Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Exotický ostrov v Karibském moři
 • Obří teleskop i svítící laguny
 • Prohlídka muzea rumu Bacardi s ochutnávkou
 • Španělská karibská kultura na americkém území

Vydejte se na podzimní dovolenou do slunného Karibiku. Do míst provoněných kávou a rumem, do míst s španělským temperamentem zasazeným do amerického území. Zájezd může být prodloužením k Dominikánské republice, nebo jej můžete absolvovat samostatně. Cílem bude poznat tento karibský ostrov v celé jeho kráse. Navštívíme hlavní město San Juan a jeho historickou část, podíváme se na největší teleskop v Arecibo, kde se natáčel také díl Jamese Bonda, budeme mít možnost nočního pozorování bioluminiscenčních lagun. Projedeme si tzv. panoramatickou cestu – portorickou silnici, která se proplétá nejhezčími scenériemi ostrova. A bude i spousta možností vykoupat se na krásných plážích tohoto karibského ráje.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
0. den

Letecky Praha – San Juan.

1. - 2. den

San Juan – prohlídka staré části hlavního města Portorika; Plaza Colón, pevnost La Fortaleza a Fuerte San Cristobal, původně dominikánský klášter Convento de los Dominicos, velkolepá stavba Catedral de San Juan; odpoledne možnost koupání či procházka novou částí San Juanu.

3. den

El Yunque – ranní odjezd do nejrozsáhlejší zalesněné plochy na ostrově v pohoří Sierra de Luquillo.  Dopolední procházka po tropickém lese El Portal s pozorováním místní fauny a flóry; odpoledne odjezd do města Fajardo, koupání, večerní výlet kajakem (1 kajak pro dvě osoby) na pozorování bioluminiscenčních lagun v Laguna Grande.

4. den

Panoramatická cesta – klasická portorická silnice, která prochází nejhezčími sceneriemi ostrova. Projížďka přes řeku Río Guayane podél hřebene s banánovými plantážemi; rezervace deštného pralesa Forestal Carite s kákovými plantážemi, zde pozorování ptáků a návštěva vodopádů; rozhledna Mirador Piedra Degetau, nejhlubší soutěska ostrova Caňon San Cristóbal. Večerní příjezd do města Ponce, ubytování.

5. den

Cordillera Central – pokračování panoramatické cesty podél hřebene s výhledy na celý ostrov; lesní rezervace Toro Negro; kratší túra k Cerro Doňa Juana k obrovskému koupališti v pralese a Cerro de Punta (1338 m n.m.), nejvyšší bod na ostrově. Navečer příjezd do města Mayagüez; večerní prohlídka města.

6. - 7. den

RíoCamuy Cave Park přejezd k vápencovému labyrintu s jeskyněmi a podzemními říčkami,projížďka motorovým vozíkem hlavní jeskyní Cuerva Clara de Empalme; poté návštěva observatoře Arecibo, největšího radioteleskopu na světě; cestou zpět do San Juanu museum Bacardi – prohlídka spojená s ochutnávkou skvělého rumu. Následující den odlet do Prahy dle letového řádu.

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • mezinárodní letenka Praha–Portoriko–Praha (u zájezdu č. 25-781-001)
 • doprava nájemním minibusem
 • 6x hotel či apartmán **/***
 • pronájem kajaku na Laguna Grande s místním průvodcem
 • vstupné do NP El Yunque a jeskyní El Camuy a na observatoř Arecibo
 • vstupné do muzea rumu Bacardi s ochutnávkou
 • informační materiály
 • průvodce.
Poznámka:

Pro tranzit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas, nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Upozornění:

V ceně termínu 25-781-002 není zahrnuta mezinárodní letenka Praha–Portoriko–Praha ve výši 28 000 Kč. U termínu 25-781-001 je letenka v ceně zájezdu.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

6–8 účastníků

Klima:

Portoriko se nachází v tropech a v průběhu celého roku má průměrnou teplotu 28 °C, s průměrnou minimální teplotou 19 °C a průměrnou maximální teplotou 30 °C. Teplota na jihu je obvykle o několik stupňů vyšší než na severu.

Ubytování:

Na úrovni **/***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Tří a vícelůžkový pokoj je na vyžádání.

Stravování:

z místních zdrojů – v hotelech, různých hospůdkách či v obchodech. Ceny jsou v porovnání s ČR vyšší.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů