Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Tajuplná a do nebes čnící Lví skála – symbol Šrí Lanky
 • Pohádková vysočina, kde je skryt Buddhův zub, "končí svět" a pěstuje se báječný čaj
 • Komorní plavba na příjemně malé, ale pohodlné lodi
 • Dobrodružství i dokonalá relaxace za zvuku šumění vln
 • Možnost šnorchlování a nočního rybaření

Během pouhých deseti dnů vám umožníme kochat se nádherou dvou skutečných perel Indického oceánu – Šrí Lanky a Malediv. Ukážeme vám nejvýznamnější památky buddhistického ostrova s bohatou historií a pestrou kulturou. Ochutnáte místní kulinářské speciality. Vezmeme vás na procházku překrásnou přírodou i působivé taneční představení. A na závěr se s námi poplavíte kolem maledivských atolů na malé, ale pohodlné lodi, která bude jen naše. Budeme se koupat, opalovat, šnorchlovat, rybařit a především se kochat nekonečným mořem posetým stovkami písečných ostrovů. Odpočiňte si od všech starostí každodenního života a vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu za poznáním i dobrodružstvím.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Sígirija:přílet ráno do Kolomba a přejezd do Sígiriji; odpolední návštěva jeskynních chrámů poblíž Dambully – Rangírí Vihárája s bohatou freskovou výzdobou stovek Buddhů; nocleh v překrásném vesnickém prostředí pod majestátní Lví skálou.

3. den

SígirijaKandy: velkolepá a nedobytně vyhlížející pevnost zvaná "Lví skála" , jež osamoceně ční 200 m nad krajinou – fresky nebeských víl a důmyslný systém fontán; odpoledne přejezd do Kandy – kulturního srdce ostrova, cestou exkurze do zahrady koření spojená s ukázkou pěstování a užití mnoha různých druhů koření; v podvečer hudebně-taneční představení v Kandy korunované chůzí po žhavém uhlí.

4. den

Kandy Nuvara Elija: chrám Buddhova zubu  – nejposvátnější a pro současnou Šrí Lanku nejvýznamnější místo, Peradeníja – největší botanická zahrada na ostrově; cesta výše do hor do někdejší horské usedlosti "malá Anglie" – oblast známá pěstováním kávy a později světově proslulého čaje, cestou návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje a zastávka u nádherného vodopádu Ramboda.

5. den

Nuvara Elija – Negombo: úchvatná Šrílanská vysočina – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy, ráno nenáročný okruh po NP Horton Plains; odpolední přesun do Negomba na západním pobřeží ostrova – podvečerní procházka po pláži, odkud místní rybáři vyrážejí na noční lov.

6.–8. den

Negombo – Malé: ranní přelet na Maledivy – vyzvednutí na letišti, nalodění a začátek plavby mezi ostrovy a ostrůvky tohoto krásného koutu světa; koupání a výlety mezi ostrovy, možnost šnorchlování i nočního rybaření – odpočinek v ráji!

9.–10. den

Malé – Praha: připlutí na hlavní ostrov – prohlídka města Malé, jednoho z nejmenších hlavních měst na světě; odlet domů ve večerních hodinách, přílet do ČR 10. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
3330402227. 11. – 6. 12. 2020 (10 dní) 64 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj/kajuta - 9 600 Kč
   šrílanské vízum - 1 100 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kolombo / Malé–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Kolombo–Malé
 • pronajaté mikrobusy
 • 4x hotel *** s polopenzí (bohatý bufet)
 • 3x nocleh na lodi s plnou penzí
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–12 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů