Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Oahu (Ostrov setkání) – Waikiki beach, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží
  • Kauai (Ostrov zahrad) – Waimea Canyon, pobřežní útesy Na Pali
  • Maui (Ostrov údolí) – Road to Hana, Kahanu Garden, Dragon teeth
  • Hawaii (Velký ostrov) – aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a harmonie uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i s novodobou historií souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy probíhají letecky, po pevnině najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli jde o zájezd poznávací, vždy se v programu najde prostor na osvěžení v oceánu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha směr Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka „velkoměsta Pacifiku“, návštěva památníku Pearl Harbor s fakultativní možností prohlídky bitevní lodi Missouri; vyhlídka na město z Mount Tantalus; botanická zahrada Koko Crater v kráteru vyhaslé sopky; pěší výlet na vyhlídku Diamond Head, nebo koupání v teplém oceánu, šance zažít noční ruch na Waikiki Beach – promenáda, nepřeberné množství obchůdků, kaváren a restaurací a zejména bohatý výběr z mezinárodní kuchyně. 

3. - 4. den

Korálová zátoka Hanauma; replika japonského chrámu Bjódóin v Udži, jenž byl otevřen ke stému výročí příchodu prvních japonských migrantů na Havaj, obklopuje ho jezírko se zahradou, kde můžete spatřit koi kapry, pávy, želvy nebo černé labutě. Dále vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore – surfařské severní pobřeží. Laie, fakultativně návštěva úžasného Polynéského kulturního centra, kde na nás čeká mimo jiné ukázka tradičních tanců, ochutnávka místní kuchyně, projížďka na lodičkách a spoustu dalších zajímavostí spjatých s polynéskou kulturou.

5. - 7. den

Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea – místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný „Velký kaňon Pacifiku“ a jeho neuvěřitelné barvy, procházka k vodopádu, vyhlídky z pohoří až k oceánu. Pěší výlet na divoké západní pobřeží Na Pali, koupání v oceánu s endemity, jako jsou havajští tuleni a zelené havajské želvy. Fakultativně „Grand Tour“, hodinový let vrtulníkem nad celým ostrovem po stopách Jurského parku; návštěva vesnice Koloa, kde se začal vyrábět rum. V případě zájmu je možné zajistit ochutnávku.

8. - 9. den

Přelet na ostrov Maui, často přezdívaný „Ostrov mnoha údolí“. Návštěva bývalého hlavního města Lahaina a jeho soudního dvora, největší banyány na světě a rozmanité obchůdky s uměním a se spoustou suvenýrů. Pobřežní skalní útvar Dragon Teeth na Makaluapuna Point, výlet na Hokipa Beach, kde se jezdí mistrovství světa v surfingu a windsurfingu. Slavnou Road to Hana, klikatící se v tropickém pralese, dojedeme až k botanické zahradě Kahana a samozřejmostí bude koupání na Red Sand Beach.

10. - 13. den

Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Královské město Kona a jeho jedinečná atmosféra. Návštěva havajských svatyní Pu'uhonua a Hōnaunau. Fakultativně večerní šnorchlování s mantami (doporučujeme). „Mokré“ severovýchodní pobřeží ostrova, pomník tsunami v Laupahoehoe, překrásné vodopády Akaka falls, dále cesta úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Návštěva Tropical Botanical Garden. Po Saddle Road se vydáme mezi sopečné vrcholy velikánů Havaje, sopek Mauna Loa a čtyřtisícovky Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m n. m.), a pokud nám to dovolí počasí, vydáme se minibusem na vrchol hor. Pobyt na Big Islandu završíme koupáním v teplém oceánu na Hāpuna Beach State Park.

14. - 15. den

Letecky zpět do Prahy dle letových řádů.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce CK
  • transkontinentální letenka vč. všech poplatků Praha–Havajské ostrovy–Praha a vnitrostátní přelety mezi navštívenými ostrovy vč. všech poplatků (Oahu–Kauai–Maui–Big Island) – vše v celkové výši max 35 000 Kč/os.
  • doprava minivanem
  • 12–13x (dle letových řádů) ubytování v apartmánech či hotelech
  • ochutnávka rumu na ostrově Kauai
  • informační materiály.
Poznámka:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

9–11 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů