Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Moskevský Kreml a Rudé náměstí
 • Kazaň – perla Tatarstánu se středověkým kremlem
 • Krasnojarsk a skalní útvary nad Jenisejem
 • Irkutsk a nádherná příroda Bajkalu

Pokud nemáte dostatek času na kompletní zájezd po Transsibiřské magistrále až na Dálný východ, můžete zvolit zkrácenou variantu programu s individuálním návratem od Bajkalu a odletem z Irkutsku přes Moskvu zpět do Prahy. Takto urazíte vlakem po magistrále 5185 km a cesta bude rozložena na čtyři úseky se zastávkami na těch nejpozoruhodnějších místech. Celkem strávíme čtyři nebo pět nocí v lůžkovém či lehátkovém vlaku a prostřídáme je pěti nocemi v hotelech.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Moskva: prohlídka města – Kreml a Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, Novoděvičij klášter s přilehlým hřbitovem; druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.

3. den

Kazaň: prohlídka starobylého centra na řece Volzekazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, chrám Všech náboženství; večer odjezd nočním vlakem.

4.–5. den

Dopoledne přejezd přes Ural do Asie; Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, dům Sevosťjanova, jezero v centru města; výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama; nocleh v hotelu a druhý den odjezd na nejdelší úsek magistrály (2 dny a noc).

6.–8. den

Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a ObKrasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu; po noclehu v hotelu výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky); večer odjezd vlakem k Bajkalu.

9. den

Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr; nocleh v hotelu.

10. den

Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – rybí trh, možnost koupání na oblázkové pláži s výhledem na útesy nebo vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží či návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň); nocleh v turbáze.

11. den

Vyhlídková plavba lodí podél divokého pobřeží Bajkalu se zastávkami na trase slavné krugobajkalské železnice, původní historické trase Magistrály s mnoha tunely skrz skalní útesy; odpoledne dojezd do Sljuďanky na současnou Magistrálu – prohlídka jediného mramorového nádraží na světě; večer individuální návrat do Irkutsku a ubytování v hotelu.

12. den

Ranní transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
251249052. 8. – 13. 8. 2019 (12 dní) 49 700 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   5x jednolůžkový pokoj - nepovinný - 4 700 Kč
2512490330. 8. – 10. 9. 2019 (12 dní) 49 700 Kč Rezervovat

aktuálně plno

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ruské vízum - 2 700 Kč
   5x jednolůžkový pokoj - nepovinný - 4 700 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Moskva / Irkutsk–Praha (vč. všech poplatků), 5x hotel *** a 1x turistická ubytovna
 • 6x snídaně
 • 4x lehátkový vlak (4/5 nocí – v závoslosti na aktuálním jízdním řádu – podrobněji viz "Praktické"/Ubytování)
 • místní transfery minibusy aj.
 • 1x loď (okružní plavba po Bajkalu)
 • celodenní výlet krugobajkalkou
 • exkurze do NP Stolby
 • informační materiály
 • český průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné do památek a případná individuální doprava ve městech.

Poznámka:

Časový harmonogram může být upraven dle aktuálního jízdního řádu.

Upozornění:

Upozorňujeme, že jde o zkrácenou variantu regulérních termínů zájezdu Transsibiřskou magistrálou až na Dálný východ. Průvodce a obvykle i většina klientů pokračuje až do Vladivostoku.

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–16 účastníků

Klima:

Budeme se přesouvat postupně k východu v rozsahu zeměpisné šířky například Polska, takže počasí lze očekávat celkově obdobné jako u nás.

Ubytování:

Ubytování v hotelech *** a jedna noc v „turbáze“ v 2lůžkových pokojích, jednolůžkový pokoj v hotelech je na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit.

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Všechny přejezdy absolvujeme v kupejnom vagonu.

Stravování:

Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jako čtení do vlaku vám doporučujeme některou z knížek legionářské literatury, jež vás přenese do doby, kdy magistrálu v celé její délce ovládly na sklonku první světové války i po ní československé legie, odříznuté bolševickou revolucí, které tudy přes Vladivostok mířily k domovu asi nejdelší oklikou, jakou kdy světové dějiny vojenských přesunů zaznamenaly.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů