Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • KartágoKoloseum v El-Džemu, římské město Dougga
  • Kajruván – čtvrté nejsvětější město islámu
  • Troglodytí domy v Matmatě a saharské duny
  • Modré moře a skvělá arabská kuchyně (polopenze v ceně zájezdu)

Vydejte se s námi poznat Tunisko! Mnozí z vás mají tuto malebnou zemi Maghrebu spojenou jen s koupáním v moři a pobytovou dovolenou. Byla by však nesmírná škoda znát tuto zajímavou a historicky bohatou zemi jen z pláže. S námi se vydáte na okruh od pobřeží až do vnitrozemí, poznáte architekturu starověkých civilizací – například fénickou či římskou, tradiční arabskou, ale i berberskou. Okouzlí vás pouštní krajina i zajímavá pohoří a skalní útvary. Nebojte, nevynecháme ani koupání v moři a vychutnáme si také skvělou arabskou kuchyni, která je zde hodně ovlivněna francouzským gurmánstvím. Provázet vás budou naši skvělí průvodci, kteří vám zprostředkují skutečně autentické zážitky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Tunis : prohlídka hlavního města Tuniska – skvělé muzeum Bardo v paláci husajnovských bejů s velmi cennou sbírkou původních římských mozaik; starobylá medína ze 7. stol. se spletitými uličkami lemovanými starými paláci, záwíjemi (hrobky muslimských světců), ale i kavárničkami a mnoha zajímavými obchody s rukodělným zbožím; archeologická lokalita Kartágo  – prohlídka toho nejlepšího: obětiště, punské přístavy, muzeum raného křesťanství, výstup na pahorek Bysra s punskou čtvrtí, římský amfiteátr, cisterna Malga, bazilika Damús al-Karita, římské divadlo, římské vily, Antoniovy lázně; bílé město Sídí Bú Zíd ležící vysoko na útesech s výhledem na Tuniský záliv.

3. den

Volný den u moře, nebo pro zájemce možnost prohlídky Súsy  – lákavá medína s bránou Bab al-Finga, exteriéry Velké mešity postavené v abbásovském stylu, původně vojenská pevnost Ribat s výhledem na medínu; skvělé archeologické muzeum umístěné v kasbě (jedinečná sbírka cenných mozaik, nálezy z punských hrobů atd.); „bílé město“ Monastir s pevností Ribat z 9. stol., postavenou na obranu proti křižákům.

4. den

Skvěle zachované koloseum  v El-Džemu, třetí největší v „římském světě“; odjezd do Matmaty – jedinečná berberská vesnice s troglodytími domy vytesanými do hloubky 10 metrů pod okolním terénem, skýtající přirozenou "klimatizaci" (kromě jiného se zde natáčely i Hvězdné války).

5. den

Ksary v okolí Tetuánu (opevněné berberské vesnice / původně sýpky): ksar Haddáda, ksar Chenini, ksar Douiret apod.; cestou kolem berberských a arabských tradičních vesnic do městečka Douz na hranici dunové pouště, tzv. ergů – noc pod hvězdami v poušti.

6. den

Šot al-Džaríd – slané bezodtoké jezero, největší solná pláň nejen v Tunisku, ale na celé Sahaře o rozloze 7000 km²; malebná oáza Chebika s mnoha vodopády i palmériemi ve velmi zajímavě zvrásněných horách, pěší procházka.

7. den

Sbeitla – ruiny starověkého města Sufetula s dochovanými římskými chrámy a další starověkou architekturou (velké lázně, starověké, divadlo, baziliky atd.); Kajruván  – čtvrté nejsvětější město islámu, jedinečná Velká mešita v abbásovském stylu, záwije Sidi Ali El Gorjani, starobylá medína včetně rezidence pašů a bejů Maison du Gouverneur, posvátná studna Bir Barrouta ze 17. stol., exteréry mešity Tří bran.

8.–9. den

Římské město Dougga  – jedna z nejkrásnějších římských památek v Africe, prohlídka archeologického areálu (lázně, kapitol, divadlo, mnohé chrámy); v případě času možnost koupání v moři; dojezd do Tunisu, letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
254121043. 4. – 11. 4. 2021 (9 dní) 34 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 3 600 Kč
2541210623. 10. – 31. 10. 2021 (9 dní) 34 800 Kč 33 408 Kč   sleva 1 392 Kč
sleva za včasnost do 23. dubna 2021
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 3 600 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce CK a místní průvodci dle potřeby
  • letenka vč. všech poplatků Praha–Tunis–Praha ve výši 7000 Kč
  • doprava minibusem
  • 8x hotel **/*** s polopenzí
  • informační materiály.
Poznámka:

Vzhledem k aktuální dostupnosti letů může být na zájezd využito spojení i do jiných měst v Tunisku. Program by zůstal nezměněn.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů