Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Podivuhodný podmořský svět korálových útesů
  • Relaxační rytmus života domorodých ostrovů
  • Proslulé písečné pláže pod příkrovem kokosových palem
  • Majestátní manty a vzácné mořské želvy

Maledivy byly pověstné ultradrahými privátními all-inclusive rezorty zcela izolovanými od okolního světa. Jenže časy se mění! Před několika lety místní vláda povolila turistický ruch i na obydlených ostrovech, a tak si už můžeme užít návštěvy tropického ráje bez obav z osobního bankrotu. Na většině domorodých ostrůvků se nyní nacházejí zbrusu nové útulné guesthousy, které se stanou základnami pro naše ostrovní putování. Navštívíme celkem tři ostrůvky – sice podobné, a přece tolik různé. Vybrali jsme je tak, aby zde bylo možné šnorchlovat na korálovém útesu přímo z pláže (není to tu až taková samozřejmost, jak by se mohlo zdát). To nejkrásnější z Malediv se totiž skrývá pod mořskou hladinou. Ve světě obyvatel korálových útesů můžeme v teplé vodě trávit hodiny a hodiny, a stále nebudeme nabaženi té krásy. A komu nestačí plavání jako v akváriu, určitě jej naplní tichým úžasem a úctou k životu setkání s majestátními mantami přímo v jejich živlu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Praha (– Malé): odpolední odlet z Prahy.

2.–4. den

Malé – Ukulhas: ranní přílet do hl. města Maledivského souostroví a hodinová plavba rychlým člunem na 3denní pobyt na ostrově Ukulhas, který bude naším prvním místem seznámení s místním životem – dozvíme se tu, co je bikini beach, záhy pochopíme, že nemá smysl snídat nic jiného než mashuni, a samozřejmě si poprvé dosyta užijeme korálového světa, a to jak z pláže, tak i na našem šnorchlovacím výletě.

5.–7. den

Ukulhas – Feridhoo: ráno přeplavba (1,5 h) místní linkovou lodí dhóni na o. Feridhoo – 3denní pobyt na ostrově s nejkrásnějším korálovým útesem dostupným přímo z pláže a také asi se zcela nejpoklidnější atmosférou, kterou nám osvěží "fish picnic".

8.–10. den

Feridhoo – Mathiveri: ranní hodinová plavba dhóni na náš poslední ostrov Mathiveri (3denní pobyt), odkud podnikneme několik výletů; rychlým člunem za šnorchlováním s rejnokem mantou – majestátním mírumilovným stvořením s rozpětím „křídel“ až 6 metrů, „mořský pěší výlet“ – za odlivu přejdeme po mělké písečné kose na sousední neobydlený plážový ostrůvek využívaný k piknikům místními i turisty; možnost fakult. výletu do nedalekých rezortů pro ty, jimž se zasteskne po "západním" způsobu odpočinku.

11.–12. den

Mathiveri – Malé – Praha: dopoledne hodinová přeplavba rychlolodí na letiště v Malé  uložení zavazadel v úschovně a několikahodinový výlet do centra hlavního města (Stará páteční mešita, tržiště, památník tsunami i zajímavé státní budovy) s možností závěrečných nákupů suvenýrů; v podvečer odlet do Prahy, přílet 12. den ráno.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
333050108. 2. – 19. 2. 2020 (12 dní) 59 800 Kč Rezervovat

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Malé–Praha (vč. všech poplatků)
  • 2x rychloloď (Malé–Ukulhas a Mathiveri–Malé)
  • 4x místní linková loď dhóni (Ukulhas–Feridhoo–Mathiveri a Malé letiště–město a zpět)
  • 9x nocleh v penzionu (2l. pokoje) se snídaní
  • 3x lodní výlet (šnorchlování a „fish picnic“ a pozorování mant)
  • český průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů