Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Cartagena  – perla mezi jihoamerickými městy
 • NP Tayrona - nejkrásnější národní park s průzračnými lagunami
 • Příroda, města, pláže, relax
 • Vnitrostátní přelety na dlouhých přesunech

Kolumbie je země plná kontrastů. Nabízí skvosty koloniální architektury, usměvavé obyvatelstvo, vyhlášenou kávu, ale i pohodu a klid na rozlehlých plážích. Kolumbie se již několik let pozvolna otevírá turistickému ruchu a rozhodně stojí za to ji navštívit. Během našeho zájezdu poznáme i kraj G. G. Márqueze, autora slavného románu Sto roků samoty. Zájezd nás provede po nejlákavějších místních památkách a je zároveň sestaven tak, aby na závěr zbyl čas na odpočinek a koupání. Během zájezdu budete ubytováni v pohodlných hotelích *** a ráno před zahájením programu si můžete v klidu vychutnat snídani. Dlouhé přejezdy jsou nahrazeny vnitrostátními přelety, tudíž budete mít možnost procestovat tuto krásnou zem celkem pohodlně. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Bogota; prohlídka hlavního města Kolumbie s bohatou historií, prohlídka historického a kulturního centra se zapadlými hospůdkami a kavárničkami La Candelaria, které se také říká malé Španělsko; Náměstí Simona Bolívara v koloniálním stylu, Chorro de Quevedo - světoznámé muzeum zlata, prezidentský palác Nariňo; lanovkou na poutní místo Montserrate pojmenované po katalánské hoře; jedinečné výhledy na celou Bogotu.

3. den

Villa de Leyva – celodenní přejezd do jedné z nejhezčích vesniček v Kolumbii; zastávka v solné katedrále Zipaquira, jedinečná podzemní stavba vybudovaná v bývalých solných dolech. 

4. den

El Enfiernito – prohlídka astrologického rituálního místa Muisků, návštěva paleontologického muzea El Fossil; vnitrostátní přelet do kávového regionu Pereira

5. den

Exkurze po kávových plantážích - seznámení se všemi taji kávy; exkurze na rodinnou kávovou farmu Cafe Manolo, ukázka procesu sklizně, zpracování a pražení kávy spojená s ochutnávkou. 

6. den

NP Valle de Cocora – celodenní výlet do údolí voskových palem; prohlídka tradičních vesnic regionu Salento a Filandia

7. den

Medellin – polodenní přejezd do hlavního města regionu; odpolední prohlídka moderního centra města, park Explora, národní palác, čtvrť Santo Domingo, výjezd lanovkou za výhledy na město; večerní návštěva zóny El Poblado (restaurace, bary, hudba).

8. den

Peňol – celodenní výlet k lagunám a monolitické formaci; typická vesnice Guatape v regionu Antioquia

9. den

Santa Marta – přelet do koloniálního města; odpolední prohlídka centra, návštěva Quinty San Pedro Alejandrino, místo skonu Simona Bolívara. Odpoledne přejezd do Tagangy

10. den

NP Tayrona –  celodenní výlet rychlým člunem do jednoho z nejkrásnějších kolumbijských NP, nádherné pobřeží, bohatá fauna i flóra; odpočinkový den na plážích Cabo de San Juan a pro náročné fakultativní celodenní výlet k El Pueblitu, ruinám města prehispánské kultury Tayrona.

11. den

Cartagena - přejezd do přístavu z doby španělské kolonizace; cestou návštěva bahenního vulkanu El Totum; odpoledne prohlídka historického centra; Park Simona Bolívara, náměstí Santo Domingo, Pedro Claver; podvečerní procházky podloubím v hradbách.

12. den

Lodní celodenní výlet do NP Corales del Rosario y San Bernardo na karibské ostrovy Rosario - koupání, šnorchlování, odpočinek.

13. - 14. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2582021114. 11. – 27. 11. 2022 (14 dní) 87 000 Kč 83 520 Kč   sleva 3 480 Kč
sleva za včasnost do 14. května 2022
Rezervovat

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný - 6 700 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce a služby místních průvodců
 • letenka Praha–Bogota–Cartagena–Praha ve výši 22 000 Kč vč. všech poplatků
 • 2x vnitrostátní přelet
 • pronajaté privátní minibusy
 • sdílená lodní doprava na ostrovy Rosario
 • 12x hotel *** se snídaní
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Vstupy do uvedených památek, monumentů a muzeí – cca 80 USD/os.

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj nelze zajistit v NP Tayrona.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů