Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Královská města Rabat, Meknés, Fés, Marrákeš
 • Nejvyšší hora severní Afriky Džabal Tubkal (4167 m)
 • Sahara – největší písečné duny Maroka
 • Impozantní kaňony Todra a Dadés
 • Pouštní masiv Džebel Saghro

Zájezdy do této nádherné země právem zaujaly stálé místo v našem katalogu. Tento zachycuje nejen bohatou historii Maroka, ale zároveň v programu využívá možnosti turistiky, kterou nám nabízejí fascinující severoafrická horstva. Předkládáme vám intenzivní kombinovaný program, zahrnující nejvýznamnější královská, berberská a pouštní města, saharské duny, turistiku a treking ve Vysokém Atlasu a mnoho dalšího. Na cestě se setkáme s exotickým islámským světem, kulturou původních Berberů a s pozůstatky římského osídlení. Projedeme a projdeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas a Antiatlas až na Saharu, kde si uděláme příjemný výšlap na dunách. Nahlédneme do náhorních planin, propastí a divokých kaňonů a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry a pobíhajícími hejny makaků. Vystoupíme na Džabal Tubkal (4167 m), nejvyšší horu severní Afriky (dá se zaměnit za individuální lehčí pěší výlety) a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Casablanca; transfer do Šafšawánu – města ležícího v malebném pohoří Ríf a proslulého namodro nabarvenými domy; cestou Rabat   Salé, opevněná čtvrť tyčící se nad Atlantikem.

3. den

Turistika v NP Talassemtane v pohoří Ríf (cca 5–6 h) – vodopády Akchour, kamenný oblouk – tzv. Boží most klenoucí se nad řekou Oued Farda.

4. den

Meknés  – hradby s monumentálními branami, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. stol.; římské město Volubilis  – největší antická památka Maroka; Fés  – exkurze do středověku, největší marocká medíny, proslulé barvírny; večerní ochutnávka marocké kuchyně.

5. den

Procházka cedrovými lesy obývanými hejny makaků bezocasých (lehká turistika 2–3 h), včetně nejstaršího cedrového stromu „Cedr Guardian“; Azrou – město proslavené výrobky z cedrového dřeva, příjemný súk; dojezd do pouště – západ slunce a noc v dunách (erg) Šebbi; fakultativně projížďka v dunách na velbloudech či terénními auty.

6. den

Džebel Saghro – pohoří vtěsnané mezi Vysoký Atlas a údolí Dadés a vzhledem připomínající westernový divoký západ; malebná skalní formace Bab n'Ali stolových hor a soutěsky (středně náročná túra cca 5–6 h horskou pouští); impozantní přejezd po nové horské silnici – fotografické zastávky.

7.–8. den

Soutěsky Todra a Dadés – impozantní kaňony s mnohými bočními soutěskami a monumentálními skalními stěnami, které jsou místy až 100 m vysoké, půldenní pěší výlety v soutěskách; fakultativně možnost přelézt jedinou marockou ferratu; noc u majestátní kasby Ait Ben Haddou .

9. den

Přejezd Vysokého Atlasu nejvýše položeným silničním sedlem v Maroku Tizi n'Tichka (2260 m) a dojezd do horského střediska Oukaïmedenu (2600 m); odpoledne středně náročná túra přes sedlo Tizi n'Ou Addi (2841 m) s krásnými výhledy na vrcholky Vysokého Atlasu až do vesnice Tacheddirt (cca 4–5 h).

10. den

Sestup malebným údolím s terasovitými políčky do vesnice Ikkiss, kde si cestou budete připadat jako v „jihovýchodní Asii"; dále přes sedlo Tizi n'Aguersioual (2043 m) do horského městečka Imlil (4–5 h), výchozího bodu pro nástup na Džabal Tubkal.

11. - 12. den

Džabal Tubkal (4167 m) – výstup na vrchol, který je nejvyšší mezi deseti čtyřtisícovkami seřazenými na jednom hřebeni! Nejprve dlouhý výstup na chatu Refugee Tubkal (6–8 h, noc v chatě ve výšce 3200 m); ráno náročný výstup na vrchol Tubkalu a sestup zpět do Imlilu.

13. den

Marrákeš – večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna (náměstí Mrtvých); denní prohlídka města s množstvím památek a orientální výzdobou; rozlehlé súky, řemeslnické čtvrti; nocleh přímo v centru města.

14. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2440120124. 9. – 7. 10. 2022 (14 dní) 37 800 Kč 36 288 Kč   sleva 1 512 Kč
sleva za včasnost do 24. března 2022
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 6 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodci
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Casablanka (/Marrákeš)–Praha
 • doprava minibusem
 • 12x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní
 • 1x horská chata při výstupu na Džabal Tubkal včetně polopenze
 • potřebné mapy a informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

10–14 účastníků

Klima:

Sucho a příjemně teplo, ve městech až horko, v horách, zejména ve vyšších polohách, noční teploty kolem nuly.

Ubytování:

hotely převážně turistické střední kategorie s ohledem na možnosti v dané lokalitě, v pouštních a horských oblastech rozkolísaná úroveň – noc může být i v domě u místních obyvatel, noc na poušti "nadivoko" v písečných dunách.

Náročnost:

Vyšší náročnosti 2 odpovídá pouze dvoudenní výstup na Džabal Tubkal, který lze ale snadno nahradit lehčími pěšími výlety v okolí Imlilu.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů