Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Největší ostrov Olchon a přilehlé ostrůvky s různorodými ledovými útvary
 • Pohodlná základna v moderním dřevěném penzionu
 • Vydatná plná penze na ostrově složená z místních specialit
 • Výlety po zamrzlém Bajkale v terénních autech i na bruslích nebo na psím spřežení
 • Romantické západy slunce nad fascinujícími ledovými kreacemi

Málokde na světě najdete opravdu nádhernou fotogenickou krásu ledových útvarů jako v samotném srdci ruské Sibiře – na Bajkalu, nejhlubším jezeře světa. Obrovské ledové rampouchy, neuvěřitelně tvarované kry, led hladký jako zrcadlo, to vše v nedozírném prostoru klidné a mrazivé sibiřské přírody. Díky této pohádkové výpravě poznáte na vlastní kůži, proč se říká „zima jako v Rusku“. V druhé polovině února již ale ty nejtužší lednové mrazy poleví a zároveň se v tuto dobu naskýtá největší šance, že bude bajkalský led ideálně rovný a bezpečně pevný. Nebude chybět pravá ruská rozpálená baňa a tradiční rybí speciality. Jako základnu jsme zvolili největší ostrov Bajkalu Olchon, okolo kterého se nachází spousta menších ostrůvků, a jenž nabízí nejrozmanitější paletu ledových scenerií. Nenajdete lepší odpočinek než duchovní rozjímání při západu slunce s výhledem na blyštící se horizont. Vydejte se poznat a pocítit na vlastní kůži toto ledové království vytvořené přírodou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Moskva – Irkutsk; prohlídka centra – nábřeží Angary, tradiční dřevěné domy, pravoslavné chrámy.

3. den

Přejezd na ostrov Olchon, pověstný pro tradici šamanismu, do rybářské vesnice Chužir s mysem Burchan a posvátnou Šamanskou skálou, kde strávíme následující čtyři noci. Večerní pozorování západu slunce na mysu Burchan.

4. den

Po snídani se přepravíme auty po ledu na nejsevernější bod ostrova, k mysu Choboj. Po cestě se zastavíme u ostrova Chorancy na obhlídku nádherných ledových rampouchů, rostoucích uvnitř mnoha jeskyní. Večer návrat do Chužiru.

5. den

Vydáme se na opačnou severní stranu ostrova a prozkoumáme několik ostrovů včetně jednoho z nejhezčích ostrůvků celkého Bajkalu – ostrova Ogoj, na kterém se nachází buddhistická stúpa. Poslední zastávkou se stane ostrov Elenka a fotogenický západ slunce. Opět návrat do naší chužirské základny.

6. den

Průzkum ostrova dokončíme přejetím ostrova k „velkému Bajkalu“. U vesničky Uzury uvidíme největší ledové kry, jež se vytvářejí na zlomech ledových desek. Okolo poledne návrat do Chužiru a poslední průzkum této největší vesnice ostrova s návštěvou galerie místních umělců. Fakultativně při dobré kvalitě ledu možnost projížďky po zamrzlém Bajkalu na bruslích nebo s psím spřežením.

7. den

Po snídani návrat do Irkutsku a večer návštěva centrálního trhu, kde domů koupíme třeba vynikající uzenou rybu omula a další místní speciality.

8. den

Letecky Irkutsk – Moskva – Praha.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodce
 • zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva–Irkutsk
 • veškerá doprava dle programu
 • 2x hotel*** v Irkutsku vč. snídaně
 • 4x penzion v Chužiru (více v sekci Ubytování)
 • 4x plná penze v průběhu programu na Olchonu
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

5–10 účastníků.

Ubytování:

V Irkutsku budete bydlet první a poslední noc zájezdu v hotelu evropského standardu 3* v dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Na ostrově Olchon ve vesnici Chužir budete bydlet čtyři noci v tradičním dřevěném penzionu v dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ukázkové fotografie tohoto ubytování najdete ve fotogalerii zájezdu. 

Fotogalerie
Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů