Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Plavba na komfortním katamaránu
 • Nedotčený ráj – prstence korálových útesů kolem ostrovů, atoly, nádherné pláže
 • Nejkrásnější laguna v Tichomoří – Bora Bora
 • Dobrodružné výlety do vnitrozemí ostrovů
 • Chytání ryb, plavání s rejnoky, potápění a šnorchlování

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou částečně korálového a částečně sopečného původu. Prstence korálových útesů vytváří kolem ostrovů jakousi bariéru, za níž se ukrývají tyrkysově zbarvené laguny, ve kterých bezpečně zakotvíme.

Polynésie představuje dodnes téměř nedotčený ráj s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi, kde nebude nikdo kromě nás. Budeme se koupat, šnorchlovat a podnikat dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Pohodlný katamarán za dostupnou cenu vám nabídne komfort, relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům, budeme plavat s rejnoky a chytat čerstvé ryby, pozorovat západy slunce se sklenkou vína a vyzkoušíme i skvělou místní kuchyni.

Loď nám dá svobodu a volnost a během 14denní plavby poznáme hned šest ostrovů. Navštívíme legendární ostrov Bora Bora s proslulou lagunou, přírodní scenérie budeme obdivovat na ostrově Raiatea. Čeká nás i tak trochu zapomenutý ostrov Huahine, který si dodnes drží autentický polynéský ráz a ostrov Taha'a, kterému se také přezdívá „Vanilla Island“ a produkují se zde perly výjimečné kvality. A vrcholem budou nádherné korálové atoly Maupi a Tupai.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky na Tahiti a místní přelet na ostrov Raiatea – nalodění a krátká plavba lagunou na ostrov Tahaa.

3.–4. den

Plavba na ostrov Huahine – rybářská vesnice Fare s rybí restaurací; plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay – skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

5.–6. den

Přeplavba na ostrov Raiatea do zátoky Faaroa Bay – možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River; návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu „Marate Taputapuatea“.; odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.

7.–10. den

Plavba na ostrov Bora Bora – kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov; budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky; možnost potápění, výletů na kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů…; večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

11.–13. den

Plavba na atol Maupiti přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře – průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, výlety na kole kolem ostrova,... večeře v restauraci; návrat na Bora Bora – odpočinek a večeře v restauraci.

14.–15. den

Plavba na ostrov Tahaa – kotvení v zátoce Hurepiti; Vanilla tour botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmy; polynéský večer s tanci, ohňovou show a typickým polynéským jídlem; ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

16.–18. den

Návrat do Mariny na Raiatea a předání lodi; odlet na Tahiti a let do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
5405011025. 3. – 11. 4. 2021 (18 dní) 134 690 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • příplatek na privátní kajutu - 62 783 Kč
5405012025. 11. – 12. 12. 2021 (18 dní) 142 150 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • příplatek na privátní kajutu - 68 005 Kč
5405021024. 3. – 10. 4. 2022 (18 dní) 144 990 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • příplatek na privátní kajutu - 69 993 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Papeete–Raiatea-Praha ve výši 45 000 Kč (vč. všech poplatků)
 • transfer z letiště do mariny a zpět
 • pronájem lodi na 14 nocí
 • motorový nafukovací člun
 • prostěradla a polštáře a přikrývky
 • závěrečný úklid
 • 14x snídaně a 7x večeře na lodi
 • nealko nápoje a pitná voda na lodi
 • přístavní poplatky a kotvení
 • plyn a nafta
 • informační materiály
 • český kapitán a průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

večeře mimo loď (7x), vstupy, půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety.

Poznámka:

Typ lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny, která je zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Přesný termín se může mírně změnit v závislosti na konkrétních termínech letenek.

Nabízený zájezd (program) připravíme pro ucelené skupiny i jednotlivce také na zakázku – navrhneme ideální trasu a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Cena za celou loď je poté nižší.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze žádné uplatnit slevy.

Mimořádná záloha 60 % z ceny zájezdu a doplatek mimořádně již 60 dní před odjezdem.

Pořadatel:
Inspira s.r.o.
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

zpravidla 6–12 účastníků

Klima:

tropické, od května do října zimní období, které je sušší a teploty dosahují 25–30 °C, bez větších výkyvů; teplota vody v průměru 28 °C.

Ubytování:

Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami. V případě jednotlivce se příplatek nehradí, pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, a to i v případě, že kabina nebude později doobsazena. CK může v takovém případě využít pro single ubytování menší příďové kajuty. Pokud jednotlivec preferuje samostatnou dvoulůžkovou kajutu, je nutné připlatit za privátní kajutu.

Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupovou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukci tvoří dva spojené plováky, nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: V plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem. Společenská místnost, tzv. salón – místnost s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny – je dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby.

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách. Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů