Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Krásné památky i přírodní zajímavosti
 • Významné hrady, malebné vesničky, zajímavá panství
 • Ubytování v příjemných penzionech s vydatnou irskou snídaní

Irsko je věčně zelený ostrov na okraji Evropy. Návštěvníky láká především svou malebností, spoustou přitažlivých památek a také přírodních zvláštností. Během naší cesty si prohlédneme nejvýznamnější památky Irska, poznáme irský venkov a neopomeneme také severní část Irska, jež je dodnes součástí Velké Británie. Naše putování můžeme zakončit ochutnávkou známého piva Guiness nebo si dát sklenku dobré whisky Bushmills. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Dublin

2. den

Hrabství Tipperery – návštěva nejvýznamnější památky Irska Rock of Cashel, někdejší opevněný klášter s hradem; přejezd do Cahiru a prohlídka stejnojmenného monumentálního hradu, místa natáčení mnoha historických filmů (například Statečná srdce); Ladies view na Ring of Kerry.

3. den

Dingle  – okružní cesta po poloostrově; cestou zastávky v rázovitých vesničkách a prohlídka tradičního irského venkova, vyhlídky na členité pobřeží, prohlídka Gallarus Oratory a dalších prehistorických staveb. Výjezd na Connor pass (nejvýše položené horské sedlo v celém Irsku).

4. den

NP Killarney – výlet s lehkou turistikou; návštěva Muckross house a přilehlých zahrad na břehu jezera Lough Leane, přejezd do oblasti Ennistimonu.

5. den

Cliffs of Moher – západní pobřeží s monumentálními útesy, zvláštní kamenná měsíční krajina Burren; megalitické památky, zříceniny hradů a dolmeny v hrabství Clare, nejdůležitější irský klášterní areál Clonmacnoise s typickými kulatými věžemi a keltskými kříži; přejezd do Severního Irska.

6. den

Dunluce – přejezd na severní pobřeží a zastávka u hradu postaveného na hraně útesu padajícího do moře, prohlídka spojená s ochutnávkou nejstarší palírny whisky v městečku Bushmills, návštěva nejslavnější přírodní zajímavosti Severního Irska GiantsCauseway neboli Obrovy schody, zvláštní geologický útvar, který se řadí mezi tzv. čedičové varhany; procházka k útesům u provazového mostu.

7. den

Belfast – krátká prohlídka centra hlavního města Severního Irska, návštěva megalitického tumulu, monumentu Newgrange v údolí řeky Boyne, dle časových možností návštěva dalších památek v okolí.

8. den

Wicklow Mountains – pahorkatina na jih od Dublinu; návštěva kláštera a vesnice Glendalough založené svatým Kevinem v 6. století, honosný palác a zahrady Powerscourt.

9. den

Dublin – prohlídka města a návštěva pivovaru Guinness; odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
1583110116. 7. – 24. 7. 2021 (9 dní) 37 200 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 7 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech tax Praha–Dublin–Praha
 • doprava minibusem
 • 8x hotel *** se snídaní
 • informační materiály.
Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů