Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Fénické, antické, křesťanské a arabské památky
 • Tyros , Andžar , Byblos  a monumentální Baalbek
 • Hluboká údolí, cedrové lesy 
 • Skvělá kuchyně i víno

Dalším střípkem do naší blízkovýchodní mozaiky je Libanon. Tato oblast středomořského pobřeží a blízkého vnitrozemí nabízí především pestrou škálu památek od Féničanů, Řeků a Římanů přes rané křesťanství, později islám až po středověk, zasazenou do monumentální kulisy třítisícových hor. Perlou antiky je helénistický Baalbek se svými pověstnými terasami a největšími kamennými bloky, které kdy člověk opracoval a přemístil. Přes první křesťanské chrámy a nekropole a přes islámské památky se na naší pouti blízkovýchodní historií dostaneme až ke středověkým křižáckým hradům z doby bojů o Svatou zemi. Kromě historických památek samozřejmě nevynecháme přírodní krásy a zajímavosti a nahlédneme i do současného života muslimských i křesťanských Arabů. Celou cestu si zpestříme skvělou kuchyní a báječným vínem, které zde začali pěstovat jako první již Féničané. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Bejrút, transfer do hotelu.

2. den

Bejrút – velmi zdařilé Národní muzeum s pozoruhodnou sbírkou archeologických nálezů z celého Libanonu: největší sbírka sarkofágů ve světě, fénické stély, křesťanské mumie z období středověku, antické sochy a překrásné mozaiky; Place de l'Etoile a okolí: parlamet, hodinová věž, sídlo premiéra Grand Serai, hlavní maronitská katedrála sv. Jiří, mešita Mohammada al-Amína včetně interiéru a hrobky Rafíka Harírího, řecká ortodoxní katedrála sv. Jiří, interiéry mešity al-Omari - původně kostel Sv. Jana Křtitele ze 12. století přestavěný mamlúky, antické vykopávky včetně římských lázní, Náměstí mučedníků; nábřežní promenáda; Holubí skála.

3. den

Deir el-Qamar – jedno z nejhezčích měst v Libanonu v pohoří Šúf, první hlavní město, sídlo drúzských vládců od 16. století (mešita emíra Fakhreddina Maanského, palác emíra Younese Maanského, část interiérů Hedvábného chánu a Fakhreddinova paláce, seraj emíra Youseffa Chéhaba, maronitský kostel Panny Marie z hory); Beiteddine – palácový komplex, bývalá pevnost emíra Bechira z 18. století, sbírka mozajek z Jehy.

4. den

Jeskynní komplex Jeita – jedny z nejpůsobivějších krápníkových jeskynní na světě, včetně největšího stalaktitu; vyhlídka na pobřeží z vesničky Harrísa se sochou Panny Marie Libanonské, která shlíží vysoko nad Džúníjskou zátokou na mnoho kostelů a katedrál nejrůznějších církví rozesetých po okolní krajině (včetně brutalistické betonové katedrály); Byblos (Jbail) malebný prastarý fénický přístav, nejstarší nepřetržitě osídlené město světa: velkolepý archeologický areál s chrámy z 5 st., nekropole, divadlo, hradby, zrestaurovaný křižácký hrad obehnaný vodním příkopem, středověké centrum města s malebným súkem.

5. den

Údolí Kadíša  s mnohými maronitskými kláštery a ceněnými cedrovými lesy, jejichž stáří může být až 2000 let;prohlídka kláštera Dér Már Antonios Kozahjá z 11. století, jeskyně šílenství, nejstarší tiskařský lis na Blízkém východě; Bšarré – město na konci údolí Kadíša, rodiště proslulého básníka Chalíla Džibrána; Džibránovo muzeum v bývalém kláštěře s jeho hrobkou vytesanou do skály, krásný výhled na údolí.

6. den

Cesta údolím Bikáa do Baalbeku , nejvýznamnější i nejzachovalejší římské lokality na Blízkém východě –  gigantické chrámy, nevyšší antické sloupy, zdobné basreliéfy, vstupní brány atd.; Andžar, dnes převážně „arménské město“ jehož obyvatelé uprchli v roce 1915 před tureckou genocidou, jediné dochované rozvaliny sídla ummájovských chalífů z 8. století po Kristu (paláce, obchodní třídy, lázně, mozaiky, kanalizace atd.); Ksara – nejstarší a nejznámější libanonské vinařství, které dodnes využívá rozsáhlé jeskynní komplexy ke zrání vína, degustace vína

7. den

Týros (Súr)  – starověké fénické město s četnými archeologickými lokalitami: římské a byzantské cesty, římský hipodrom (druhý největší svého druhu), kolonáda s monumentální vstupní bránou, pozůstatky středověkého města; přístav Sidón (Saida) – křižácký „Mořský hrad“, jenž je s pevninou spojen kamenným mostem, tajemné uličky středověkého krytého súku, muzeum mýdla, největší a nejkrásnějšíz mnohých chánůChán el Franj.

8. den

Volno, možnost koupání; fakultativní výlet do Tripolisu (Tarábulusu), proslulého arabskou architekturou – ohromná Citadela Raymonda de Saint-Gilles, Velká mešita al - Mansúr, exteriéry madras v mamlúckém a otomanském stylu, hammámy, středověké arabské súky včetně mýdlového; neslavnější cukrárna „Hallab 1881“.

9. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2712730110. 3. – 18. 3. 2023 (9 dní) 39 800 Kč 39 402 Kč   sleva 398 Kč
sleva za včasnost do 10. prosince 2022
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 7 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků (Praha–Bejrút–Praha)
 • doprava minibusem / autobusem
 • 8x hotel***/**** se snídaní
 • informační materiály.
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Upozornění:

Upozorňujeme, že libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko.

Omezení vstupu v souvislostí s covid-19:

U osob, které obdržely 3. dávku vakcíny není vyžadován PCR nebo antigenní test před cestou.
V případě osob, které obdržely pouze 2 dávky vakcíny a od poslední očkovací dávky uplynulo více než 6 měsíců je potřeba mít negativní PCR test starý nejvýše 48 hodin před odletem do Libanonu, nebo negativní antigenní test ne starší 24 hodin (v případě, že od očkování uběhlo více než 6 měsíců) před cestou. Výsledky testů musí obsahovat QR kód.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

7 – 15

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů