Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Oči Buddhů a stará řemesla v Káthmándském údolí
  • Výlety do horských vesniček a výhledy na osmitisícovky Himálaje
  • Plavba po řece Trišulí nebo rybaření na písečné pláži
  • Safari v džípu i na hřbetu slona v NP Čitván

V Nepálu se potkává země s nebem. Zrodil se zde Buddha i nejvyšší hora, rozkvétá tu na 30 druhů rododendronů a zpívá přes 800 druhů ptáků. Kdo by se tam nechtěl podívat? A proč nevzít s sebou i děti? Kromě nejznámějších kulturních památek pod ochranou UNESCO budeme moci spatřit nepálské osmitisícovky Everest, Dhaulágirí, Annapúrny a nespočet sedmitisícových vrcholů. Do paměti se vryjí dny strávené v kopcích nad Pókharou, kde budeme mít panorama Himálaje jako na dlani, poputujeme ode vsi ke vsi, přičemž nahlédneme do života místních lidí. Z horské oblasti se přeneseme do naprostého opaku – subtropické džungle národního parku na hranici s Indií, kde se svezeme na slonech a při troše štěstí potkáme nosorožce i krokodýly. A abychom z této chudé, ale překrásné země viděli a zažili to nejzajímavější, co zvládneme s dětmi, nesmí chybět nocleh u řeky – v tomto případě Trišulí, prodírající si cestu z Tibetu k matce řek Ganze.  

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Káthmándú: ranní přílet do hl. m. Nepálu a přesun do hotelu v nedalekém krásném Bhaktapuru  – prohlídka architektonicky jedinečného královského města, palác s 55 vyřezávanými okny; vrchol káthmándského zlatnictví Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla i stále živé náměstí hrnčířů. 

3. den

Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth, jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové. 

4. den

Bhaktapur – Pókhara: dopoledne přelet do příjemné Pókhary, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou horu Mačhapučhre, tzv. "Rybí ocas".

5. den

Pókhara – Astam: nalehko přesun džípy a pak pěšky do eko-lodže v 1600 m n.m. proslulé nezapomenutelnými západy slunce a panoramatickým výhledem na himálajské hřebeny; odpoledne věnované zastavení se a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – podíváme se do místní školy, pokusíme se uplést bambusový koš a pomůžeme uvařit našemu kuchaři oběd či večeři.

6. den

Astam – Dampus: půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky, kde není nouze o úsměvy místních lidí. 

7. den

Dampus – Pókhara: pěšky (cca 2,5 h) do vesnice Phédi a pak džípy sjezd do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví.

8. den

Pókhara – Górkha – řeka Trišulí: přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Narajana Šáha a sídla někdejší královské rodiny; opevněný palác Górkha Durbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí; odpoledne přesun k Trišulí a nocleh v bambusových chatkách na písečné pláži u řeky.

9. den

Řeka Trišulí – Čitván: příprava člunů a splutí části řeky zakončené obědem, kdo nebude chtít plout na člunech, může rybařit; odpoledne přejezd k NP Čitván. 

10. den

Národní park Čitván : pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnikaTharu, absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer taneční vystoupení a pro zájemce možnost strávit noc v pozorovací věži v džungli

11. den

Čitván – Káthmándú: půldenní přejezd do Káthmándú – královské náměstí Darbar, volno na poslední nákupy. 

12.–13. den

Káthmándú – Praha: další královské město Pátan  nebo fakult. možnost letu k Everestu; odlet z Nepálu, přílet do ČR 13. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Káthmándú–Pókhara, pronajatý mikrobus, 5x hotel *** se snídaní, 2x lodž v NP s plnou penzí, 2x ekolodž a 1x chatky u řeky – oboje s polopenzí a spol. soc. zař., vstupné do památkových objektů a NP dle programu, český odborný průvodce China Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Nepálští hinduisté i buddhisté uctívají dívku Kumárí jako ztělesnění hinduistické bohyně Durgy. Jedná se o dívku velmi mladou, která titulu Kumárí (dívka, panna) a s ním spojené funkce pozbývá s příchodem první menstruace. Funkce Kumárí je především obřadní, dívka hraje významnou roli hlavně při náboženských slavnostech, jinak ze svého domu prakticky nevychází. Možná ji ale zahlédneme za vyřezávaným oknem jejího paláce na náměstí Darbar v Káthmándú.

 

Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů