Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Okruh terénními vozy téměr liduprázdnou přírodou
 • Zelené Mongolsko – stepi, jezera, lesnatý NP Tereldž
 • Poušť Gobi – písečné duny, hluboké soutěsky, skalní města
 • Buddhistické kláštery, kultovní místa "ovó"

Objevte zemi, kde vládne poklid a rozlehlost volného prostoru nezasaženého civilizací je nezměrná. V Mongolsku je přibližně 70x menší hustota zalidnění než v Česku a polovina všech obyvatel žije v hlavním městě Ulánbátaru. Je to země pohostinných kočovných pastevců s životním stylem, jehož kořeny sahají tisíce let do minulosti. Prohánějí se krajinou za svými stády na koních, žijí v tradičních jurtách či stanech a uctívají duchy přírody. Budete zcela okouzleni stepí, která se na horizontu vpíjí do oblohy, průzračným čistým vzduchem, opojnými východy a západy slunce za hornatými obzory či vlídnou samozřejmostí, s jakou budete přivítáni při náhodné návštěvě v osamocené jurtě.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Ulánbátar: přílet, ubytování a prohlídka města – buddhistické kláštery Gandan a Čojdžinlamy, Muzeum mongolských dějin; nocleh v hotelu.

3. den

Ulánbátar prohlídka největší jezdecké sochy světa znázorňující Čingischána a přejezd do NP Tereldžmalebné zalesněné hory s vyhlídkami a jedinečnými skalními útvary (Želví skála aj.); nocleh v tradičním jurtovém kempu.

4. den

NP Chustaj: pozorování vzácných koní Převalského, kteří jsou zde od r. 1993 postupně vypouštěni do volné přírody jako na jediném místě světa; nocleh v jurtovém kempu.

5. den

Přírodní rezervace Khögnö Khan Uul a písečné duny Elsen Tasarkhai – jedinečná směs vyprahlé pouště, horského masivu, řeky Tarnay a zeleného travnatého porostu; nocleh v jurtovém kempu.

6. den

Bývalé hlavní město za časů Čingischána – Charchorin a první buddhistický klášter v Mongolsku, který byl vybudován na jeho základech – Erdenedzú; návštěva tradiční kočovné rodiny – možnost projížďky na koních; nocleh v jurtovém kempu.

7. den

Údolí Orchon – působivý vodopád Orchon vysoký skoro 20 m; návštěva chovatelů koní a seznámení s přípravou mongolského národního nápoje ajrak – zkvašeného kobylího mléka; nocleh v jurtovém kempu.

8.–9. den

Přejezd do oblasti jižního Gobi – podél řeky Ongín přes somon Sajchan-Ovó k pozůstatkům klášterů Ongín chíd a Hošó; odpočinek po delší cestě nebo možnost kratších výletů do okolí; noclehy v jurtových kempech.

10. den

NP Gurvansajchan – pestrá kombinace horských štítů s rozlehlými písečnými přesypy; soutěska Jolyn-Am – úchvatné horské scenérie s několikametrovou ledovou pokrývkou nemizící po celý rok; návštěva muzea přírody a rodiny chovající velbloudy a možnost projížďky na velbloudech; nocleh v jurtovém kempu.

11. den

Chongoryn-Els – až 300 m vysoké písečné duny, největší v celém Mongolsku, působivé výhledy na rozlehlou poušť Gobi z vrcholů dun; nocleh v jurtovém kempu.

12. den

Bajandzag – unikátní naleziště zkamenělých kosterních pozůstatků dinosaurů, nádherně červeně zbarvené tzv. "planoucí útesy"; písečné duny Molcog-Els; nocleh v jurtovém kempu.

13. den

Přejezd do středního Gobi – posvátný skalní útvar uprostřed prašných planin Bagagadzryn Čulú se skalními malbami; příjemná oáza s malým jezerem a opušteným klášterem Sümchöch Burd; nocleh v jurtovém kempu.

14.–15. den

Návrat do Ulánbátaru  poslední nákupy před cestou domů; následující den letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Ulánbátar–Praha (vč. všech poplatků)
 • kompletní doprava terénními minibusy s místními řidiči
 • 2x hotel *** se snídaní
 • 12x jurtový kemp (2lůžkové ubytování se spol. soc. zař.)
 • plná penze během programu mimo Ulánbátar
 • veškeré vstupní poplatky do NP i muzejí a chrámů během programu
 • informační materiály
 • český průvodce CK a místní průvodce.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů