Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Hlavní město jógy Rišikéš
 • Posvátná řeka Ganga sestupující z velehor
 • Zbožní věřící putující po prastarých poutních stezkách
 • Starobylé chrámy v dramatických kulisách Himálaje

Vysokohorskou oblast indického Himálaje nazývají Indové Zemí bohů. Po celá staletí se právě sem uchylují jógini, svatí muži a mystici, aby v samotě a tichu zakoušeli prožitek boží přítomnosti. Spolu s nimi sem proudí i zástupy poutníků dychtivých spatřit zřídlo životadárné Gangy, k níž se jako k posvátné řece upínají stamiliony hinduistů. Připojíme se k nim i my, abychom se v džípech po silničkách klikatících se nad strmými srázy i pěšky po starodávných poutních cestách vyšplhali k pramenům Gangy a k chrámům ukrytým v náručí velehor. Tato cesta rozhodně není klasickým poznávacím zájezdem. Je to pouť, která změní váš život!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Dillí – Haridvár: přílet a přesun do Haridváru – „Bráně k bohu“ a jednomu ze čtyř nejposvátnějších míst celé Indie, kde Ganga opouští Himálaj a rozlévá se do nekonečné severoindické nížiny; večerní obřad áratí na počest Gangy, odehrávající se na schodech (ghátech) vedoucích do řeky.

3. den

Haridvár – Rišikéš: prohlídka města, kde se jednou za 12 let koná největší náboženský festival na světě (Kumbhamélá) – na nábřeží gháty Har kí pér s tisícovkami koupajících se věřících; lanovkou ke chrámu bohyně Mánasy s výhledem do širokého okolí; v podvečer přesun do Rišikéše – „hlavního města jógy“, které v 60. letech proslavila britská kapela Beatles.

4. den

Rišikéš – město jógínů a ášramů: sjezd kousku řeky na raftech a procházka po březích Gangy s mnoha chrámy, ášramy, poustevnami svatých mužů a zástupy poutníků; večerní obřad áratí na břehu Gangy, abychom si vyprosili požehnání nadcházející pouti.

5. den

Rišikéš – Gangotrí: celodenní přejezd mikrobusem či džípy do Gangotrí (3140 m n.m.) – cestou úchvatné výhledy na himálajské masivy, hluboká údolí i dravou řeku, která se v nich klikatí.

6. den

Gangotrí – Bhódžbása: celodenní pouť nalehko (4–6 h) do osady Bhódžbása (3775 m n.m.), rozprostírající se v nádherném údolí, přímo v lůnu velehor, pod majestátním vrcholem Šivlingy (6543 m).

7. den

Bhódžbása – Gómukh – Gangotrí: za svítání poslední úsek pouti k hlavnímu pramenu Gangy, jenž pod jménem Bhágíráthí vytéká z ledovce na místě zvaném Gómukh – Kravská tlama (4023 m), poté návrat do Gangotrí.

8. den

Gangotrí – Guptakáší: celodenní odpočinkový přesun mikrobusem či džípy do pomyslného srdce Země bohů (Déva bhúmi) a strategického středu naší poutní cesty – šťavnatě zelená nekonečná údolí, po jejichž úbočí se klikatí silničky; terasovitá rýžová políčka, poustevny svatých mužů, při dobrém počasí výhledy na zasněžené himálajské velikány na obzoru.

9. den

Guptákáší – Kédarnáth: za svítání krátký přesun do Gaurikundu a odtud celodenní pouť nalehko (6–8 h) k jednomu z nejposvátnějších míst celé Indie (3584 m n.m.) – ke kamennému šivaistickému chrámu v Kédarnáthu, který podle legendy nechal v 8. stol. vystavět nejvýznamnější indický filozof Šankara a nedaleko nějž pramení Mandákiní, další z přítoků Gangy.

10. den

Kédarnáth – Rudraprajág: pěšky zpět do Gaurikundu a mikrobusem či džípy do Rudraprajágu na soutoku Mandákiní a Alaknandy, přítoků Gangy – návštěva chrámů tyčících se na skále nad soutokem.

11. den

Rudraprajág – Badrináth: pokračování po klasické poutní trase do Badrináthu – nejsnáze dostupného, ale neméně posvátného místa v indickém Himálaji, prohlídka zdejšího významného višnuistického chrámu.

12. den

Badrináth – Džóšímath: dopoledne krátká pěší výprava do vesnice Mana a za dobrého počasí i k vodopádu Vasudhara; odpoledne přesun do Džóšímathu a výjezd lanovkou na Auli (3048 m n.m.) – nádherný výhled na Nandá Déví (7816 m n.m.), druhou nejvyšší horu Indie.

13. den

Džóšímath – Rišikéš: celodenní přejezd se zastávkami na několika poutních místech, kde se v dramatickém prostředí stékají další přítoky Gangy (Nandaprajág, Karnaprajág, Dévaprajág); večer příjezd do Rišikéše.

14.–15. den

Rišikéš – Dillí – Praha: dopoledne procházka po březích Gangy – poslední možnost koupele v jejích posvátných vodách a tichá meditace nad právě vykonanou poutí; odpoledne návrat do hektického světa moderní Indie; v noci odlet do ČR, přílet 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3329901225. 9. – 9. 10. 2020 (15 dní) 59 800 Kč 57 408 Kč   sleva 2 392 Kč
sleva za včasnost do 25. března 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 5 600 Kč
   indické vízum - 1 100 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajatý mikrobus / džípy
 • 12x hotel ** se snídaní
 • 1x noc ve vysokohorském kempu (vícelůžkové stany s dřevěnými postelemi a spol. soc. zař.)
 • český odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu pohybu ve vyšší nadmořské výšce. Součástí zájezdu jsou také celodenní túry. Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–15 účastníků

Náročnost:

V programu zájezdu jsou dva celodenní pochody, absolvované jen s lehkými zavazadly, které zvládne kdokoliv, kdo je zvyklý na pravidelný rekreační pohyb. Pro zvládnutí pouti ke chrámu v Kédarnáthu a k pramenu Gangy u Gómukhu není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, ale jen momentální dobrý zdravotní stav. Nejvyšší místo na trati leží mírně nad 4000 m n.m. a během cesty k němu obvykle nikdo netrpívá vysokohorskou nemocí.

Zájezd je náročný také procestovanou vzdáleností, stavem silnic v indickém Himálaji a jednoduchými hygienickými i ubytovacími podmínkami – to vše vyžaduje notnou dávku trpělivosti, kterou by však měl každý správný poutník přirozeně mít.

Fotogalerie

Promítání

Pohádkový Rádžasthán – po stopách indických mahárádžů

Kdy?
31. března 2020
Kde?
Říčany: Centrum Na Fialce
Přednášející:
Zdeněk Štipl
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů