Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Plavba na katamaránu s výlety do vnitrozemí
 • Skvělý jachting ve stabilním větru s českým kapitánem 
 • Vyhlášené světové pláže, kouzelné zátoky, šnorchlování a potápění
 • Národní park Curieuse s želvami obrovskými

Bezpečno, přívětiví lidé, kokosové palmy, bílé pláže lemované oblými skalisky, až neskutečně nádherné moře. Pohádková kotviště, skvělá místní kuchyně, stabilní teplý vítr bez velkých vln. Rozmanitost, domov želv obrovských, které kromě Galapág nikde na světě neuvidíte, zoologická zahrada hned, jak se podíváte pod vodu, skvělý servis všude, kam narazíte. Žádná masová turistika ani znečištění přírody. Žádná vstupní víza ani očkování. To jsou Seychely!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Mahé: přílet a přesun taxi do přístavu Eden Island; nalodění a vyplutí směr Beau Vallon – nejvyhlášenější pláž ostrova Mahé; zde typická kreolská večeře, procházka po promenádě, koupání při západu slunce.

3. den

Krátká přeplavba (asi 1,5 h) do zátoky Port Launaypřírodní rezervace s korálovou bariérou a úchvatným kotvištěm pod štíty zalesněných hor; bílá pláž s kokosovými palmami, živé moře, opuštěné malé pláže, které můžete navštívit na našem sea kajaku; odpoledne privátní BBQ na pláži opuštěného ostrova Theresa.

4. den

Výlet do Morne Blanc ve vnitrozemí – čajové plantáže, háje s masožravkami, vodopády; odpoledne přesun do Port Ternnay – malá kouzelná zátoka, kde budeme téměř sami.

5. den

Přeplavba (asi 6 h) na ostrov Praslin do jedné z nejkrásnějších zátok světa Anse Georgette a Anse Lazio – koupání, odpočinek, grilování čerstvých ryb na lodi.

6.–8. den

Přeplavba na ostrov Curieuse – zde se nachází suchozemské želvy obrovské, nádherný prales, písčité pláže, prostě ideální místo pro hezkou procházku. Tento druh želv žije pouze na Galapágách a zde na Seychelách. Druhou nejznámější atrakcí jsou obrovské omleté žulové kameny, které se v takto abstraktní podobě nikde jinde na světě nenacházejí. Večer přeplavba na Praslin do Anse Volbert, procházka do městečka, večeře v restauraci na pláži. Další den výlet do Valle de Mai  – přírodní rezervace uprostřed divoké přírody, kde roste legendární kokos Coco de Mer, největší semeno na světě.

9.–10. den

Přeplavba na ostrov La Digue, na jehož návštěvu nezapomenete – zde najdete ty nejhezčí pláže na světě; možnost zapůjčení kol – výlet po nejkrásnějších plážích včetně vnitrozemí; cestou zastávka na Coco Island, kde se nachází podmořský národní park; na ostrůvku je vidět množství kaloňů zavěšených ve větvích palem. Druhý den individuální program – nákupy suvenýrů, odpočinek na pláži, potápění, šnorchlování u korálových útesů, výlet na vyhlídku do džungle apod.

11. den

Přeplavba na Mahé (5 h) – cestou rybaření, pozorování delfínů a v případě štěstí i velryb; vyvázání v přístavu – večeře v restauraci a večerní procházka hlavním městem Victoria.

12.–13. den

Ráno opuštění lodi, přesun na letiště a odlet do ČR, přílet do Prahy 13. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
5404110119. 3. – 31. 3. 2021 (13 dní) 70 500 Kč Rezervovat

loď Lagoon 42

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 34 650 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Mahé–Praha ve výši 21 000 Kč (vč. všech poplatků)
 • transfer z letiště do přístavu a zpět
 • pronájem lodi na 10 nocí
 • motorový nafukovací člun
 • prostěradla a polštáře a přikrývky
 • závěrečný úklid
 • polopenze na lodi (10x snídaně a 6x večeře)
 • nealko nápoje a pitná voda na lodi
 • celní a přístavní poplatky a kotvení
 • plyn a nafta
 • informační materiály
 • český kapitán a průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

večeře mimo loď (4x), vstupy a výlety, potápění, vstup do NP Curiouse, vstup Mořský NP Ste Anne, botanická zahrada na Mahé apod.

Poznámka:

Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny, která je zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Přesný termín se může mírně změnit v závislosti na konkrétních termínech letenek.

Nabízený zájezd (program) připravíme pro ucelené skupiny i jednotlivce také na zakázku – navrhneme ideální trasu a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Cena za celou loď je poté nižší.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit žádné slevy.

Mimořádná záloha splatná s přihlášením je 60 % z ceny zájezdu a doplatek mimořádně již 60 dní před odjezdem.

Pořadatel:
Inspira s.r.o.
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

zpravidla 6–12 účastníků

Klima:

Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří. Hurikány, které se řítí Pacifikem a poté Indickým oceánem, se jim vyhýbají. Když tedy plánujete dovolenou na Seychelách, nemusíte se obávat, že byste se trefili zrovna do období tropických bouří. Jediné, co se zde mění, jsou monzuny, nebo-li vzdušné proudy.

Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát 3–5 Bf (9–19 kn), srážky jsou minimální a teplota vzduchu mezi 27–29 °C a teplota vody 26–27 °C. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru, ideální pro potápění a pro motorový jachting. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát o síle 2–4 Bf (7–12 kn), teplota vzduchu se pohybuje mezi 28–30 °C a teplota vody mezi 27–28 °C.

Ubytování:

Dvoulůžková kajuta na lodi.

Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami. V případě jednotlivce se příplatek nehradí, pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, a to i v případě, že kabina nebude později doobsazena. CK může v takovém případě využít pro single ubytování menší příďové kajuty. Pokud jednotlivec preferuje samostatnou dvoulůžkovou kajutu, je nutné připlatit za privátní kajutu.

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů