Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Pestrá kombinace poznávání s lehkou turistikou
 • První křesťanská země s bohatou historií a kulturou
 • Úchvatné kláštery a nádherná příroda během svěžího jara i barevného podzimu
 • Pečlivě vybrané a různorodé túry v nejatraktivnějších oblastech Arménie
 • Pohodlný klimatizovaný minibus a dvojlůžkové pokoje s příslušenstvím

Arménie, to je především hrdý národ Arménů s pohnutou historií, který byl odtržen od své posvátné hory Ararat. Je to země, která už na počátku 4. století jako první na světě přijala křesťanství za oficiální státní náboženství a v téměř nezměněné podobě jej praktikuje dodnes. Země trvale bojující o identitu, svobodu, území, a někdy i o přežití. Srdce Malého Kavkazu tvoří vysoko položené obrovské jezero Sevan obklopené vrcholy dosahujícími výšky přes 3500 m. Hory pokrývají více než 85 % rozlohy Arménie, na severu a východě země jsou plné zeleně, jih a západ země je naopak vyprahlý.

Program zájezdu kombinuje nejvýznamnější památky země s důkladně vybranými pěšími výlety a vytváří tak pestrou mozaiku zážitků a ideální aktivní odpočinek. Pojeďte se přesvědčit, že Arménie je na Kavkaze cestovatelsky trochu ve stínu Gruzie zcela neprávem.

Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha–Jerevan; krátký přejezd do hotelu v centru Jerevanu a ubytování na 3 noci.

2. den

Atmosférický klášter Geghard, částečně zasazený do skály a pěší výlet údolím řeky Azat – prohlídka zbytků kláštera Havuts Tar a impozantního čedičového útvaru Symphony of the Stones. Cílem výšlapu je antický chrám Garni stojící na vršku skalního výběžku (10,5 km/ ↑ 460 m/ ↓ 830 m/ 4 h). V podvečer návrat do Jerevanu.

3. den

Přejezd ke klášteru Hovhannavank, tyčícímu se nad kaňonem, kterým protéká řeka Kasagh. Vycházka nádherným kaňonem mezi kláštery Hovhannavank a Saghmosavank (7 km/ ↑ 420 m/ ↓ 420 m/ 3 h). Odpoledne prohlídka pevnosti Amberd a procházka podél jezera Kari na úpatí nejvyšší hory Arménie Agaracu ve výšce 3200 m.

4. den

Opouštíme Jerevan a míříme na východ země. Po cestě prohlídka ikonického kláštera Chor Virap s „národní horou“ Ararat v pozadí. Zastávka ve vinařské vesnici Areni a ochutnávka místního vína. Návštěva kláštera Noravank v malebném údolí řeky Amaghu a zastávka u záhadných kamenů Karahundž, tzv. „arménského Stonehenge“. Večer příjezd do města Goris a ubytování na 2 noci.

5. den

Ráno procházka ve „starém Goris“, jeskynním městě, vedle kterého později vyrostlo současné Goris. Pomocí Wings of Tatev, "nejdelší obousměrné lanovky s nepřetržitým provozem na světě" s dechberoucími výhledy na okolní hory, se dostaneme do působivého kláštera Tatev. Okružní trasa zeleným údolím soutoku řek Vorotan a Aghandzuget kolem kláštera Tatevi Mets Anapat (7,7 km/ ↑ 610 m/ ↓ 670 m/ 4 h).

6. den

Procházka skalním městem Chndzoresk. Návrat na západ země, výstup na zřiceninu pevnosti Proshaberd s úchvatným rozhledem do širokého okolí (7,5 km/ ↑ 250 m/ ↓ 750 m/ 3 h). Přes průsmyk Selim, ve kterém se nachází karavanseráj jako upomínka jedné z odboček Hedvábné stezky, se dostaneme do městečka Martuni u břehu jezera Sevan, kde se ubytujeme na 1 noc.

7. den

Podél západní strany jezera Sevan míříme směrem na sever země. Návštěva hřbitova Noratus s největším počtem zdobených náhrobních kamenů, tzv. chačkarů. Prohlídka klášterů na břehu jezera Hayravank a Sevanavank a koupání v jezeře. Lázeňské městečko Diližan v zelené krajině se zcela jiným rázem a menší trek u kláštera Haghartsin. Ubytování v Diližanu na 2 noci.

8. den

Přejezd na sever země k hranicím s Gruzií přes průmyslová města Vanadzor a Alaverdi k významným klášterům Haghpat a Sanahin . Panoramatická túra nad řekou Debed s návštěvou klášterů Horomayr a Kobayr (11 km/ ↑ 880 m/ ↓ 810 m/ 5,5 h). Nocleh v Diližanu.

9. den

Návrat do Jerevanu a prohlídka města – muzeum genocidy Tsitsernakaberd, ochutnávka legendární brandy v továrně Ararat nebo NOY, prohlídka monumentální Jerevanské kaskády a večer posezení s místními u zpívající fontány na centrálním Náměstí Republiky.

10. den

Brzo ráno odlet z Jerevanu do Prahy

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
160213026. 10. – 15. 10. 2023 (10 dní) 39 800 Kč 39 004 Kč   sleva 796 Kč
sleva za včasnost do 6. června 2023
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 5 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Jerevan–Praha
 • veškerá doprava dle programu minibusem s místním řidičem
 • 4x hotel *** se snídaní
 • 5x penzion s polopenzí
 • prohlídka továrny na výrobu brandy s degustací
 • prohlídka vinařství s degustací
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

8–14 účastníků

Ubytování:

Ubytování je řešeno vždy ve dvojlůžkových pokojích s vl. sociálním zařízením. V Jerevanu půjde o hotel *** v centru města, jinde v Arménii o rodinné penziony s domácí atmosférou a pověstnou arménskou pohostinností.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Náročnost:

Předpokládanou délku a převýšení jednotlivých pěších výletů a túr uvádíme v programu. Trasy neobsahují technicky náročné pasáže ani exponované úseky, přesto je pro účast na zájezdu nutná jistá fyzická zdatnost a zkušenost s pohybem v horském prostředí.

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů