Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Řeky a říčky, hluboké kaňony a divoká pohoří
 • Kláštery a historická města na seznamu UNESCO
 • V malé skupině s ubytováním v centrech měst

Pokračování naší balkánské mozaiky vás tentokrát zavede především do oblasti jižního Srbska, Kosova a Makedonie. Budete mít možnost poznat nádherné horské prostředí, protkané množstvím řek a říček tvořících hluboké kaňony. Neopomeneme ani klenoty v podobě zdejších klášterů a historických měst, často figurujících na seznamu památek UNESCO. Putovat budeme opět v malé skupině do 8 osob a nocovat v hotelech a penzionech často v centrech měst a městeček.    

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Sarajevo: prohlídka města, kterému se opodstatněně říká "evropský Jeruzalém" z důvodu prolínání křesťanských, muslimských a židivských památek – Gazi Husrev-begova mešita, orientální obchodní centrum Baščaršija, synagogy, pravoslavné evangelické i katolické kostely; zástavba z čtyřicetiletého období nadvlády Rakouska-Uherska i místo atentátu na Františka Ferdinanda d´Este poblíž Latinského mostu.

2. den

Přejezd na východ Bosny; historický most Mehmeda Paši Sokoloviće přes řeku Drinu ve Višegradu, moderní umělecká čtvrť Andrićgrad vybudovaná a financovaná známým režisérem Emirem Kusturicou. Přesun do Srbska, jízda pitoreskní úzkokolejkou Šarganska osmica, návštěva Drvengradu – skanzen (původně filmová vesnička) režiséra Emira Kusturici.

3. den

Z pohoří Zlatibor na Pešterskou náhorní planinu; skalní brána Šupljica, projížďka lodí kaňonem Uvacu, kde sídlí supi bělohlaví, návštěva ledové jeskyně; odpoledne návštěva pravoslavného kláštera ze 13. století Sopočani a dalších pravoslavných památek z doby středověkého království Raška, město Novi Pazaru, které je centrem srbských muslimů.

4. den

Krátký přejezd do Kosova; prameny Bílého Drinu na jižních svazích pohraničního pohoří Žljeb, návštěva klášterního komplexu Visoki Dečani , středověký klášter postavený v byzantském stylu s románskými prvky a cennými freskami, zastávka u obranných věží zvaných Kuly v Juniku, ve kterých se Albánci ukrývali před krevní mstou; večer historický Prizren – město s orientálním nádechem, s mohutnou pevností, zdobnými mešitami, tureckými lázněmi atd.

5. den

Goransko – nejjižnější část Kosova, kde žije vymírající národ Goranů, turistický výlet v nejvyšším kosovském pohoří Šar Planina u albánsko-kosovsko-makedonského trojmezí; návrat do Prizrenu.

6. den

Skopje – metropole Severní Makedonie; procházka historií skrz starou osmanskou zástavbu včetně tržišť, mešit, hanů a akvaduktu, přes působivou brutalistickou architekturu vystavěnou po ničivém zemětřesení v r. 1963 až po kýčovitou záplavu soch a pseudohistorických budov, které proměnily tvář města v minulé dekádě.

7 den

Stobi – návštěva antického města se zachovalými církevními i světskými stavbami včetně chrámů, lázní a amfiteátru; turistický výlet ve skalnatém pohoří Babuna přes zříceninu pevnosti Markovi kuli z 11. století až ke klášteru Treskavac nad Bitolou – druhé největší město země; následně přejezd do Ohridu.

8 den

NP Galičica – turistický výlet s výhledy na Ohridské a Prespanské jezero; klášter sv. Nauma (jednoho z žáků Cyrila a Metoděje) založeného r. 905 u pramenů Černého Drinu, rekonstrukce pravěkého osídlení v Zátoce kostí, prohlídka Ohridu považovaného za centrum byzantské kultury na západním Balkáně a nazývaného také jako "město světel".

9 den

Přesun západní Makedonií zpět do Skopje – cestou kratší procházka k vodopádu Duf, klášter sv. Jovana Bigorského s cenným ikonostasem, etnicky pestré město Tetovo s unikátní malovanou mešitou (Šarena Džamija); kaňon Matka včetně možnosti projížďky na lodičkách; večer ve Skopje.

10 den

Přejezd dle letových řádů na letiště Skopje a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
1639111025. 5. – 3. 6. 2021 (10 dní) 29 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný - 4 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenky vč. všech tax Praha–Sarajevo / Skopje–Praha ve výši 6500 Kč
 • doprava minibusem
 • 9x hotel či penzion se snídaní
 • výlet vlakem na Šarganskou osmicu
 • informační materiály.
Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů