Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Procházka po Dlouhé zdi a náměstí Tian'anmen
 • Unikátní Hliněná armáda a čínský symbol – panda velká
 • Život na Tibetské náhorní plošině pod himálajskými velikány
 • Svítání na posvátné řece Ganze a legendární Tádž Mahal

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu Hliněné armády  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.

6. den

Xi'an – Chengdu (Čcheng-tu): dokončení prohlídky města – monumentální 14 km dlouhé hradby, pagoda Malé divoké husy; odpolední přejezd rychlovlakem na sezení do Chengdu.

7. den

Chengdu: prohlídka hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan) – návštěva chovné stanice unikátní pandy velké, buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu), náměstí se sochou předsedy Maa; večerní pěší zóna.

8. den

Chengdu – Lhasa: v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.

9. den

Lhasa: celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palácPotála , bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka, nejposvátnější tibetský chrámDžokhang .

10. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modréhoposvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.

12. den

Gjance  Žikace: jedno z nejzachovalejších tibetských městeček – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.

13. den

Žikace – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo; odpoledne přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.

14. den

Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním pětitisícových průsmyků s úžasnýmivýhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).

15. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.

16. den

Káthmándské údolí: celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; obří stupa Bódhnáth – centrum života káthmándské buddhistické obce.

17. den

Káthmándú: fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí, volno na procházky Thamelem a nákup suvenýrů.

18. den

Káthmándú – Lumbiní : přejezd hlubokými nepálskými údolími do Indoganžské nížiny do hraničního města Lumbiní – jedno ze čtyř hlavních poutních míst buddhismu, místo narození Buddhy.

19. den

Lumbiní – hranice – Váránasí:překročení nepálsko-indické hranice a celodenní přejezd pronajatou dopravou nebo částečně vlakem přes město Górakhpur do nejposvátnějšího místa hinduistů.

20. den

Váránasí: ráno projížďka lodí po Ganze, koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější svatyně Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.

21. den

Ágra: ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal, bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost, téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula.

22. den

Ágra – Dillí: půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.

23.–24. den

Dillí – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem, chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác, skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 24. den ráno.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333410223. 9. – 26. 9. 2020 (24 dní) 94 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 980 Kč
333411127. 4. – 30. 4. 2021 (24 dní) 94 800 Kč 91 008 Kč   sleva 3 792 Kč
sleva za včasnost do 7. října 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 980 Kč
   indické vízum - 1 100 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Peking / Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet (Chengdu–Lhasa)
 • 2x noční lůžkový vlak I. třídy
 • 1x denní rychlovlak II. třídy na sezení
 • pronajatá doprava
 • 16x hotel *** + 3x hotel ** se snídaní
 • 1x večeře (pekingská kachna)
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours (v Tibetu i místní průvodce).
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Víza:

Indické vízum (pozemní vstup):

Je nutná osobní návštěva ambasády v Praze každým žadatelem o vízum – poplatek 2350 Kč se platí zde osobně. Upozorňujeme, že cena vízového poplatku se může měnit.

Čínské vízum (pro vstup do Tibetu):

Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů.

Do Tibetu je speciální režim cestování a s tím také související jiný režim víz, kdy se udělují čínská víza skupinová. V tomto případě nejsou vlepována individuální víza do pasu, ale všichni spolucestující ve skupině jsou uvedeni na jednom oficiálním dokumentu. Z tohoto důvodu je nutná osobní návštěva celé skupiny daného zájezdu dohromady v jeden den a čas. Konkrétní termín návštěvy vám ale budeme schopni sdělit, až obdržíme zvací dopis z tibetského úřadu, což se děje cca 14–10 dnů před odletem. Na vízovém centru bude v daný den přítomen také náš pracovník, který bude celou skupinu organizovat. Dříve o vízum není možné žádat, vízové centrum žádosti bez zvacího dopisu nepřijme. Bez osobní návštěvy s celou skupinou není možné se daného zájezdu zúčastnit, protože vám nebude uděleno čínské vízum.

Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině.

Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě.
Za čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou při podání žádosti, a to částka 2700 Kč/os. Vyzvednutí pasů s udělenými vízy zajistí naše CK.

Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, jimž byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Tato část klientů by jen dodala vyplněnou žádost o vízum do CK.

Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínské vízum.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami.

Fotogalerie
Zajímavosti

Čhörten (stúpa) je architektonickým vyjádřením fyzické přítomnosti Buddhy a současně jeho oslavou. V doslovném překladu se jedná o „schránky na obětiny“. Mívají nejčastěji bílou barvu a bývají do nich uloženy významné buddhistické relikvie – náboženské texty, sošky, osobní věci významného lamy, nebo dokonce vlasy, nehty či zuby samotného Buddhy. Někdy je do stúpy ukládán také popel nebo i celé tělo významného lamy.

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů