Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Ostrovy Santiago a Fogo
  • Bělostné i černé pláže, malebné vesnice i aktivní vulkán
  • Barvy, tóny, chutě a vůně tří kontinentů
  • Procházky po národních parcích i prohlídky měst

Kapverdy neboli ostrovy Zeleného mysu, představují opravdový ráj ukrytý v srdci Atlantského oceánu, kde se potkává Evropa s Afrikou a s Latinskou Amerikou. Deset ostrovů ležících nedaleko senegalských břehů nabízí deset různých tváří – vulkanická měsíční krajina láká ke zkoumání, svahy zapadlých hor zarostlé tropickou vegetací vybízejí turisty k dobrodružným objevům, bělostné pláže omývané tyrkysovými vodami naopak k odpočinku. Bývalá námořní křižovatka ve středním Atlantiku připomíná velkolepou historii objevných výprav slavných mořeplavců i méně slavné převozy otroků dále na západ. A dnes tato končina pomalu objevovaná turisty, láká požitkáře, kteří rádi vyhledávají rozmanitost krajin, barev, chutí, vůní a pohostinnosti, jaký si lze na hranici tří světů představit. Vydejte se proto s námi poznat nejkrásnější z Kapverdských ostrovů – Afrikou provoněný ostrov Santiago a vulkanický a stále živý ostrov Fogo. Oba ostrovy poznáme během pěších procházek, poznávání měst a jejich okolí i u sklenky dobrého místního vína Chã.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Lisabon. Prohlídka Lisabonu; Castelo de São Jorge a křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama; Praça do Comércio, výtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo. Večerní odlet na ostrov Santiago

2. den

Cidade Velho – prohlídka historického centra bývalého hlavního města; prohlídka pevnosti Real de São Filipe, postavené po útocích slavného korzára Francise Draka na obranu města. Procházka nádhernou starodávnou banánovou ulicí Rua Banana, lemovanou malebnými kamennými domky; prohlídka katedrály Sé i historického pranýře Pelourinho, k němuž byli na trhu přivazováni otroci. Prohlídka palírny kapverdského rumu – grogu v Ribiera Grande; koupání na nejznámější pláži Quebra Cenela

3. den

Santa Clara – výlet na poušť s návštěvou rybářského městečka Porto Mosquito. Prohlídka krásné budovy Ribiera de Santa Clara s lávovými mozaikami; výstup na 500 m vysoký vulkanický útes Inferno s výhledem na záliv Baia Inferno; procházka kolem vyhaslé sopky Monte Inferno.

4. den

Tarrafal – výlet na severozápadní část ostrova, prohlídka městečka a ochutnávka místního vyhlášeného kokosového mléka, návštěva druhého největšího města Assomada s prohlídkou rybího trhu na Praca de Tribunal; návštěva bývalé káznice pro politické vězně Chao Bom z období Salazarovy diktatury; odpočinek na nejkrásnější pláži Baia Verde.  Podle času a počasí několik možností výletů – procházka podél útesu na Baia Verde nebo podél hory Monte Graciosa

5. den

Praia – návštěva hlavního města ostrova, zároveň největšího města Kapverdských ostrovů a prohlídka místních zajímavostí; procházka centrem města Plato, prohlídka katedrály Nossa Senhora da Graça, odpočinek ve stínu stromů na Praça Alexandre Albuquerque, kde si můžete vychutnat příjemnou místní atmosféru a od kterého už je to jen kousek k prezidentskému paláci a k soše objevitele Kapverd Dioga Gomese. Nakoupit místní potraviny můžeme na tržnici Sucupira, fanoušky kopané jistě nadchne národní fotbalový stadion. Poznávání města zakončí vyhlídka nad Praiou Monte Amarelo

6. den

NP Serra Malagueta – pěší výlet (cca 8 km) z vesnice Curral de Asno přes Monte Malagueta (1064 m n.m.) k obci Sao Miguel; cestou do parku možná návštěva botanické zahrady Joâo Guela. Návrat pronajatým vozem do Cidade Velho podél severního pobřeží ostrova Santiago s krásnými výhledy. 

7. den

Pico Antonio (1394 m n.m.) – výlet na nejvyšší horu ostrova Santiago; pěší výlet začíná v malebné osadě Monte Tchota, pokračuje přes horu Riba Achada a končí na hoře Pico Antonio (cca 8 km). 

8. - 9. den

Fogo – odpolední přejezd trajektem (cca 5–6 h) na další ostrov Kapverd. Následující den výlet kolem ostrova; návštěva vulkanického kráteru aktivní sopky Pico do Fogo, procházka lávovou vesničkou Chã das Caldeiras, kde je možné ochutnat místní vyhlášené víno Chã. Kávové plantáže ve vesnici Monteiros, vyhlídka na Pai Antonio; poté pokračuje výlet po severozápadní straně ostrova Fogo, cestou zpět do Cidade Sao Filipe prohlídka vulkanických plantáží v Ponta do Salinha.

10. - 11. den

Fogo – odpočinkový den na pláži.V případě času (dle letového řádu) výstup na nejvyšší horu Pico do Fogo (3–4 h), tyčící se ve výšce 2829 m n.m.; začátek ve vesnici Chã das Caldeiras (1700 m n.m.). Odpolední odlet zpět do Praia a noční odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce
  • letenka vč. všech poplatků Praha–Lisabon–Santiago–Fogo–Praha ve výši 17 000 Kč
  • doprava pronajatými mikrobusy a 1x trajekt
  • 10x hotel *** se snídaní
  • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné: palírna rumu – 2 EUR, káznice Chao Bom – 6 EUR, maják Praia – 5 EUR.

Poznámka:

Lety jsou operovány leteckou společnost TAP Portugal. Odlet do Lisabonu se koná v brzkých ranních hodinách, odlet na ostrov Santiago se uskuteční ve večerních hodinách. Zpáteční lety jsou operovány z ostrova Fogo na ostrov Praia v odpoledních hodinách, z ostrova Praia do Prahy pak v pozdních nočních hodinách.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů