Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Největší ostrov Olchon a přilehlé ostrůvky s různorodými ledovými útvary
 • Pohodlná základna v moderním dřevěném penzionu
 • Vydatná plná penze na ostrově složená z místních specialit
 • Výlety po zamrzlém Bajkale v terénních autech i na bruslích nebo na psím spřežení
 • Romantické západy slunce nad fascinujícími ledovými kreacemi

Málokde na světě najdete opravdu nádhernou fotogenickou krásu ledových útvarů jako v samotném srdci ruské Sibiře – na Bajkalu, nejhlubším jezeře světa. Obrovské ledové rampouchy, neuvěřitelně tvarované kry, led hladký jako zrcadlo, to vše v nedozírném prostoru klidné a mrazivé sibiřské přírody. Díky této pohádkové výpravě poznáte na vlastní kůži, proč se říká „zima jako v Rusku“. V druhé polovině února již ale ty nejtužší lednové mrazy poleví a zároveň se v tuto dobu naskýtá největší šance, že bude bajkalský led ideálně rovný a bezpečně pevný. Nebude chybět pravá ruská rozpálená baňa a tradiční rybí speciality. Jako základnu jsme zvolili největší ostrov Bajkalu Olchon, okolo kterého se nachází spousta menších ostrůvků, a jenž nabízí nejrozmanitější paletu ledových scenerií. Nenajdete lepší odpočinek než duchovní rozjímání při západu slunce s výhledem na blyštící se horizont. Vydejte se poznat a pocítit na vlastní kůži toto ledové království vytvořené přírodou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Moskva – Irkutsk; prohlídka centra – nábřeží Angary, tradiční dřevěné domy, pravoslavné chrámy.

3. den

Přejezd na ostrov Olchon, pověstný pro tradici šamanismu, do rybářské vesnice Chužir s mysem Burchan a posvátnou Šamanskou skálou, kde strávíme následující čtyři noci. Večerní pozorování západu slunce na mysu Burchan.

4. den

Po snídani se přepravíme auty po ledu na nejsevernější bod ostrova, k mysu Choboj. Po cestě se zastavíme u ostrova Chorancy na obhlídku nádherných ledových rampouchů, rostoucích uvnitř mnoha jeskyní. Večer návrat do Chužiru.

5. den

Vydáme se na opačnou severní stranu ostrova a prozkoumáme několik ostrovů včetně jednoho z nejhezčích ostrůvků celkého Bajkalu – ostrova Ogoj, na kterém se nachází buddhistická stúpa. Poslední zastávkou se stane ostrov Elenka a fotogenický západ slunce. Opět návrat do naší chužirské základny.

6. den

Průzkum ostrova dokončíme přejetím ostrova k „velkému Bajkalu“. U vesničky Uzury uvidíme největší ledové kry, jež se vytvářejí na zlomech ledových desek. Okolo poledne návrat do Chužiru a poslední průzkum této největší vesnice ostrova s návštěvou galerie místních umělců. Fakultativně při dobré kvalitě ledu možnost projížďky po zamrzlém Bajkalu na bruslích nebo s psím spřežením.

7. den

Po snídani návrat do Irkutsku a večer návštěva centrálního trhu, kde domů koupíme třeba vynikající uzenou rybu omula a další místní speciality.

8. den

Letecky Irkutsk – Moskva – Praha.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodce
 • zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva–Irkutsk
 • veškerá doprava dle programu
 • 2x hotel*** v Irkutsku vč. snídaně
 • 4x penzion v Chužiru (více v sekci Ubytování)
 • 4x plná penze v průběhu programu na Olchonu
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

5–10 účastníků.

Ubytování:

V Irkutsku budete bydlet první a poslední noc zájezdu v hotelu evropského standardu 3* v dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Na ostrově Olchon ve vesnici Chužir budete bydlet čtyři noci v tradičním dřevěném penzionu v dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ukázkové fotografie tohoto ubytování najdete ve fotogalerii zájezdu. 

Fotogalerie
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů