibetu i místní průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 5000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Fotogalerie
Zajímavosti

Tzv. "modlitební mlýnky" mají nejčastěji podobu malých ručních mlýnků, kterými buddhističtí věřící otáčejí ve směru hodinových ručiček a roztáčejí tak modlitby (mantry), jež jsou uvnitř uloženy, případně napsány přímo na mlýnku. Dotyční věří, že modlitba se tak dostane do světa a bude vyslyšena. Můžete je vidět v klášterech, na poutních okruzích (korách) nebo v průsmycích v podobě velkých pevných mlýnků poháněných vodou či větrem.

 

China Tip

Italský horolezec Reinhold Messner věří, že yetti existuje. V průběhu 12 let zorganizoval v Tibetu a Nepálu přes dvacet výprav, které popsal ve své knize Yetti, legenda a skutečnost. Messner našel zvíře, kterému se říká sněžný medvěd a odpovídá představám místních lidí o yettim. Yetti prý má v mládí načervenalou srst, která později tmavne a dostává šedivou barvu. Dožívá se prý 20 až 30 let, živí se ovcemi a přesně podle legendy je citlivý na hluk. Myslíte, že na něj v základním táboře Everestu narazíme?

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů