Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Bosnou a Hercegovinou i Černou Horou po památkách UNESCO
 • Projížďky na lodích, výlet vlakem a návštěvy národních parků
 • Návštěva Titova bunkru
 • Skvělá balkánská kuchyně včetně ochutnávky místního vína

Vydejte se s námi poznat dvě země bývalé Jugoslávie. Poznáme středověkou, osmanskou, rakousko-uherskou i novodobou historii. Poodkryjeme pestrou etnickou i náboženskou mozaiku západního Balkánu. Navštívíme rušná města i ospalé vesnice v horách, ochutnáme místní kuchyni, víno, rakiji i bosenskou kávu. Kromě tradičních dopravních prostředků se také projedeme po místní železnici či na lodích po Skadarském jezeře a Boce Kotorské. Prohlédneme si pravoslavné kláštery, rakouské pevnosti, elegantní mešity a královské rezidence. A pochopitelně nevynecháme ani přírodní krásy, ať už se jedná o jezera, vodopády, pralesy, vyvěračky či jeskyně.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Sarajevo, prohlídka města zvaného  také „evropský Jeruzalém“, návštěva Gazi Husrev-begovy mešity, orientálního bazaru Baščaršija, synagog, pravoslavných, evangelických i katolických kostelů. Ulice lemované budovami z časů čtyřicetiletého období nadvlády Rakouska-Uherska a místo atentátu na Františka Ferdinanda d´Este.

2. den

Bjelašnica – dopolední výlet v malebném pohoří spojený s návštěvou vesniček Gradina a Umoljani. Odpolední přejezd kolem olympijských areálů z XIV. zimních olympijských her do Hercegoviny. Návštěva protiatomového krytu Josipa Broze-Tita a prohlídka starého mostu v městečku Konjic. Přejezd do Mostaru.

3. den

Mostar – metropole Hercegoviny se světoznámým Starým mostem; návštěva opevněného městečka Počitelj, které si zachovalo středověký ráz z osmanských dob; vodopády Kravica na řece Trebižat a večerní ochutnávka vína v lokálním vinařství.

4. den

Blagaj – bektašistická svatyně u mohutné vyvěračky řeky Buny; nekropole Radimlja  s tajemnými středověkými bogomilskými náhrobky; jeskyně Vjetrenica a pravoslavný klášter Tvrdoš s historií sahající do IV. století. Nejjižnější hercegovské město Trebinje a historický Perovićův most.

5. den

Černá Hora – projížďka loďkou po boce Kotorské a poté prohlídka Kotoru , města z dob Benátské republiky s výstupem na pevnost sv. Jana.

6. den

Prohlídka rakousko-uherských pevností v kopcích nad Kotorem; přejezd do pohoří Lovćen, krátký pěší výlet na Treštenički vrh, ochutnávka a nákup vyhlášeného pršutu v Njeguši; bývalé hlavní město Cetinje v podhůří Lovćenu se starými paláci, klášterem a sídlem černohorského krále.

7. den

Stari Bar – návrat k moři, k ruinám uprostřed olivových hájů s nejstarším olivovníkem, zvaným Stará maslina; projížďka po Skadarském jezeře – největším na Balkánském poloostrově. Jízda vlakem z hlavního města Podgorice do Kolašinu po jedné z nejhezčích železničních tratí někdejší Jugoslávie.

8. den

NP Biogradska Gora – procházka působivým pralesem kolem Biogradského jezera; přejezd kaňonem řeky Tary k Đurđevičovu mostu a dál do NP Durmitor. Odpoledne se vydáme procházkou na vyhlídku Čurevac s leteckými výhledy na více než kilometr hluboký kaňon řeky Tary, nebo kolem Černého jezera.

9. den

Durmitor  – celodenní výlet pohořím a dle klimatických podmínek výstup na některý z místních vrcholků, nebo návštěva Ledové jeskyně.

10. den

Dle letových řádů přejezd do Sarajeva a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
1639011114. 5. – 23. 5. 2021 (10 dní) 29 900 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3 000 Kč
1639011210. 9. – 19. 9. 2021 (10 dní) 29 900 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj - 3 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech tax Praha–Sarajevo–Praha ve výšši 6500 Kč
 • doprava minibusem
 • 9x rodinný penzion se snídaní
 • vstupy do Titova protiatomového krytu a vinařství Ostojić
 • výlet vlakem z Podgorice do Kolašinu
 • informační materiály.
Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů