Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Amalgám starobylých tradic a supermoderní současnosti
 • Stín staletých cedrů, dunění mohutného vodopádu a zenové chrámy s vůní moře
 • Nezapomenutelný večer s legendární společnicí gejša
 • Vytříbená japonská pohostinnost v rjokanu na posvátném ostrově

Tisíc let staré japonské slovo mijabi představuje ideál krásy založený na životě, ve kterém není místo pro hrubost, ošklivost a absurditu a jehož cílem je dosažení pocitu absolutní harmonie krásy a elegance. Ponořte se s námi všemi smysly do jedinečné atmosféry této okouzlující země a vychutnejte si smaragdovou zeleň tiché chrámové zahrady, hedvábný dotyk kimona gejši, nostalgický zvuk mořských vln narážejících na pobřeží posvátného ostrova, tisíce barev, chutí a vůní skvělé japonské kuchyně. Mijabi není jen prázdné slovo, mijabi je po generace broušený diamant japonské kultury a zážitek, na který se nezapomíná...

Díky dlouholeté a hluboké znalosti Japonska jsme pro vás připravili zcela výjimečnou cestu, která je dále vyladěna pečlivým výběrem prvotřídních a unikátních hotelů, špičkových autentických restaurací a umocněna světově proslulou kvalitou místních služeb.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet, transfer do centra Tokia a lehká společná večeře.

3. den

Tokio: příjemný den v hlavním městě – park Šindžuku Gjoen s rozkvetlými sakurami, procházka mrakodrapovou čtvrtí Šindžuku s monumentální tokijskou radnicí; oběd v 50. patře s výhledem na panorama světové metropole; fascinující kontrast tradiční japonské zahrady Hamarikjú s ocelí a sklem supermoderního Šiodome, zemitá Asakusa se slavným chrámem Sensódži a branou Kaminarimon; osvěžující projížďka lodí po řece Sumida se stylovou večeří.

4. den

Tokio – Nikkó : cesta do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku pohodlným expresním vlakem v privátním kupé – prohlídka okázale zdobené svatyně Tóšógú, která v hlubokém cedrovém lese ukrývá hrobku šóguna Tokugawy Iejasu; oddech od turistického ruchu při obědě v tiché elegantní restauraci uprostřed přírody; působivá energie a síla téměř 100 metrů vysokéhovodopádu Kegon vytékajícího z jezera Čúzendži v malebné krajině pod posvátnou horou Nantai; po návratu do Tokia večeře v restauraci 634 na nejvyšší televizní věži na světě Tokyo Sky Tree.

5. den

Tokio – Kamakura: celodenní výlet mikrobusem do sídelního města prvního japonského šógunátu a historického centra japonského buddhismuimpozantní svatyně Hačimangú zasvěcená božstvu války; osvěžující oběd v restauraci s výhledem na moře; bronzová socha Buddhy v neobvyklé přírodní scenérii chrámu Kótokuin; šálek zeleného čaje v tichém zenovém chrámu Hókokudži s tajemnou bambusovou zahradou; k večeři lahodné suši ve špičkové restauraci Marufuku.

6. den

Tokio – Kjóto : ranní přejezd 1. třídou slavného rychlovlaku šinkansen do kulturního centra země; dokonale připravený a prezentovaný oběd v japonské rodinné restauraci; proslulý chrám Kinkakudži se svým nablýskaným Zlatým pavilonem,procházka malebnými historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka; večeře s legendární společnicí gejša ve vyhlášeném kjótském stylu kaiseki ve čtvrti Gion.

7. den

Kjóto – Nara   Udži: výlet mikrobusem do prvního trvalého hlavního města japonského císařství – procházka parkem s divokými, ale přátelskými jelínky, největší dřevěná budova na světě v chrámu Tódaidži ukrývající 15 metrů vysokou bronzovou sochu Buddhy z poloviny 8. stol.; chrám Bjódóin představující „buddhistické nebe“ školy Čisté země v Udži, kde se zpracovává nejznámější japonský čaj; slavná atmosférická svatyně Fušimi Inari s nekonečnými řadami oranžových bran torii; k večeři skvělá tempura – krevety, houby a zelenina obalované v nadýchaném těstíčku a smažené dozlatova.

8. den

Kjóto – Hirošima  Mijadžima : přesun 1. třídou šinkansenu do Hirošimy – prohlídka Parku míru a muzea atomové bomby, návštěva architektonicky mimořádné budovy Orizuru Tower spojená s lehkým obědem; plavba vyhlídkovou lodína ostrov Mijadžima se slavnou „plovoucí“ branou torii svatyně Icukušima; nocleh v tradičním japonském ubytování rjokan s bohatou večeří, možnost krátké večerní plavby k osvětlené bráně či romantické procházky po ostrově ztichlém po odjezdu denních výletníků.

9. den

Mijadžima – Himedži  – Ósaka: krátká cesta 1. třídou šinkansenu do města Himedži – prohlídka největšího a nejzachovalejšího japonského hradu přezdívaného „Bílá volavka“ a zahrad Kókoen v podhradí; oběd s výhledem do zahrady; návrat do Ósaky – pohledy na město ze střešní observatoře architektonického klenotu města Umeda Sky Building; stylová večeře na rozloučenou ve vyhlášené teppanjaki restauraci Chayamachi – menu s výběrovým hovězím masem wagjú grilovaným přímo před zraky návštěvníků; možnost procházky nočním životem Ósaky – neony ozářený most Ebisubaši přes kanál Dótombori.

10. den

Ósaka – Praha: ranní přejezd na unikátní letiště Kansai zbudované na umělém ostrově a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
363672122. 4. – 11. 4. 2022 (10 dní) 248 800 Kč Rezervovat

kapacita 4–6 účastníků

zájezd je vyjmut ze slevového systému

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 48 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (v ekonomické třídě vč. všech poplatků)
 • dálkové vlaky v nejvyšší dostupné třídě
 • pronajatá mikrobusová doprava a taxi
 • 2x loď
 • 6x stylový hotel **** se snídaní
 • 1x tradiční rjokan se snídaní
 • 7x oběd a 8x večeře
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český japonsky hovořící odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Pro Váš vyšší komfort můžeme na přání zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena příplatku závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Zájezd je připraven pro malou skupinu klientů. Pokud vám nevyhovuje publikovaný termín či nějaký detail v programu, rádi vám jej upravíme dle přání a zrealizujeme jako individuální cestu. Kontaktujte prosím naši kancelář.

Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů