Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Plavba na katamaránu s možností šnorchlování a potápění
 • Pohádkový svět tropické přírody a tyrkysového moře s neuvěřitelně rozmanitou faunou i flórou
 • Ostrov Cousine s volně žijícími karetami, tropickým ptactvem a bohatým podmořským životem

Seychely jsou jedno z nejkrásnějších exotických míst na světě, které je zároveň velmi bezpečné. Najdete tady velmi přívětivé domorodce, kokosové palmy, bílé pláže lemované oblými skalisky a až neskutečně nádherné moře. Poznáte pohádková kotviště, skvělou místní kuchyni, stabilní teplý vítr bez velkých vln a velkou rozmanitost přírody, živočichů a podmořského života. Seychely jsou domovem želv obrovských, které kromě Galapág nikde jinde na světě neuvidíte, doslova podmořská zoologická zahrada. A navíc je tu skvělý servis všude, kde zakotvíte, a nikde nenarazíte ani na větší počet turistů ani na nějaké znečištění moře či špínu. Jen romantika, kdy se rozhodujete mezi koupáním v moři, plavbou na paddleboardu, chytáním ryb či šnorchlováním. A potom – miniškola jachtingu, práce s plachtami či navigace.

Odpočinek na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Nepotřebujete žádnou zkušenost, zajistíme pro vás lodě i zkušené kapitány. Každý, koho láká cestování na moři, může zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty, poznáte romantické ostrůvky, starobylé přístavy, úžasné zátoky, zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. A koupání v průzračně čistém moři, kde se vám jen zachce... Vyměňte hotel za loď!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Mahé: přílet a přesun taxi do přístavu Eden Island; nalodění a vyplutí směr Beau Vallon – nejvyhlášenější pláž ostrova Mahé; zde typická kreolská večeře, procházka po promenádě, koupání při západu slunce.

3. den

Krátká přeplavba (asi 1,5 h) do zátoky Port Launaypřírodní rezervace s korálovou bariérou a úchvatným kotvištěm pod štíty zalesněných hor; bílá pláž s kokosovými palmami, živé moře, opuštěné malé pláže, které můžete navštívit na našem sea kajaku; odpoledne privátní BBQ na pláži opuštěného ostrova Theresa.

4. den

Výlet do Morne Blanc ve vnitrozemí – čajové plantáže, háje s masožravkami, vodopády; odpoledne přesun do Port Ternnay – malá kouzelná zátoka, kde budeme téměř sami.

5. den

Přeplavba (asi 6 h) na ostrov Praslin do jedné z nejkrásnějších zátok světa Anse Georgette a Anse Lazio – koupání, odpočinek, grilování čerstvých ryb na lodi.

6.–8. den

Přeplavba na ostrov Curieuse – zde se nachází suchozemské želvy obrovské, nádherný prales, písčité pláže, prostě ideální místo pro hezkou procházku. Tento druh želv žije pouze na Galapágách a zde na Seychelách. Druhou nejznámější atrakcí jsou obrovské omleté žulové kameny, které se v takto abstraktní podobě nikde jinde na světě nenacházejí. Večer přeplavba na Praslin do Anse Volbert – procházka do městečka, večeře v restauraci na pláži. Další den výlet do Valle de Mai  – přírodní rezervace uprostřed divoké přírody, kde roste legendární kokos Coco de Mer, největší semeno na světě.

9. den

Přeplavba na ostrov La Digue, na jehož návštěvu nezapomenete – zde najdete ty nejhezčí pláže na světě; cestou zastávka na Coco Island, kde se nachází podmořský národní park – na ostrůvku je vidět množství kaloňů zavěšených ve větvích palem. Na ostrově zapůjčení kol a výlet po nejkrásnějších plážích i do vnitrozemí.

10. den

La Digue – individuální program, nákupy suvenýrů, odpočinek na pláži, potápění, šnorchlování u korálových útesů, výlet na vyhlídku do džungle apod.

11. den

Přeplavba na Mahé (5 h) – cestou rybaření, pozorování delfínů a v případě štěstí i velryb; vyvázání v přístavu – večeře v restauraci a večerní procházka hlavním městem Victoria.

12.–13. den

Ráno opuštění lodi, přesun na letiště a odlet do ČR, přílet do Prahy 13. den.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínCena po slevě
5404110119. 3. – 31. 3. 2021 (13 dní) 69 990 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 34 923 Kč
5404112029. 6. – 11. 7. 2021 (13 dní) 75 480 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 38 136 Kč
5404113022. 11. – 5. 12. 2021 (14 dní) 64 860 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 34 902 Kč
5404121015. 3. – 27. 3. 2022 (13 dní) 77 280 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Příplatek za privátní kajutu - 39 396 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Mahé–Praha ve výši 21 000 Kč (vč. všech poplatků)
 • transfer z letiště do přístavu a zpět
 • pronájem lodi na 10 nocí
 • motorový nafukovací člun
 • prostěradla a polštáře a přikrývky
 • závěrečný úklid
 • polopenze na lodi (10x snídaně a 6x večeře)
 • nealko nápoje (káva/čaj ap.) a pitná voda na lodi
 • celní a přístavní poplatky a kotvení
 • plyn a nafta
 • informační materiály
 • český kapitán a průvodce.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

večeře mimo loď (4x), vstupy a výlety, potápění, vstup do NP Curiouse, vstup do Mořského NP Ste Anne, botanická zahrada na Mahé apod.

Poznámka:

Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny, která je zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Přesný termín se může mírně změnit v závislosti na konkrétních termínech letenek.

Nabízený zájezd (program) připravíme pro ucelené skupiny i jednotlivce také na zakázku – navrhneme ideální trasu a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Cena za celou loď je poté nižší.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit žádné slevy.

Mimořádná záloha splatná s přihlášením je 60 % z ceny zájezdu a doplatek mimořádně již 60 dní před odjezdem.

Pořadatel:
Inspira s.r.o.
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

zpravidla 6–12 účastníků

Klima:

Podnebí na Seychelských ostrovech je tropické a ovlivněné okolním oceánem. Průměrné teploty jsou konstantní v průběhu celého roku a pohybují se mezi 24–32 °C, teplota vody se pohybuje mezi 25–27 °C. Od listopadu do února přicházejí krátké deště, ale prší zejména v noci. Ideální období pro návštěvu Seychelských ostrovů je tedy prakticky po celý rok.

Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří a hurikány se jim vyhýbají. Pokud jde o vítr, převládá od konce listopadu do konce dubna severozápadní monzun a ve zbytku roku naopak monzun jihovýchodní. Povětrnostním podmínkám se tu ale dá velmi dobře přizpůsobit díky velkému množství závětrných a návětrných zátok. Nevýhodou Seychel je malé množství dobrých kotvišť v období silnějších větrů.

Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát 3–5 Bf (9–19 kn), srážky jsou minimální a teplota vzduchu mezi 27–29 °C a teplota vody 26–27 °C. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru, ideální pro potápění a pro motorový jachting. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát o síle 2–4 Bf (7–12 kn).

Ubytování:

Dvoulůžková kajuta na lodi – cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami. V případě jednotlivce se příplatek nehradí, pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, a to i v případě, že kabina nebude později doobsazena. CK může v takovém případě využít pro single ubytování menší příďové kajuty. Pokud jednotlivec preferuje samostatnou dvoulůžkovou kajutu, je nutné připlatit za privátní kajutu.

Katamarán nabízí v porovnání s jednotrupovou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukci tvoří dva spojené plováky, nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání komfortního katamaránu: V plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem. Společenská místnost, tzv. salón – místnost s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny – je dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. 

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je navíc možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď je zpravidla během noci zakotvená v přístavišti, nebo kotvíme v romatických zátokách. Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Průvodce:

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenováni Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

Pokud budete mít zájem, tak vám kapitán vysvětlí a naučí všechny potřebné dovednosti – od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.

Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů