Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Oahu - Ostrov setkání, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží
 • Kauai - Zahradní ostrov, Waimea Canyon, pobřežní útesy Na Pali
 • Maui - Ostrov údolí, sopka Haleakala
 • Hawaii - Velký ostrov, aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i novodobou historií souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy jsou letecké, po pevnině pak najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli se jedná o zájezd poznávací, vždy se v rámci programu najde prostor na osvěžení v oceánu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka „velkoměsta Pacifiku“; Waikiki Beach; návštěva památníku Pearl Harbor s fakultativní možností prohlídky bitevní lodi Missouri; vyhlídka na město z Mount Tantalus; v kráteru vyhaslé sopky botanická zahrada Koko Crater; pěší výlet na vyhlídku Diamond Head, nebo koupání v teplém oceánu, šance zažít noční ruch na Waikiki Beach – promenáda, nepřeberné množství obchůdků, kaváren a restaurací a v zejména bohatý výběr z mezinárodní kuchyně.

3. - 4. den

Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In, který byl otevřen na sté výročí příchodu prvních japonských migrantů na Havaj, je obklopen jezírkem a zahradou, kde můžete spatřit pávy, želvy nebo černé labutě; vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore – surfařské severní pobřeží. Laie, fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra, kde vás čeká mimo jiné ukázka tradičních tanců, ochutnávka místní kuchyně, projížďka na lodičkách a spoustu dalších zajímavostí spjatých s havajskou kulturou.

5. - 7. den

Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea – místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný „Velký kaňon Pacifiku“ a jeho neuvěřitelné barvy, procházka k vodopádu, vyhlídky z pohoří až k oceánu; krátký pěší výlet na divokém západním pobřeží Na Pali, koupání v oceánu s endemity, jako jsou havajští tuleni a zelené havajské želvy; fakultativně „ Grand Tour“ hodinový let vrtulníkem nad celým ostrovem a po stopách Jurského parku; návštěva vesnice Koloa, kde se začal vyrábět rum. V případě zájmu je možné zajistit ochutnávku.

8. - 10. den

Přelet na ostrov Maui, často přezdívaný „Ostrov mnoha údolí“. Zelené Iao Valley; bývalé hlavní město Lahaina a jeho soudní dvůr, největší banyány na světě a rozmanité obchůdky s uměním a spoustou suvenýrů; spící sopka Haleakala (Dům Slunce), při příznivém počasí možnost krátkou procházkou dojít do kráteru sopky, kde nerostou skoro žádné rostliny až na výjimku – vzácný endemit mečolist stříbrný (Stříbrný meč); klikatou pralesní silnicí, jejíž atraktivita spočívá v množství ostrých zatáček a úzkých mostů, do města Hana; tropická botanická zahrada; pěší výlet bambusovým lesem k vodopádům Waimoku, koupání na pláži Makena, průjezd „starou lávou“ na pobřeží La Perouse.

11. - 15. den

Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Národní park Hawaiian Volcanoes ; kráter Halemaumau (Dům horské kapradiny); lávová jeskyně Thurston Lava Tube; po silnici Chain of Craters Road zalité lávou; podle aktuální situace pozorování aktivních lávových proudů; „suché“ západní pobřeží. Mys Ka Lae – nejjižnější bod USA; havajská svatyně Puuhonau o Honaunau; „mokré“ severovýchodní pobřeží; vodopády Akaka; dále úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Po Saddle Road mezi sopečné vrcholy Mauna Kea a Mauna Loa. Pokud počasí dovolí, výlet terénním autem na vrchol Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m).

16. - 18. den

Přelet na ostrov Oahu; možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2595090325. 10. – 11. 11. 2019 (18 dní) 98 800 Kč Rezervovat

poslední volná místa

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ESTA - 500 Kč
   jednolůžkový pokoj povinný - 21 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Honolulu–Praha + 4x vnitrostátní přelet celkem ve výši 38 000 Kč
 • doprava minibusem
 • 15x ubytování ve 2lůžkových pokojích penzionů nebo hotelů
 • informační materiály.
Poznámka:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

9–11 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů