Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Monumentální vulkán Etna
 • Šest památek na seznamu UNESCO
 • Výtečná středomořská gastronomie a víno
 • Krásné pláže a moře

Pojeďte s námi poznat ostrov uprostřed Středozemního moře, který odjakživa lákal okolní mocnosti svou strategickou polohou i úrodnou krajinou. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu a my se po nich můžeme vydat. Postupně projedeme celý ostrov a poznáme jak jeho nejkrásnější památky, tak úchvatnou horskou přírodu v čele s vulkánem Etnou. Navštívíme jedny z nejzachovalejších památek antického světa, harmonické stavby středověkých katedrál ovlivněné prvky mnoha kultur a jedinečné soubory barokních měst. Nezapomeneme také na krásné pláže, moře, výtečnou gastronomii a víno. Cestovat budeme v malé mikrobusové skupince.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Přílet do Palerma – transfer do města a prohlídka dle času.

2. den

Monreale  – katedrála, která je spolu s přilehlým klášterem jednou z nejúžasnějších dochovaných památek normanské architektury na světě, prohlídka jedinečného mozaikového cyklu a přilehlého kláštera; Zingaro – pěší výlet po divokém pobřeží Sicílie, které je domovem mnoha vzácných druhů zvířat i rostlin (možnost koupání na nejhezčích sicilských plážích); Palermo – prohlídka největšího města Sicílie s pestrou směsí kultur a stylů (Palazzo dei Normanni s Cappella Palatina, katedrála, kapucínský klášter atd.).

3. den

Erice – prohlídka jednoho z nejkrásnějších městeček celé Itálie s úžasnou přehlídkou kostelů a kostelíků, návštěva tzv. španělské čtvrti, normanského hradu Venere s jedinečnou zahradou a toulky středověkými uličkami; Segesta – zastávka u starořeckého chrámu postaveného v dórském slohu na kopci Monte Barbaro a považovaného za nejzachovalejší řecký chrám na Sicílii; Selinute – prohlídka trosek někdejšího řeckého města s dominantou chrámu bohyně Héry.

4. den

Agrigento  – jedinečné údolí chrámů považované za nejlépe dochovaný soubor antických chrámů na světě, návštěva starého města Agrigento s klikatými středověkými uličkami a proslulou místní keramikou, koupání a relaxace na plážích jižního pobřeží; odpoledne dle zájmu návštěva monumentálního skalního hradu Manfredoniko ve vnirozemí ostrova.

5. den

Cesta vnitrozemím Sicílie do Villa Romana del Casale   prohlídka zdejší římské vily s nejzachovalejšími mozaikami antického světa v čele s nejznámější z nich (římské dívky v "bikinách"); přejezd horskou krajinou do Nota   návštěva jedinečné perly souboru barokní architektury světového významu, ochutnávka zdejších proslulých mandlí s cukrem.

6. den

Syrakusy  – antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s umělou jeskyní s jedinečnou akustikou Dionýsovo ucho, katakomby, prohlídka starého města a katedrály Duomo di Siracusa; malebná soutěska Alcantara – turistický výlet až k soutěsce s možností osvěžující "plavecké túry" v ledové vodě mezi bizarně tvarovanými skalními stěnami, koupání na plážích východního pobřeží.

7. den

Etna  (3323 m n.m.) – nejvyšší evropská činná sopka, autem ke spodní stanici lanovky u chaty Sapienza a možnost výjezdu lanovkou či pěšího výstupu na Etnu, případně procházky okolo fumarol pod sopkou; odpolední návštěva pitoreskní Taorminy – považované za město s nejkrásnější polohou (antický amfiteátr, kouzelné uličky, vynikající zmrzlina, výhledy na Etnu).

8. den:

Odlet do Prahy dle zajištěného spojení.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
152911015. 6. – 12. 6. 2021 (8 dní) 29 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný - 4 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Sicílie–Praha ve výši 7000 Kč
 • doprava mikrobusem po celou dobu programu
 • 7x hotel či penzion **–*** se snídaní
 • informační materiály.
Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů