Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Túry v přírodních rezervacích a NP
 • Rozmanitý podmořský život – šnorchlování
 • Překrásné bělostné pláže
 • Nejmenší hlavní město na světě
 • Skvělá kreolská kuchyně

Souostroví sto patnácti ostrovů v Indickém oceánu bývalo vždy symbolem luxusní dovolené a odpočinku. Byla by však velká škoda nevyužít této oblasti i k aktivní dovolené. Vydejte se tedy s námi na túry do hornatého vnitrozemí i podél malebného pobřeží, objevujte na kolech opuštěné pláže. Nebojte se, i na odpočinek, koupání a šnorchlování na mnoha krásných plážích i u přilehlých ostrůvků nám čas také zbude. Ve Viktorii poznáte pestrou směsici místní koloniální architektury, která odráží vlivy francouzských i anglických kolonizátorů i neuvěřitelně pestrou národnostní směs místních obyvatel. Celou tuto mozaiku poznávání doplníme o vynikající kreolskou kuchyni, která vám určitě zachutná.
Tento aktivní program nám umožní poznat jedinečnou místní flóru, ptactvo i kulturu mnohem podrobněji, než by bylo možné na pobytovém zájezdu. Vydejte se s námi do tohoto malebného, klidného a bezpečného kouta světa!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Mahé (Seychely); prohlídka nejmenšího hlavního města světa Viktorie: zachovalá koloniální architektura, katolická katedrála, mešity i hinduistický chrám s typickou jihoindickou malovanou gópurou; botanická zahrada; trajekt z ostrova Mahé na ostrov Praslin.

3. den

Výlet na nejkrásnější pláže světa Anse Georgette a Anse Lazio – možnost šnorchlování přímo z pláže (cesta mezi plážemi představuje túru na cca 1 h).

4. den

Celodenní výlet na ostrov La Digue výlet po ostrově na kolech do malebných zátok s jadeitovými vodami s nádhernými a mnohdy opuštěnými plážemi; možnost šnorchlování přímo z některých pláží.

5. den

Túra přes přírodní rezervaci Fond Ferdinand (cca 3 h) – cestou slavné endemické palmy lodoicey seychelské neboli „Coco de Mer“, které mají největší semena na světě, a možnost spatřit vzácnou místní endemickou rybu „Gooloo“; volné odpoledne.

6. den

Bohatý fakultativní program dle vlastního výběru: přírodní rezervace Vallée de Mai s endemickou palmou lodoiceou seychelskou a černými papoušky; tzv. "COMBO" – celodenní lodní výlet na tři ostrovy včetně grilování na pláži: ostrov Cousin, který je celý přísně chráněnou přírodní rezervací s nepřeberným množstvím ptactva a ještěrek, hnízdiště karet obrovských od září do února; ostrov Curieuse s chovnou stanicí suchozemských želv obrovských a s rozsáhlými mangrovými lesy (možná túra na 1–2 h); šnorchlování u ostrůvku St. Pierre.

7. den

Trajekt z ostrova Praslin na ostrov Mahé; výstup na kopec Copolia (cca 2 h), z něhož je krásný výhled do okolí – na Viktorii, okolní ostrovy a mořský NP; odpoledne procházka na opuštěnou pláž Anse Major – koupání a možnost šnorchlování přímo z pláže (cca 2 h).

8. den

Celodenní výlet do mořského NP Ste. Anne na lodi s proskleným dnem: několik zastávek na šnorchlování, krmení ryb a u ostrovů – možnost procházky po nekonečných opuštěných plážích, oběd formou barbecue na jedné z krásných pláží.

9. den

Turistika v NP Morne Seychelles – výstup na Morne Blanc (cca 2 h) tropickým pralesem s vyhlídkou na okolní ostrovy, které uvidíte jako na dlani; návštěva čajové plantáže a procházka porostem masožravých láčkovek; odpoledne koupání na krásných plážích na SZ ostrova, patřících pod mořský NP Port Launay.

10.–11. den

Odpočinek, relaxace; cesta trajektem a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Seychely–Praha ve výši 18 000 Kč
 • transfery do a z hotelů
 • 2x trajekt
 • 8x hotel / penzion **/*** (2l. pokoje) – se snídaní
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

11–17 účastníků

Fotogalerie
Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů