Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nejznámější patagonské národní parky
 • Fotogenické vrcholky Torres del Paine
 • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
 • Místní přelety místo dlouhých přejezdů

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Santiago de Chile; dále vnitrostátní přelet do městečka Puerto Natales

3. - 6. den

Přesun do Torres del Paine  – světově proslulý národní park: katamaránem přes jezero Pehoe, výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat do Puerto Natales.

7. den

Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; lodní výlet na Isla Magdalena, ostrov s největší kolonií tučňáků magellanských.

8. - 9. den

NP Alerce Andino – vnitostátní přelet do Puerto Mont; pěší výlet pralesem starých stromů „alerce" (v překladu modřín) v okolí jezera Chapo.

10. den

Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos.

11. den

Jezerní oblast (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek); výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

12. den

Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m, 90 USD); následně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera; méně náročné alternativy: koupání, fakultativní možnost projížďky na kole nebo rafting (30 USD), podzemní lávová jeskyně pod Villaricou (70 USD).

13. den

Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

14. - 15. den

Letecky zpět do Prahy, případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.

14. den

PRODLOUŽENÍ O VELIKONOČNÍ OSTROV:

Přelet Santiago de Chile – Rapa Nui, pěší procházka k prvním sochám moai - plošina Ahu Tahai nedaleko hlavního městečka Hanga Roa.

15. den

Velký okruh ostrovem – výlet po plošinách s fascinujícími sochami a seznámení s historií a záhadami ostrova; návštěva kráteru Rano Raraku s přibližně 300 sochami v různém stupni opracování; koupání na pláži Anakena a návštěva Ahu Akiwi, kde se vyráběly "klobouky Pukao".

16. den

Malý okruh ostrovem – výlet do kráteru Oronko a obřadní vesnice; seznámení s kultem Ptačího muže, výhled na ostrovy; procházka po hraně kráteru; odpoledne koupání.

17. den

Hanga Roa – volný program s možnost návštěvy hlavního městečka; fakultativně zapůjčení kola, koně, skútru nebo objevná cesta k jeskyni Bílých panen - hodinový výlet do "zapovězené" části ostrova k nejmenší moai.

18. - 20. den

Odlet z ostrova, večerní volný program v Santiago de Chile, letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a služby místních průvodců
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Santiago de Chile(/–Velikonoční ostrov)–Praha, 3x (+ 2x) vnitrostátní přelet
 • pronajaté mikrobusy (+ auto v prodloužení)
 • 2x katamaran v NP Torres del Paine
 • lodní výlet na Isla Magdalena
 • 10x hotel *** + 1x horská chata + 1x kemp (+ v prodloužení 4x bungalov a 1x hotel *** – se snídaní)
 • vstupy do NP a do pevnosti Fuerte Bulnes
 • vstupní poplatek na Velikonoční ostrov
 • informační materiály.
Fakultativní služby:

Výstup na horu Villarica – 85 000 CLP (cca 125 USD)
Lanovka na horu Villarica – 10 000 CLP (cca 15 USD)
Půjčení kola – 10 000 CLP (cca 15 USD)
Vstupné do lázní – 15–20 000 CLP (cca 23–30 USD)
Rafting – 20 000 CLP (cca 30 USD)

Velikonoční ostrov:

Tradiční taneční vystoupení – 15 000 CLP (cca 23 USD)
Návštěva vinice Santa Rita – 13 000 CLP (cca 20 USD) + doprava (rozpočítána dle počtu zájemců)

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Klima:

Chilské počasí je velmi rozmanité, což je způsobeno jeho geografickou polohou. Na severu Chile je země pouštního charakteru, centrální část připomíná "středomořský" charakter  a v období od května do srpne zde často prší, jih je spíše vlhký a chladný. Letní měsíce trvají od listopadu do května a zimní od června. 

V období našich zájezdů v regionu vrcholí léto mírného pásu, doprovázené větrem a proměnlivostí počasí. Velikonoční ostrov má po celý rok stabilní počasí.

 

Ubytování:

Vzhledem k regulaci ubytovacích kapacit v oblasti Torres del Paine, která zapříčinila snížení počtu lůžek, může dojít k tomu, že budete 1x ubytováni v horských chatách na 6lůžkových pokojích a 1x ubytováni v kempu ve stanu. Stany i spacáky budou zapůjčeny na místě. V chatě není možné zajistit jedno či dvoulůžkový pokoj.

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů