Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Plavba na katamaránu v kombinaci s výpravami do tropické přírody
 • Romantické ostrovy, starobylé přístavy a kokosové palmy
 • Koloniální památky, města a návštěva rumáren
 • Bezprostřední kontakt s přírodou a podmořským světem
 • Rybolov, paddleboarding, vodní lyžování a úžasné pláže Karibiku

Souostroví Malé Antily nabízí skvělý program na jachtě i bezpočet nádherných zátok pro kotvení. Pobyt na katamaránu budete střídat s výpravami na ostrovy, můžete rybařit, potápět se nebo šnorchlovat, jezdit na mořském kajaku a mnoho dalšího. Ostrovy oplývají krásnými místy k potápění, historickými památkami a místy k odpočinku na plážích.

Ostrovy Svatá Lucie, Svatý Vincent a Grenadiny jsou nejpřitažlivějšími ostrovy celého Karibiku. Jedná se o velmi oblíbený region právě díky Grenadinám. Desítky ostrovů blízko sebe, nespočet korálových bariér, atolů, opuštěných ostrůvků, hudba, tanec a rum, to je jižní Karibik!

Vyplouváme z ostrova Martinik a trasa je vedena na jih, k ostrovu St. Vincent a korálovému souostroví Grenadiny. Plavbu na katamaránu kombinujeme s výpravami na ostrovy, můžete si užít například lov tuňáků nebo obdivovat historické památky. Na Martiniku můžeme podniknout výstup na činnou sopku Mont Peleé, na Grenadinách můžeme zase třeba objevovat někdejší pevnost Fort Rodney nebo pralesem vystoupit na Malý Piton – vrchol, který je zapsán na seznamu UNESCO. Na Svatém Vincentu uvidíme úžasné botanické zahrady, které zde založili Britové. Na Grenadinách nás zase zaujmou Union Island – vysoké zelené kopce, které jsou někdy přezdívané Tahiti z Jižních Antil.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Martinik, transfer do přístavního městečka Le Marin, nalodění. Přivítání s kapitánem a kompletní brífink před vyplutím.

2.–3. den

Vyplutí z Martiniku na ostrov Svatá Lucie. Kotvení v zátoce Rodney Bay – možnost kulturního i sportovního vyžití včetně kitesurfingu, windsurfingu, parasurfingu, paddleboardingu, potápění a samozřejmě odpočinku na nekonečně dlouhé pláži. Rezervace Pigeon Island s dalekými rozhledy.

4.–5. den

Krátká přeplavba do Soufriere – úchvatné kotviště pod obřími sopečnými kužely, ikonami celého Karibiku – Gros Piton a Petit Piton, na které je možné vystoupit v rámci fakultativního výletu. Záliv lemuje písečná pláž s palmami a moderním resortem, kde je možné užít si pohodový večer s místním vyhlášeným rumpunchem. Nedaleko jsou termální prameny přímo v pralese nebo vodopády Diamond Falls s botanickou zahradou.

6.–7. den

Plavba na ostrov Svatý Vincenc, zakotvení v zátoce Walilabou Bay – zátoku znáte z úvodní scény filmu Piráti z Karibiku, jsou zde ponechané kulisy, fotografie a informace z natáčení. Půldenní výstup na nejvyšší vrchol ostrova – sopku La Soufriere (1234 m). Tento výstup patří mezi nejkrásnější treky celého Karibiku. Po návratu z treku Vás budou čekat přírodní lázně s botanickou zahradou, kde se budete moci vykoupat v malém vodopádu a příjemně chladné laguně. Večer zažijete vskutku karibský – u Tonyho Edwarda zvaného familiárně „Jaroušek“ , který pro Vás připraví luxusní domácí večeři z čerstvých ryb s domácím Rumpunchem, o kterém se mluví po celém jižním Karibiku! Samozřejmě hudba, kytara, zpěv a tanec chybět nebude!

8.–11. den

Souostroví Grenadiny: Pohodové krátké přeplavby spojené s koupáním, šnorchlováním, rybolovem a s návštěvou  typických karibských ostrůvků. Ostrov Bequia s nádhernými plážemi a výletem na  želví chovnou stanici, ostrov Mayreau a zátoka Salt Whistle Bay s nejlepšími langustami a ideálními podmínkami pro kitesurfing, ostrov Union Island a hlavně – klenot celého Karibiku – mořská rezervace Tobago Cays! Mořské želvy, rejnoci, stovky ryb, korálové útesy… pravá karibská pohádka. Připravíme vám BBQ na pláži pod otevřeným nebem a budeme sledovat noční gardy leguánů stěhujících se z moře na pevninu. 

12.–14. den

Návrat zpět na Martinik: rušné město Kingstown na Sv. Vincentu, kde na Vás čeká nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, zátoka Magirot Bay plná palem a luxusních restaurací. Celý výlet zakončíme kotvením v zátoce Sainte-Anne na Martiniku s nádherným západem slunce.

15.–16. den

Návrat do Le Marin, vylodění a transfer na letiště. Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
5402010119. 11. – 5. 12. 2021 (17 dní) 80 000 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 41 300 Kč
5402020118. 11. – 4. 12. 2022 (17 dní) 80 900 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 41 930 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Fort de France–Praha ve výši 21 000 Kč
 • transfer z letiště do maríny a zpět
 • pronájem lodi na 14 nocí
 • motorový nafukovací člun
 • prostěradla a polštáře a přikrývky
 • závěrečný úklid
 • polopenze na lodi (14x snídaně a 10x večeře)
 • nealko nápoje a pitná voda na lodi
 • celní a přístavní poplatky a kotvení
 • plyn a nafta
 • vstup do NP Tobago Cays
 • informační materiály
 • český kapitán a průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

večeře mimo loď (4x), vstupy a výlety, potápění.

Poznámka:

Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny, která je zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Kromě prověřených kapitánů máme i kapitány instruktory kitesurfingu, takže pokud by někdo z vás rád okusil tento sport, rádi vám zajistíme individuální výuku na jedné z nejkrásnějších pláží karibského moře – Salt Whistle Bay na ostrově Mayreau.

Termín zájezdu se může mírně změnit v závislosti na konkrétních termínech letenek.

Nabízený zájezd (program) připravíme pro ucelené skupiny i jednotlivce také na zakázku – navrhneme ideální trasu a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Karibské moře můžete brázdit týdny a měsíce, ideální jsou ale dva týdny, během kterých budete objevovat krásy Karibiku.

Pro skupiny nabízíme také plavby přes ostrovy Dominika a Guadeloupe.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit žádné slevy.

Mimořádná záloha splatná s přihlášením je 60 % z ceny zájezdu a doplatek mimořádně již 60 dní před odjezdem.

Pořadatel:
Inspira s.r.o.
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

zpravidla 6–12 účastníků

Klima:

Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezonními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. Teploty vzduchu dosahují rozpětí cca 26–31 °C, teplota vody se pohybuje mezi 27–29 °C.

Ubytování:

Dvoulůžková kajuta na lodi. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami. V případě jednotlivce se příplatek nehradí, pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, a to i v případě, že kabina nebude později doobsazena. CK může v takovém případě využít pro single ubytování menší příďové kajuty. Pokud jednotlivec preferuje samostatnou dvoulůžkovou kajutu, je nutné připlatit za privátní kajutu.

V malé skupině 4–10 osob můžete pro plavbu volit mezi jednotrupovou plachetnicí a katamaránem. Plachetnice je sportovnější, rychlejší a ve větru pluje s náklonem. Katamarán nabízí výrazně více prostoru, tedy pojme více lidí a je komfortnější, při plavbě nemá žádný náklon, ale je pomalejší.

Na katamaránu jsou, stejně jako na jednotrupové plachetnici, zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší). Dále je tu velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezením pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyněKoupelna obsahuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu a umyvadlo (na katamaránu je samozřejmě prostornější než na plachetnici). Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě. Loď může přes noc být zakotvena v maríně, nebo kotvíme v hezkých romantických zátokách.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů