Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Císařské paláce, malebné tradiční zahrady, posvátná hora
  • Stovky hliněných vojáků a "nekonečná" Dlouhá zeď
  • Pohádková krajina homolovitých kopečků a rýžové terasy
  • Moderní velkoměsta západního střihu

Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se původním venkovem a projít se po rýžových polích. Ochutnat pravou pekingskou kachnu, poslechnout si nefalšovanou pekingskou operu či nakoupit pravé čínské hedvábí. Uvidíte moderní velkoměsta se širokými bulváry, "zakázané" císařské město i objev 20. století – přes dva tisíce let starou "hliněnou armádu" a samozřejmě nejvelkolepější stavbu světa – Dlouhou zeď. Také se spolu s čínskými poutníky vydáme na jednu z posvátných hor. Navštívíme typické čínské zahrady, "vodní městečko" a překvapí nás supermoderní, a přesto krásná Šanghaj. A kdo si prodlouží cestu o čtyři dny do jižní Číny, ten určitě nebude litovat. Podívá se ještě do malebné krasové oblasti vápencových homolí a terasovitých rýžových polí, finále zájezdu bude patřit "městu 3. tisíciletí" – Hongkongu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking:  odpoledne přílet a procházka starými mizejícími uličkami hlavního města; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na jeden z přístupných úseků Dlouhé zdi  – jedné z největších staveb lidstva nazývané také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť Ptačí hnízdo a Vodní kostka.

4. den

Peking: výstavní lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung); areál Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming); čajový obchod s ochutnávkou; večer představení pekingské opery.

5. den

Peking: procházka po Tian'anmen (Tchien-an-men) – největším náměstí na světě; prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů do r. 1911 a největší palácový komplex na světě; chrám Nebes  – místo, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu; noční přejezd lůžkovým vlakem.

6. den

Xi'an (Si-an): výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády  – jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr., cestou zastávka v nefritové dílně; Velká mešita a podvečerní procházka muslimskou čtvrtí.

7. den

Xi'an: celodenní výlet na posvátnoutaoistickou horu Huashan (Chua-šan) s několika tisíci schody (značně usnadněno výjezdem lanovkou na Severní vrchol) – typická čínská krajina, častá předloha pro výtvarné umění.

8. den

Xi'an: dokončení prohlídky města – taoistický klášter Osmi nesmrtelných, pagoda Malé divoké husymonumentální 14 km dlouhé hradby; odpoledne/večer odjezd lůžkovým vlakem.

9. den

Suzhou (Su-čou): ráno příjezd do starobylého města při Velkém císařském kanálu ; procházka nádhernými čínskými zahradami  – posezení v nejmalebnější zahradě Mistra rybářských sítí a největší zahrada Pokorného služebníka; exkurze do továrničky na zpracování hedvábí.

10. den

Suzhou – Šanghaj: přejezd do Šanghaje se zastávkou v kanály protkaném „vodním“ městečku Zhouzhuang (Čou-čuang) – projížďka v "gondole" a procházka starými domy bohatých čínských obchodníků; podvečerní Šanghaj s obchodní třídou Nanking a nábřeží Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.

11.–12. den

Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město; prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 632 m vysoké Šanghajské věže (2. nejvyšší budova světa) a projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); večer odlet domů, přílet do ČR 12. den.

Prodloužení

JIŽNÍ ČÍNA

(11.–)12. den

(Šanghaj –) Guilin (Kuej-lin) – Longji (Lung-ťi) – Yangshuo (Jang-šuo): ráno (nebo předchozí den večer) přelet do Guilinu; výlet na terasovitá rýžová políčka v oblasti zvané Dračí hřbet obývané zajímavými národnostními menšinami – výstup na vyhlídku s panoramatickým výhledem na terasy; odpoledne přejezd do Yangshuo.

13. den

Yangshuo – centrum světoznámé oblasti homolovitých kopečků: dopoledne přejezd do staré rybářské vesničky Xingping (Sing-pching) na vyhlídkovou plavbu lodí po řece Li mezi homolemi; odpoledne volno na nákup suvenýrů.

14. den

Yangshuo Shenzhen (Šen-čen) – Hongkong: přesun k Měsíční "hoře" (pro zájemce možnost výstupu nahoru pro neopakovatelný výhled po malebné krajině a na do nekonečna se táhnoucí homole); odpoledne přejezd rychlovlakem (300 km/h) do Shenzhenu – přechod hranice a transfer do Hongkongu (příjezd pozdě večer).

15.–16. den

Hongkong – Praha: procházka rušnými ulicemi moderního velkoměsta – výjezdna ikonický kopec Victoria Peak a pohled na slavné panorama města ze čtvrti Kowloon; večer odlet, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2729341011. 4. – 22. 4. 2024 (12 dní) 69 800 Kč 67 008 Kč   sleva 2 792 Kč
sleva za včasnost do 11. října 2023
Rezervovat

ZÁKLADNÍ VARIANTA

  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • Jednolůžkový pokoj povinný - 6 480 Kč
      čínské vízum - 3 500 Kč
2729341111. 4. – 26. 4. 2024 (16 dní) 89 800 Kč 86 208 Kč   sleva 3 592 Kč
sleva za včasnost do 11. října 2023
Rezervovat

PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍ ČÍNĚ

  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • Jednolůžkový pokoj povinný - 8 980 Kč
      čínské vízum - 3 500 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Peking / Šanghaj (Hongkong)–Praha (vč. všech poplatků)
  • 1x v prodloužení přelet Šanghaj–Guilin
  • 2x noční lůžkový vlak I. třídy
  • 1x v prodloužení rychlovlak
  • mikrobusy/metro
  • 7x hotel *** se snídaní (+ 4x v prodloužení)
  • 10x večeře (+ 2x v prodloužení; v HK jen snídaně)
  • vstupné do památkových objektů dle programu
  • český čínsky hovořící průvodce.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Víza:

Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů. Z tohoto důvodu již není naše CK, ani žádná jiná, schopna za většinu klientů víza zajistit.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Poté je třeba se objednat k návštěvě vízového centra – opět přes webovou stránku, která je taktéž v angličtině.

Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě.
Čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou přímo při podání žádosti, a to částkou 2700 Kč/os. Pokud mají klienti zájem o vyzvednutí pasu s uděleným vízem prostřednictvím naší CK, musí nám dodat doklad o úhradě vízového poplatku, který obdrželi.

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let, osoby nad 70 let věku a dále ti, jimž byly v tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Této skupině osob můžeme v případě zájmu zajistit vízum i nadále, a to za poplatek 3300 Kč – upozorňujeme, že tento poplatek zahrnuje pouze vyřízení víza na vízovém centru, nikoliv vyplnění žádosti o vízum, což musí každý klient vyplnit sám.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínská víza.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zajímavosti

Zakázané město je chybný, nicméně vžitý název pro císařský palác v centru Pekingu. Čínsky se jmenuje Gugong (Ku-kung) – Starý palác. Císařský palác byl v dobách dynastií Ming a Qing (Čching) centrem obrovského "Zakázaného města" – komplexu, do kterého byl povolen vstup pouze osobám, jež měly co do činění na císarském dvoře.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů