Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Poslední deštný prales na ostrově – NP Sinharádža
  • Turistika v pohoří Knuckles Range
  • Rafting a canyoning na překrásné řece
  • Za plejtváky, delfíny a žraloky na východní pobřeží

Nabízíme aktivní variantu zájezdu na Šrí Lanku určenou všem, kteří rádi kombinují poznávání s pohybem v přírodě. Ať už se vám ostrov zalíbil při prvním pobytu a chcete ho poznat hlouběji, nebo je to vaše první cesta a chcete trávit více času pohybem než v autobusu, je tento zájezd právě pro vás. Pro začátek si uděláme si půldenní výlet do deštného pralesa Sinharádža. Kdo bude chtít, vystoupá na Adamovu horu tou nejnáročnější, ale zároveň i tou nejkrásnější cestou, při níž zdoláme přes 2000 výškových metrů. Tři dny strávíme výlety nalehko v neobjevených horách Knuckles. Vykoupeme se v nejednom vodopádu, nahlédneme do tradiční domorodé vesničky, navštívíme ale i známé památky – Lví skálu, buddhistické skalní chrámy v Dambulle a Kandy. Naši cestu zakončíme na východním pobřeží u moře. Během zájezdu bude šance vyzkoušet si šnorchlování, canyoning, splutí řeky, potápění... Dokonce bude možnost vydat se na člunech za plejtváky a delfíny.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kolombo – Negombo: letecky na Šrí Lanku a první pohodový den na břehu moře – možnost koupání a návštěvy největšího rybího trhu na ostrově.

3. den

Negombo – Ratnapura: přes sloní sirotčinec v Pinnevalle s více než 80 slony do tzv. Města drahokamů; odpoledne návštěva oblíbeného piknikového místa u vodopádu Bópath s možností koupání.

4. den

RatnapuraNP Sinharádža : poslední primární deštný prales na ostrově – asi 4hodinová procházka pralesem; návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a primitivní štoly na jejich těžbu.

5. den

Ratnapura – Nallathannija: nalehko zdoláme nejposvátnější přírodní místoAdamovu horu (2245 m n.m.) – vystoupáme tropickým porostem s potůčky a bystřinami a v závěru po strmých schodech na vrchol, odkud uvidíme Šrílanskou vysočinu  jako na dlani. Jedná se o náročnou celodenní túru (10 hod.), během níž překonáme 2000 výškových metrů při cestě vzhůru a 800 metrů dolů; jako alternativu lze zvolit objezd hory naším mikrobusem (cca 5 h).

6. den

Nallathannija – Kitulgala: přejezd Šrílanskou vysočinou (cestou mohutné akácie a nedozírné čajové plantáže) do kempu u řeky Kelani – odpočinek a koupání; možnost menšího canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; večerní barbecue.

7. den

Kitulgala – Kandy: přejezd do srdce ostrova a náboženského centra – chrám Kataragamy i Buddhova zubu ; výtečné místní vývařovny i stylové restaurace; večerní taneční vystoupení v maskách.

8.–10. den

Knuckles Range – Corbett's Gap: nalehko třídenní přechod pohoří s výstupem na vrchol (1860 m n.m.) hřebene (variantně lze zůstat v kempu) – přes čajové a kardamomové plantáže, lesy akácií a borovic, porosty rododendronů a bambusů, v závěru přes rýžová políčka – cestou omračující příroda, vesničky plantážových dělníků a továrny na čaj.

11. den

Corbett's Gap – Habarana/Sígirija: východ slunce nad nedozírným údolím, dopolední sestup z pohoří Knuckles a následně sjezd z hor do úrodných plání – návštěva zahrady s kořením a nádherně zdobených skalních chrámů v Dambulle ; nocleh pod majestátní Lví skálou.

12. den

Sígirija – Trincomalee/Nilaveli: symbol ostrova tzv. Lví skála a výstup na nedaleký osamocený boulder Pidurangala s leteckým výhledem na Sígiriju; přejezd na východní pobřeží k Trincomalee.

13.–14. den

Nilaveli: pobyt (3 noci) v kdysi oblíbeném letovisku v tamilské části ostrova, které začínají turisté znovu objevovat – pláže s bílým pískem, pozvolný vstup do moře a minimum turistů; možnost šnorchlování/potápění na korálech u NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), lodí za plejtváky a delfíny, pevnost Frederick se Skokem milenců.

15.–16. den

Nilaveli – Praha: dopoledne rozloučení s mořem; odpoledne přejezd autobusem napříč ostrovem – zastávky v posvátném Mihintalé, odkud se buddhismus ve 3. st. př.n.l. začal šířit po ostrově, a u zbytků skalní pevnosti Jápahuva ze 13. stol., někdejším úkrytu Buddhova zubu; poslední večeře v pobřežním městečku Negombo a odlet do ČR, přílet domů 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
  • pronajaté mikrobusy (minivany) a tuktuky
  • 9x hotel ** se snídaní
  • 4x pronajatý stan v kempu – 1x se snídaní v Kitulgale a 3x s plnou penzí v Knuckles Range
  • český odborný průvodce a místní průvodce v Knuckles Range.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Ubytování:

Spát budeme převážně v turistických hotýlcích a lodžích. V kempu v Kitulgale a zejména v pohoří Knuckles pak bude ubytování 4 noci v pronajatých stanech, jež jsou postavené pod dřevěnými přístřešky na kůlech – spí se na matracích, vybavení tábořiště je skromné, ale čisté, a jídlo, které nám naši místní průvodci připraví, je neobyčejně chutné.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika celodenními túrami (nalehko) v zajímavých přírodních oblastech. Nejnáročnější pěší program absolvujete 4. den – přechod Adamovy hory (převýšení +2000 m, sestup −800 m, v závěru hodně schodů), ale lze ho vynechat a zvolit jen odpočinkový program. Dále je naplánovaný treking 7.–9. den v pohoří Knuckles – první a poslední den (12 km a 18 km) v nenáročném zvlněném terénu, prostřední den je náročnější výstup na vrchol (celkem 18 km, +650 m převýšení), který je opět možné vynechat.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů