Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Koloniální Saint Louis a kosmopolitní Dakar
 • Senegalské Mrtvé moře, baobaby i tropický les
 • Wassau  – kruhy ze stojících kamenů
 • Bělostné pláže a malebné vesnice

Vydejte se s námi na západní konec Afriky – do Senegalu. Vydáme se rozmanitou krajinou přes duny a pouště, lesem baobabů, vesnicemi s tradičními chýšemi a podél řeky Senegal. Nezapomeneme ani na koloniální minulost země, trhy s tradičními výrobky a na hlavní město země Dakar. Samozřejmostí bude i odpočinek na bělostných plážích Atlantického oceánu. Zájezd si můžete prodkoužit o Gambii, zemi sice velmi malou, ale s množstvím přitažlivých míst a pamětihodností, která rozhodně stojí za návštěvu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–3. den

Letecky Praha – Dakar; cesta do severního Senegalu podél pobřeží Atlantiku, Růžové jezero – senegalské „Mrtvé moře“, slané jezero oddělené pohybem dun od moře, jehož vody jsou zbarveny specifickým druhem řas, možnost koupání (budete nadnášeni podobně jako u Mrtvého moře), tradiční sběr soli; cestou písečné duny, lesy baobabů, vesnice s tradičními chýšemi, seznámení se s životem místních obyvatel; dále podél pobřeží na sever až do města Saint Louis , ležícího na ostrově v řece Senegal, který spojuje s pevninou most Faidherbe od Gustava Eiffela; večer báječný jazz v jedné z místních restaurací.

4. den

NP Djoudj – významná ornitologická rezervace na břehu řeky Senegal v pouštní oblasti (jediné zelené místo v této oblasti Sahelu), plavba na piroze, pozorování stovek druhů ptáků; prohlídka Saint Louis  – bohatá koloniální architektura, první místo v Africe osídlené Francouzi, projížďka kočárem, návštěva tržiště.

5. den

Lompoul – poušť s až desetimetrovými dunami; cestou město Touba  nejposvátnější místo Senegalu, monumentální mešita a mauzoleum Amadou Bamby (centrum islámského bratrstva muridů).

6. den

NP Saloum Delta – je tvořen dvěma řekami, které se vlévají do Atlantického oceánu, mangrovové bažiny, písečné ostrovy a stále se pohybující duny; projížďka po vodních kanálech; na moři je možné pozorovat manty, delfíny a další mořské živočichy; fakultativně výlet na moře s rybařením; možnost koupání.

7. den

Joal-Fadiouth – prohlídka městečka vzniklého spojením dvou vesnic: Joal leží na pevnině a Fadiouth na ostrově vytvořeném ze skořápek mušlí, vesnice propojuje dlouhý dřevěný most.

8.–9. den

Petite Cote a město Saly – volno, odpočinek, relaxace a koupání v oblasti nejkrásnějších pláží Atlantiku.

10.–12. den

Odjezd do Dakaru a prohlídka města – prezidentský palác, katedrála, Velká mešita, plavba na ostrov otroků Gorée , na kterém působily všechny koloniální mocnosti, Dům otroků (kde byli otroci shromažďováni a očekávali zde své nalodění) je svědectvím kruté minulosti, Dům moře (sbírky měkkýšů a ryb); poznání místní umělecké komunity; poslední nákupy na vyhlášených městských trzích Kermel a Sandaga.

Přelet do Gambie – město Banjul; vesnice Juffureh, odkud pocházel otrok Kunta Kinte z knihy Kořeny spisovatele Alexe Haleyho; bývalé francouzské obchodní centrum (shromaždiště otroků) Albreda na břehu řeky; Jamesův ostrov / Kunta Kinteho ostrov s pevností.

13.–14. den

Koloniální Georgetown / Janjanbureh; Wassau , kruhy ze stojících kamenů, jde pravděpodobně o cca 1 200 let staré pohřebiště; na pirogách do NP River Gambia, kde žije mnoho hrochů, paviáni, kočkodani, nedojedi, servalové, kapustňáci senegalští, několik druhů antilop atd.; na říčních ostrovech je uzavřená rezervace zaměřená na šimpanze.

15.–16. den

Návrat na pobřeží; rezervace Abuko s tzv. galeriovými lesy; koupání a relaxace u moře; fakultativně možnost návštěvy okolních přírodních rezervací např. Bijilito – malý deštný prales s primáty a s mnoha druhy ptáků atd.; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2544510213. 11. – 28. 11. 2021 (16 dní) 74 900 Kč 71 904 Kč   sleva 2 996 Kč
sleva za včasnost do 13. května 2021
Rezervovat

Termín a cena zájezdu se bude upravovat dle aktuální situace na místě v prvním čtvrtletí roku 2021.

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 8 400 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodci
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Dakar–Praha (vč. přeletu do Banjulu a zpět) ve výši 19 500 Kč
 • doprava minibusem
 • 13x hotel **/*** se snídaní
 • vstupné do NP
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Očkování a zdrav. příprava:
Do Senegalu je doporučené očkování proti žluté zimnici.
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů