Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Chrámy, zahrady, kláštery, náměstí a staré uličky
 • Mrakodrapy, rychlovlaky, koloniální architektura
 • Pekingská kachna, nudle, knedlíčky a dary moře
 • Exotické pouliční dobrůtky pro skutečné gurmány

Víte, jak se připravuje pekingská kachna a jak chutná "starobylé" maso? Zažijte a ochutnejte to nejlepší a nejzajímavější, co nabízí dvě nejznámější čínská města. Na jedné straně poznáte Peking s tisíciletou historií, který byl sídlem několika dynastií, kde na vás z nepřeberného množství nádherných památek dýchne čínská hrdá minulost. Na druhé straně vás očekává kosmopolitní Šanghaj, výkladní skříň moderní Číny plná současné architektury, jež si nezadá s velkoměsty světovými. Obě města jsou navíc vyhlášená svou typickou kuchyní, ze které se v krátkém čase budeme snažit vybrat to nejlepší a nejrozmanitější. Vrcholem každodenního programu bude večeře ve stylové restauraci, kde ochutnáme rozličné typicky čínské lahůdky. Neopomeneme žádnou příležitost dopřát si vynikající pouliční specialitky – tradiční pekingské skládané placky jianbing (ťien-ping), různá masíčka a sladké ovoce na špejlích nebo knedlíčky guotie (kuo-tchie) "přilepené na hrnec". Můžeme si též koupit do ruky pečený batát nebo zjistit, že tzv. "smradlavé" chou doufu (čchou tou-fu) chutná nesrovnatelně lépe než voní.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: procházka starými pekingskými uličkami; večer první vrcholný kulinářský zážitek – místní specialita pekingská kachna v některé vyhlášené specializované restauraci, tzv. "kachňárně"; procházka centrem starého Pekingu okolo Předního a Zadního jezera.

3. den

Peking: prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě, který byl po 500 let utajen zrakům obyčejných smrtelníků; procházka po největším náměstí na světě – náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men), pohled na Zakázané město z ptačí perspektivy z tzv. Uhelného vrškuprocházka po moderní obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) a procházka po tržišti s roztodivnými exotickými specialitami. 

4. den

Peking: výlet na Dlouhou zeď , jednu z největších staveb lidstva nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka u olympijských sportovišt – Ptačí hnízdo a Vodní kostka; večer ochutnávka nejznámějších severočínských jídel v jejich skutečné podobě – kuřecí kostky ochránce paláce, masové nudličky na způsob hlavního města, starobylé vepřové maso, dušený bůček v červené omáčce a jiné delikatesy.

5. den

Peking: chrám Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; prohlídka areálu Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor, nesčetné zahrady a pavilony, možnost krátké projížďky lodí po jezeře (v závislosti na počasí); večer velmi exotická západočínská ujgurská kuchyně – hovězí a jehněčí kebaby, chlebové placky nang (nan), skvělé ručně dělané nudle.

6. den

Peking – Šanghaj: asi 5hod. přejezd rychlovlakem z Pekingu do Šanghaje (nově vybudovaná rychlodráha – 300 km/h); nábřeží Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večeře ve stylu darů moře (ryby, krevety a další mořské a sladkovodní zajímavosti); večerní obchodní třída Nanking – výkladní skříň moderní Šanghaje s nejluxusnějšími značkami.

7.–8. den

Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město okolo tradiční mandarínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan) s pouličními jídelními stánky; prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 632 m vysoké Šanghajské věže (2. nejvyšší budova světa), projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (tzv. Maglev – 431 km/h); typická východočínská kuchyně s lehkými omáčkami, zeleninou, sladkými i slanými plněnými knedlíčky a ovocem; večer transfer na letiště a odlet, přílet domů 8. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3333901214. 4. – 21. 4. 2020 (8 dní) 44 800 Kč 43 008 Kč   sleva 1 792 Kč
sleva za včasnost do 14. října 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 3 620 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x rychlovlak 2. třídy Peking–Šanghaj
 • mikrobus / metro
 • 5x hotel *** se snídaní
 • 5x stylová večeře ve vybraných restauracích a 1x lidová večeře (tržiště)
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Každá větší restaurace má svůj vlastní recept na přípravu pekingské kachny. Základní postup je ale vždy v zásadě stejný. Zabité a vykuchané kachně je pod kůži napumpován vzduch, aby se oddělila kůže od masa, pak se natře omáčkou ze směsi cukru a černého rýžového octa a sojové omáčky. Poté je kachna na několik hodin zavěšena za krk do suchého a dobře větraného místa, aby dokonale oschla. Pak se do ní nalije vroucí voda a je opět za krk zavěšena do pece. V té se při pravidelném otáčení po dobu asi 40 minut zevnitř dusí a z vnějšku peče, až se dosáhne křehkého masa a lahodně křupavé kůrky.

 

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů