Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Domorodé vesnice, rušná tržiště a pravá papuánská zabíjačka
  • Muži s pouzdry na přirození a uzené mumie předků
  • Divoké řeky, horská jezera, skalní velikáni, rýžová pole
  • Možnost prodloužení na ostrově Bali

Vydejme se do jedné z posledních turisty velmi málo dotčených oblastí na světě, do indonéské části ostrova Nová Guinea. Konkrétně do úrodného Baliemského údolí, ležícího ve stínu čtyřtisícového velikána, které západní civilizace objevila až v roce 1938. Navštívíme domorodé vesnice místního etnika Dani, na tržištích si můžeme koupit tradiční, po tisíce let stejné nástroje a také se zúčastnit významné "slavnosti vaření prasete", na niž se Daniové ozdobí pestrobarevnými péry rajek. Užijeme si také nádhernou místní přírodu – divoká říční údolí, bujnou tropickou vegetaci, rozsáhlé savany či bažinatá jezera obrostlá orchidejemi. Poznávání údolí si vychutnáme z pohodlí komfortních bungalovů v rezortu doktora Weigleina, jednoho z největších světových odborníků na tuto oblast. Závěr cesty můžete strávit na ostrově Bali, kde budeme poznávat místní bohatou kulturu. Sotva by se našla dvě kulturně odlišnější místa – Baliemské údolí se zvyky a tradicemi s přírodou spjatých Daniů a tzv. Ostrov bohů s vytříbenou kulturou hinduistických Balijců. Poznejte s námi kontrast obou těchto nádherných míst.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Jakarta: odpoledne nebo večer přílet do hl. m. Indonésie.

3. den

Jakarta – Jayapura: prohlídka města – stará Batávie s pozůstatky holandské architektury, most ze 17. stol., bývalé sídlo generálního guvernéra, starý přístav Sunda Kelapa, náměstí Nezávislosti se 132 m vysokým památníkem; noční přelet do Jayapury.

4. den

Jayapura/Sentani – Wamena: ráno přílet na letiště Sentani nedaleko hl. m. provincie Papua, indonéské části ostrova Nová Guinea, a návazně do centra Baliemského údolí objeveného až v r. 1938 – ubytování v Baliem Valley Resort v 1900 m n.m. s nádherným výhledem na údolí a masiv hory Trikora (4730 m).

5. den

Wamena: přejezd na předměstí a ráj fotografů – tradiční místní trh (stovky příslušníků národnostní menšiny Dani prodávajících typické rukodělné výrobky – kamenné sekery, sítě z trávy, luky a šípy); procházka baliemským venkovem s políčky s batáty, jamu, kořeny taro a jinými plodinami.

6. den

Centrální část Baliemského údolí: hodinové náročnější stoupání horským pralesem k horskému jezírku – ukázka staré techniky získávání soli ze solných pramenů; nedaleká vesnice Jiwika, kde budeme moci obdivovat 350 let starou vyuzenou mumii klanu Dugum.

7. den

Hora Sekan: celodenní nenáročný pěší výlet po stezkách hory – vrcholek s nádhernými výhledy na údolí Baliem a Siepkosi, zajímavá místní krajina s pestrou vegetací – orchideje, masožravé rostliny a stromové kapradiny, odlehlé usedlosti Daniů se zahrádkami obdělávanými tradičním způsobem.

8. den

Jižní část Baliemského údolí: ráno přesun autem do vesnice Sogogmo a celodenní nenáročný pěší výlet podél divoké řeky Baliem a dále vesnicemi Daniů – nádherné výhledy na řeku sevřenou v údolí, terasovitá rýžová políčka, divoce rostoucí cukrová třtina a pandánové palmy.

9. den

Jezero Habema: brzy ráno (3hod. cesta) odjezd k jezeru ve výšce 3200 m n.m. – cestou střídání několika vegetačních pásem (jezero obklopeno mokřinami s různorodými orchidejemi), při dobrém počasí nádherné výhledy na horu Trikora, možnost krátkých vycházek okolo jezera.

ALTERNATIVA PŘI ŠPATNÉM POČASÍ: pěší vycházka okolím rezortu – tradiční vesnice Daniů s typickými domky honai – muži s pouzdry (koteky) na přirození a ženy v sukénkách z rákosových vláken.

10. den

Tradiční zabijačka: neopakovatelný cestovatelský zážitek a opět ráj pro fotografy – celodenní tradiční „prasečí slavnost“ ve vesnici Daniů (prase dušené v jámě pomocí žhavých kamenů), Daniové slavnostně zdobení peřím z rajek nacvičující bojovou akci, možnost ochutnávky skvělé speciality servírované se sladkými bramborami (batáty).

11. den

Wamena – jezero Sentani: ráno přelet zpět do Jayapury a přejezd k jezeru – rybářské vesnice na kůlech nad vodou, vyhlídka na 2160 m vysokou horu Gunung Ifar, tradiční místní trh.

12.–13. den

Jayapura – Praha: během dne odlet přes Denpasar (případně Jakartu), přílet domů 13. den.

Prodloužení

BALI

12. den

Jayapura – Ubud: přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali –odpočinek s možností tradičních balijských masáží.

13. den

Bali: celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí sopky Gunung Agung, výhled na kráterové jezero Batur, zahrady s kořením a kávou – ochutnávka místních produktů; večer fakultativně představení některého tradičního balijského tance.

14.–15.den

Ubud – Praha: volno na nákupy v krámcích a galeriích, fakultativně návštěva Opičího lesa; odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun a rozloučení s Ostrovem bohů – scénický západ slunce u "chrámu na moři" Tanah Lot; odlet z Denpasaru do ČR, přílet domů 15. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Jakarta / Denpasar–Praha (vč. všech poplatků)
  • 4x přelet (Jakarta–Jayapura–Wamena–Jayapura–Denpasar/Jakarta)
  • pronajatý mikrobus
  • 7x stylový bungalov s plnou penzí
  • 2x hotel *** se snídaní (+ 2x v prodloužení)
  • český odborný průvodce China Tours (v Baliemském údolí i místní průvodce).
Poznámka:

Výlet k jezeru Habema může být vzhledem k nepříznivému počasí zařazen na jiný den nebo zcela nahrazen výše zmíněným alternativním programem. Jedná se navíc o oblast se zvláštním režimem podléhající ministerstvu obrany.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Kam si domorodci z Baliemského údolí ukládají menší drobnosti jako peníze a tabák, když chodí jinak úplně nazí? Mužští příslušníci novoguinejských etnik se zdobí tzv. koteky, pouzdry na přirození, která si vyrábějí z vysušených a vydlabaných tykví lahvovníkového tvaru. Spodní část pouzdra si přiváží k šourku a horní část okolo pasu. Dovnitř si pak mohou uložit své nezbytnosti.

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů