Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Křižovatka kultur Evropy, Asie a Afriky
 • Výlety na turecké i řecké straně ostrova
 • Skvělé víno a středomořská gastronomie
 • Mořské zátoky a pláže

Ostrov Kypr byl odedávna křižovatkou, kde se střetávaly velké civilizace a kultury Evropy, Asie i Afriky. Každá z těchto kultur zde zanechala větší i menší stopy a vy máte možnost je poznat během našich hvězdicových výletů. Kromě památek ostrov nabízí i horskou přírodu provoněnou bylinami a pryskyřicí cedrových lesů, krásné mořské zátoky a pláže. Neopakovatelná je i jeho středomořská atmosféra s výtečným vínem a gastronomií. Překážkou na našich výletech nám nebude ani rozdělení ostrova na tureckou a řeckou část, naopak poznáme to nejhezčí z obou jeho částí.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Kypr, transfer a ubytování.

2. den

Famagusta – prohlídka kdysi nejbohatšího města světa, obklopeného mohutnými hradbami, množství gotických kostelů přestavěných na mešity, návštěva mešity Laly Mustafy Paši, někdejší katedrály sv. Mikuláše postavené po vzoru katedrály v Remeši, trosky antické Salamíny.

3. den

Kyrenia (Girne) – nejhezčí přístav na Kypru, prohlídka zdejšího hradu s muzeem lodního vraku starého 2 300 let, cesta citrusovými háji k zachovalým troskám gotického opatství Bellapais, výstup na velkolepý horský hrad sv. Hilaria s výhledem na celý ostrov.

4. den

Nikosia – hlavní město rozděleného ostrova, prohlídka severní i jižní části, Selimova mešita (někdejší chrám sv. Sofie), bazar, dům Hadžigeorgakise Kornesia, uličky starého města a další pamětihodnosti.

5. den

Poloostrov Karpas – výlet na nejodlehleší část Kypru s  původní přírodou, prohlídka mohutného hradu Kantara, zázračný pramen v klášteře sv. Ondřeje (Apostolos Andreas).

6. den

Pohoří Troodos – výlet do svěží a zelené horské části Kypru, návštěva nejimpozantnějšího a nejbohatšího kláštera Kykkos, krátká procházka Cedrovým údolím s endemickým cedrem krátkolistým, unikátní klášter Agios Ioannis Lamadistis s freskami z 12. století, na závěr ochutnávka vyhlášeného vína commandaria v městečku Omodos.

7. den

Západní Kypr, cesta do Pafosu a návštěva nejzachovalejší antické památky na Kypru Kato Pafu , prohlídka tzv. Královských hrobek, pobřeží a zátoka zrození slavné Afroditi, křižácký hrad Kolossi.

8. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
1549010223. 10. – 30. 10. 2021 (8 dní) 30 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 6 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Kypr–Praha (dle aktuálních letových řádů) ve výši 8000 Kč
 • doprava minibusem
 • 7x ubytování v hotelu ***
 • 7x polopenze
 • informační materiály.
Poznámka:

Dny programu mohou probíhat v jiném pořadí vlivem otevíracích dob jednotlivých památek.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů