Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • 7denní plavba na komfortní lodi po Mekongu a Tonle Sap
  • Rušný Saigon, královský Phnom Penh a majestátní Angkor Wat
  • Zastávky a výlety do vesniček – lidé, trhy, dílny, poklidný venkov 
  • V prodloužení možný odpočinek na plážích ve Vietnamu

Poznejte Vietnam i Kambodžu netradičním pohledem – z paluby komfortní lodi! Plujte po Mekongu, jednom z nejznámějších veletoků Asie! Stéká z tibetského podhůří přes několik zemí až do exotického Vietnamu, kde jeho delta svou úrodnou půdou živí velkou část země. Proplujeme i jeho méně známý přítok, Tonle Sap, nesmírně důležitý pro Kambodžany, kterým poskytuje domov i živobytí. Jeho pravidelně se obracející tok řeky vytváří také unikátní ekosystém pro zdejší faunu a flóru. Před naloděním věnujeme dva dny poznání Saigonu a okolí, vrcholem cesty bude prohlídka chrámů jedinečného areálu v Angkoru. A kdo nebude mít vody ještě dost, může si zájezd prodloužit o odpočinek na vietnamských plážích.

Zájezd nabízíme jako "zakázkový" – na objednání pro ucelenou skupinu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Saigon: přílet a ubytování; dle času příletu procházka po metropoli jižního Vietnamu.

3. den

Saigon: koloniální francouzská architektura (stará pošta, radnice, katedrála Notre Dame), Palác sjednocení, kde byla ukončena vietnamská válka; vyhlídka na město z futuristického mrakodrapu Bitexco připomínajícího lotosový pupen.

4. den

Saigon – Tay Ninh: celodenní výlet do Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných za vietnamské války. Svatý stolec bizarního vietnamského náboženství cao dai, které uctívá řadu historických postav od Caesara až po Lenina.

5. den

Saigon – delta Mekongu: ranní odjezd ze Saigonu, zastávka na trhu s rukodělnými výrobky; nalodění na plavbu – večeře a hudební představení na palubě lodi.

6. den

Delta Mekongu: rušná atmosféra ranního plovoucího trhu, francouzská katedrála v gotickém stylu, ukázka výroby rýžového papíru a tradičních cukrovinek z kokosu, plavba po menších ramenech Mekongu a procházky venkovem.

7. den

Tan Chau – kambodžská hranice: ranní zakotvení v hraničním městě – výlet na malých loďkách do místní vesnice s návštěvou rybích sádek, ukázka výroby tradičních pletených bambusových rohoží, projížďka rikšou; odpoledne překročení hranice do Kambodže, přes noc plavba do hl. města Phnom Penhu.

8. den

Phnom Penh: Královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi, koloniální stavby u soutoku Mekongu s řekou Tonle Sap, muzeum kambodžské genocidy Tuol Sleng připomínající krutovládu Rudých Khmerů v 70. letech 20. stol., chrám Wat Phnom na kopci, který dal metropoli jméno.

9. den

Phnom Penh – Okhna Tei: návštěva ostrova na Mekongu, který je proslulý ruční výrobou hedvábí, prohlídka místní dílny, návštěva základní školy, pozorování rybářů; odpoledne návrat do Phnom Penhu a pohodová procházka městem; večer představení khmerského tance na palubě lodi.

10. den

Phnom Penh – Oudong: ranní plavba po řece Tonle Sap, která je proslulá pravidelným obracením toku; návštěva bývalého hl. města Oudong – stúpy připomínající někdejší slávu Khmerské říše, buddhistické malby v chrámu Wat Kampong Leu; návrat do přístavu volským povozem a nalodění.

11. den

Kampong Chhnang: přístavní městečko uprostřed venkovské oblasti protkané komplikovanou sítí úzkých kanálů – návštěva místních trhů, pozorování života v primitivních plovoucích vesničkách místních obyvatel.

12. den

Tonle Sap – Angkor : ranní přeplavba jezera Tonle Sap, jehož hloubka a rozloha se během roku několikanásobně mění – pozorování ptactva; po snídani vylodění a přesun do města Siem Reap v blízkosti světoznámého archeologického komplexu Angkor – návštěva nejzdobnější "citadely krásek" Banteay Srei; večer volný program v energickém městě, třetím největším v Kambodži.

13. den

Angkor: celodenní prohlídka areálu – khmerské chrámy Angkor Wat, Bayon, džunglí pohlcený Ta Prohm, Sloní terasa v hl. městě Angkor Thom; neopakovatelný západ slunce u chrámů Angkoru.

14.–15. den

Angkor – Siem Reap – Praha: brzy ráno pozorování východu slunce nad Angkor Watem; odlet přes Bangkok či Saigon zpět do ČR, přílet 15. den.

14.–18. den

PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽI VE VIETNAMU

14. den

Angkor – Mui Ne: přelet do Saigonu a přesun do letoviska Mui Ne.

15.–16. den

Mui Ne: 2denní odpočinek na plážích – možnost vodních sportů či individuálních výletů na nedaleké písečné duny.

17.–18. den

Mui Ne – Saigon – Praha: odjezd na letiště do Saigonu – odlet do ČR, návrat 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • Vzhledem k zakázkovému charakteru akce bude cena zkalkulována dle velikosti skupiny a individuálních požadavků.
Poznámka:

Termín zájezdu je volitelný – doporučujeme období naší zimy.

Upozornění:

Pro dostupnost plavby v požadovaném termínu je třeba poptávat akci s velkým předstihem (min. 1/2 roku předem).

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

2–16 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů