Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Malebné vesničky a terasovitá rýžová políčka
 • Visuté chodníky v posvátných horách Tří svatých
 • Čajové zahrady a pohádkové pohoří Wuyishan 
 • Obří kruhové domy tulou a přímořský Xiamen

Vydejte se s námi objevovat krásy poetické krajiny jihovýchodní Číny. Nejprve se podíváme do kulturně-historicky významných oblastí Huzhou a Wuyuan, částečně hornatých a historicky chudých regionů, odkud však pocházeli úspěšní kupci, kteří se významně zasloužili o vznik a rozvoj nespočetných vesnic s unikátní nezaměnitelnou architekturou. Seznámíme se také s čínskou čajovou kulturou a místy s ní spjatými, kde ochutnáme nejznámější zelené čaje, wolongy i skalní čaje hor Wuyi. Projdeme se po visutých chodnících posvátných hor, velmi podobných slavným Žlutým horám, a pokocháme se vyhlídkou na jednu z "nejčínštějších" krajin – terasovitá rýžová pole. Přenocujeme v unikátních kruhových stavbách tulou národnostní menšiny Hakka a navštivíme moderní i koloniální přístavní Xiamen, kde ochutnáme některé z místních mořských specialit.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Šanghaj – Hangzhou (Chang-čou): přílet a následný krátký přejezd rychlovlakem do Hangzhou, nazývaného Číňany "Nebeské město".

3. den

Hangzhou: vesnička Dračí studna a čajové plantáže na Lvím vršku – rodné místo světoznámého zeleného čaje Longjing (Lung-ťing); osmiboká pagoda Šesti harmonií; procházka u Západního jezera  s typickou čínskou scenérií mostků a altánků.

4. den

Hangzhou – Yangchan (Jang-čchan): dopoledne přejezd rychlovlakem do Huizhou (Chuej-čou) a dále do horské vesničky Yangchan s domy z hlíny a vepřovic – procházka po okolí a jednoduchý nocleh ve vesničce téměř bez turistů.

5. den

Yangchan – Likeng (Li-kcheng): přejezd do oblasti Wuyuan (Wu-jüan) s unikátním architektonickým stylem místních vesniček a prohlídky některých z nich – Wangkou (Wang-kchou) krásně položená na soutoku dvou řek a nocleh v jedné z nejpěknějších Likcheng.

6. den

Oblast Wuyuan: půldenní pěší výlet po bývalých časem zašlých poštovních stezkách mezi dalšími malebnými vesničkami oblasti.

7. den

Likeng – Sanqingshan  (San-čching-šan): přejezd do posvátného taoistického "pohoří Tří svatých“ – výjezd lanovkou nad vrcholky hor, krátká odpolední procházka a nocleh v hotelu v horách.

8. den

Sanqingshan – Wuyishan (Wu-i-šan): možnost pozorování východu slunce, asi půldenní procházkapo vrcholcích hor – z velké části po bezpečných visutých chodnících nad kolmými srázy; sjezd do údolí a přejezd po jednom z úsekú údajně nejkrásnější rychlotratě v Číně do pohoří Wuyishan.

9. den

Wuyishan : celodenní procházky pohádkovou krajinou hor Wuyi – výstup na na vrcholek Nebeského putování s výhledem na řeku Devíti zákrut, průchod puklinou Nebeského průzoru mezi skalami, vyhlídka na vrcholek Nefritové dívky.

10. den

Wuyishan: čajové zahrady v horách – místo původu jednoho z nejdražších čínských čajů Šarlatové roucho (Dahongpao, Ta-chung-pchao); starobylá vesnička Xiamei (Sia-mej) se zachovalou architekturou dynastií Ming a Qing (Čching).

11. den

Wuyishan – Youxi (Jou-si): přejezd do vesničky Lianhe (Lien-che) – odpoledne prohlídka stejnojmenných terasovitých rýžových políček se zastávkami na vyhlídkách a nasávání atmosféry ospalého hornatého venkova; nocleh v Youxi.

12. den

Youxi – Xiamen (Sia-men): dopoledne přejezd rychlovlakem do přístavního města Xiamen a přívozem na ostrov Gulangyu   (Ku-lang-jü) – prohlídka přímořské koloniální architektury a výstup na 93 m vysokou skálu Slunečního svitu s výhledem na celý ostrov; procházka po rušné pěší zóně končící u Jihočínského moře a možnost večeře ve stylu darů moře.

13. den

Xiamen – "tulou"  (tchu-lou): přejezd půvabnou krajinou provincie Fujian (Fu-ťien) do oblasti "tulou" – ubytování ve "vesničce" Tianluokeng (Tchien-luo-kcheng) nazývané také "Čtyři jídla a polévka" v tradičním kruhovém obydlí s neopakovatelnou atmosférou.

14. den

Oblast tulou Anxi (An-si): návštěva dalších vesniček – unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti, největší 63 m) a prohlídka domů různých stylů a velikostí; přejezd do Anxi – oblast jednoho z nejznámějších čajů typu wulong (wu-lung), zvaný Železná bohyně milosrdenství.

15.–16. den

Anxi – Xiamen – Praha: návštěva čajového tržiště a procházka po čajových plantážích; návrat do Xiamenu, transfer na letiště a přelet přes některé větší město zpět do ČR, přílet domů 16. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333230128. 4. – 23. 4. 2020 (16 dní) 64 800 Kč 62 208 Kč   sleva 2 592 Kč
sleva za včasnost do 8. října 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • čínské vízum - 3 300 Kč
   jednolůžkový pokoj - 5 980 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Xiamen–Šanghaj
 • 3x denní rychlovlak II. třídy na sezení
 • mikrobus / linkové autobusy / MHD
 • 11x hotel **  a 2x jednoduchý hotýlek ve vesničkách
 • 13x čínská snídaně
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů