Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • To nejlepší z obou pobřeží
 • Historická i moderní velkoměsta
 • Niagarské vodopády a oblast Tisíce ostrovů
 • Přírodní krásy Rocky Mountains a jeho NP

Seznamte se s nejznámějšími metropolemi, národními a státními parky Kanady od východu na západ! Od frankofonního Quebecu po anglosaský Vancouver, od Niagarských vodopádů po pacifické fjordy… Poznejte historickou Ottawu a Québec City, moderní metropole východu Montreal a Toronto propojené linkou řeky Sv. Vavřince a kořeněné tisíci ostrůvky. K tomu přidejte neskutečnou krásu přírody provincií British Columbia a Alberta – smaragdová jezera, hluboké lesy, bohatství divokých zvířat… To vše zažijete na našem atraktivním zájezdu!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Montreal, setkání na letišti s průvodcem a transfer do Quebec City, ubytování a informativní meeting (v případě pozdního příletu odjezd do Quebecu druhý den časně ráno).

2. den

Quebec City – celodenní prohlídka města a okolí. Prohlídka historického centra Quebecu s dominantou Chateau Frontenac. Návštěva jedinečných vodopádů Montmorency a slavné katedrály sv. Anny v Beaupré, dle časových možností prohlídka soutěsky řeky St. Anne s divokými peřejemi a visutými mosty.

3. den

Montreal – Ottawa; po ranním příjezdu do Montrealu prohlídka města, společná návštěva slavné katedrály Notre-Dame a dostatek času k indiv. prohlídce centra města, návštěva Mt. Royal. V podvečer přejezd do hlavního města Kanady Ottawy.

4. den

Ottawa – prohlídka na palubě obojživelného autobusu! Následuje pěší prohlídka historického centra města, kanadské státní mincovny a budovy parlamentu. Volný večer v centru města.

5. den

Thousand Islands region – časný odjezd do oblasti Tisíců ostrovů na řece Sv. Vavřince. Zde je pro vás připravena plavba lodí malebnými kanály mezi ostrovy. Po krátké zastávce v městečku Kingston se rozjedeme do Toronta.

6. den

Toronto – dopoledne vás čeká orientační prohlídka centra města. Následovat bude společná návštěva donedávnanejvyšší stavby světa věže CN Tower. Fakultativně vám nabízíme jedinečný let helikoptérou nad městem a poté volno v centru města do večerních hodin.

7. den

Niagara Falls – ráno návštěva pitoreskního městečka Niagara on the Lake ležícího na březích jezera Ontario, a pak už se rozjedeme k Niagarským vodopádům! Prohlídka vodopádů do večerních hodin, včetně plavby lodí pod vodopády (v ceně zájezdů červen–září).

8. den

Dopoledne se rozloučíme s Niagarou, následuje odjezd na letiště a přelet do Calgary. Po příletu a uvítání průvodcem transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

9. den

Calgary – Canmore NP Banff: dopoledne prohlídka centra Calgary, poté odjezd přes Kananaskis Valley do Canmore. Zde vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad horskými ledovci. Pokračování cesty podél Bow River do slavného letoviska Banff. Doporučujeme vám v podvečer navštívit zdejší horké prameny s jedinečnou vyhlídkou na okolní horské štíty!

10. den

NP Banff NP Yoho: dopoledne návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lakenárodním parku Banff, krátké výlety podél jezer. Odjezd do národního parku Yoho, prohlídka peřejí Kicking Horse a impozantních vodopádů Takakkaw. Závěrem dne návštěva jedinečného Peyto Lake známého neskutečně sytě zelenou barvou.

11. den

NP Jasper – PP Mt. Robson: ráno vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains. Následuje prohlídka národního parku Jasper. Začneme návštěvou ohromného ledovce Columbia – krátký výlet k čelu ledovce, budeme pokračovat návštěvou peřejí Athabasca, následuje návštěva městečka Jasper. Odpoledne navštívíme provinční park Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít s ledovci, a absolvujeme procházku k jezeru Kinney. V podvečer ubytování v Blue River.

12. den

Whistler – celodenní putování krásnou přírodou kanadských hor a jezer vás zavede do dějiště zimní olympiády 2010horského střediska Whistler – prohlídka centra, pokračování do Squamish.

13. den

Vancouver – ráno odjezd do Vancouveru, kde nejprve navštívíte Lynn Valley s visutým mostem nad údolím, a potom se už rozjedete přes mořskou úžinu Lions Gate do Stanley Parku, kterým vede vyhlídková silnice poloostrovem. Prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Canada Place a Gas Townu. Fakultativně vám nabídneme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou a návštěvu kina IMAX 4D nové generace s filmem „Fly Over Canada.

14.–15. den

Do odjezdu na letiště volno v centru Vancouveru –možnost posledních nákupů. Dle vašeho letového plánu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy, návrat 15. den.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Montreal / Vancouver–Praha
 • klimatizovaný van nebo SUV
 • 13x hotely *** a motely
 • minimálně 7x snídaně
 • vstup do soutěsky St. Anne
 • vstup do katedrály Notre Dame v Montrealu
 • prohlídka Ottawy obojživelným vozidlem
 • vstup do Kanadské státní mincovny
 • plavba lodí po oblasti Tisíce ostrovů
 • vstup na věž CN Tower v Torontu
 • plavba pod Niagarské vodopády (od 1. 6.)
 • kino IMAX Fly over Canada
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3800 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2500 Kč.

Celkem ujedeme asi 3380 km. Zájezd nebo jeho části mohou být z provozních důvodů směrován opačně.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA (v případě příletu do Kanady), o kterou si požádejte zde: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.htmlnebo platný pas s vízem.

K případnému vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, okterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů