Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Procházka po snad zasněžené Dlouhé zdi 
  • Celonoční velkolepé "silvestrovské" ohňostroje
  • Novoroční barvité trhy a dračí tance
  • Výlet na festival soch vytesaných z ledu

Pojeďte se rozloučit přímo do Číny se starým rokem krysy a přivítat nový rok buvola! Zavedeme vás do Pekingu a jeho okolí na známá, turisty často vyhledávaná místa. Proč vás sem ale zveme v tuto roční dobu? Protože nyní zažijete zcela jinou atmosféru... Při troše štěstí si budete moci zabruslit na jezeře v Letním paláci nebo se koulovat na Dlouhé zdi. Zažijete rozradostněné Číňany na monstrózních novoročních trzích. A co teprve celonoční velkolepé "silvestrovské" ohňostroje po celém městě! Zpestřením zájezdu bude výlet na nedaleký festival ledových soch – menší obdobu slavného ledového festivalu ve městě Harbin. A pokud byste se chtěli po zimním pobytu v Pekingu trochu ohřát, můžete si na pár dní zaletět na "čínskou Havaj" – tropický ostrov Hainan v Jihočínském moři.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě, který byl po 500 let skrýván před zraky obyčejných smrtelníků; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men); večer místní specialita pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet do soutěsky Longqing (Lung-čching), kde se pravidelně koná menší obdoba festivalu ledových soch ve městě Harbin – večerní různobarevně nasvětlené ledové výtvory; pozdní návrat zpět do Pekingu.

4. den

Peking: návštěva parku Beihai (Pej-chaj) s ohromnou tzv. Bílou stúpou a zdí Devíti draků; lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung) a konfuciánská akademie – centrum tradiční čínské vzdělanosti.

5. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , jeden z novodobých divů světa a největší stavbu lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

6. den

Čínský "Silvestr": prohlídka Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming), četné pavilony a mramorová loď císařovny Cixi (Cch'-si), možnost zabruslit si na jezeře; večerní a noční celopekingský ohňostrojový rej.

7. den

Čínský nový rok: návštěva chrámu Nebes , místa, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu – pozorování slavnostního obětování; rozsáhlé novoroční trhy s různými čínskými tretkami a dobrotami.

8. den

Peking – Praha: letecký návrat do ČR.

Doporučujeme využít možnost individuálního prodloužení na tropickém ostrově Hainan (Chaj-nan) – více informací v CK.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Peking–Praha (vč. všech poplatků)
  • mikrobusy / metro
  • 6x hotel ***
  • 6x polopenze
  • vstupné do památkových objektů dle programu
  • český čínsky hovořící průvodce China Tours.
Víza:

Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů. Z tohoto důvodu již není naše CK (ani žádná jiná CK) schopna za většinu klientů víza zajistit.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Po jejím ukončení je třeba se na návštěvu vízového centra objednat – opět přes webovou stránku, která je taktéž v angličtině.
Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě.
Za čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou přímo při podání žádosti, a to částka 2700 Kč/os. Pokud mají klienti zájem o následné vyzvednutí pasu s uděleným vízem prostřednictvím naší CK, musí nám dodat originál dokladu o úhradě vízového poplatku, který obdrželi při své návštěvě.

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, jimž byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Této skupině osob můžeme, v případě zájmu, zajišťovat vízum i nadále, a to za poplatek 3300 Kč – upozorňujeme, že tento poplatek zahrnuje pouze vyřízení víza na vízovém centru, nikoliv vyplnění samotné žádosti o vízum, tu musí každý klient vyplnit on-line sám.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínské vízum.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, že čínští dělníci mířili v 19. století houfně na Havaj v Tichém oceánu za prací na plantážích s cukrovou třtinou? Dnes už mají „Havaj“ v Číně – a to na ostrově Hainan, což je jediné čínské místo se skutečně tropickým podnebím a dlouhými písečnými plážemi omývanými vodami Jihočínského moře. Nejjižnější výběžek Číny a kdysi výspa vyhnanců – básníků a malířů – je dnes velmi oblíbenou turistickou destinací nejen obyvatel ze severní Číny, kteří sem v chladných zimních měsících směřují za tropickým sluncem.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů