Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nejkrásnější národní parky Číny – Jiuzhaigou a Žlutý drak
 • "Čínské Alpy", Bambusové moře a noc v klášteře pod posvátnou horou Emei
 • Tibetské barevné vesničky a tradiční dřevěná stavení
 • Pandy, "ohnivý" kotlík, sečuánská opera a parní úzkokolejka

Sečuán je země hojnosti, proměn a měnících se tváří, stejně jako je tomu v jeho slavné tradiční opeře. Jedna z největších čínských provincií je bohatá na nádhernou přírodu, tisíciletou historii a kulturu, vzácná zvířata a usměvavé obyvatele mnoha různých etnik. Na severu a západě se k nebesům zvedají horské velikány, které vytvářejí nádherná údolí alpinského typu plná smaragdových jezer, vodopádů a horských pastvin. Krajinu pak zdobí tibetské kamenné domky jakoby nastrojené v barevných košilkách. Sečuán znamená v překladu "krajina Čtyř řek", které těmito údolími stékají na jih a zavlažují stále bujně zelenou vrchovinu. Zde místní obyvatelé už před staletími stavěli svá dřevěná obydlí, vyráběli do nich z všudypřítomného bambusu nábytek a pěstovali chilli papričky do pokrmů světoznámé sečuánské kuchyně. Ve výčtu místního bohatství nesmíme zapomenout ani na tvář neslavnější, doslova ikonu Sečuánu – pandu velkou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Chengdu (Čcheng-tu) – Chuanzhusi (Čchuan-ču-s'): ranní přílet do hl. m. provincie; prohlídka buddhistického kláštera Wenshu  (Wen-šu)a následný celodenní přejezd směrem na sever do oblasti dvou nejkrásnějších národních parků Číny.

3. den

Chuanzhusi – Huanglong  (Chuang-lung) – Jiuzhaigou (Ťiou-čaj-kou): prohlídka prvního NP Žlutý drak s nádhernými travertinovými kaskádami – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou, pěší sestup a přejezd k druhému NP. 

4. den

Jiuzhaigou : celodenní prohlídka NP zvaného "údolí Devíti vesnic" šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňové vodopády, smaragdová jezírka, hluboké lesy, "tibetské" vesničky a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy "hop-on hop-off" s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).

5. den

Jiuzhaigou – Songpan (Sung-pchan) – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min (zastávka u pamene); cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan a majestátní 93 m vysoký travertinový vodopád Zhaga. 

6. den

Wenchuan – Danba (Tan-pa): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi; odpolední přejezd do oblasti Danba.

7. den

Danba: celodenní částečně pěší návštěva tibetských vesniček Jiaju (Ťia-ťü) a Zhonglu (Čung-lu) – s pestrobarevnými domečky a strážními věžemi  nádherně položených ve svahu nad hlubokým údolím vymodelovaným soutokem Velké a Malé zlaté řeky.

8. den

Danba – NP Siguniangshan  (S’-ku-niang-šan) – Rilong: přejezd do vstupní brány „čínských Alp“ – pohoří Čtyř dívek (Siguniangshan) s nejvyšším vrcholem 6250 m; výlet do údolí Dlouhé plošiny – Changping (Čchang-pching) s výhledy na všechny Čtyři dívky, fakult. částečně možnost ze sedla malých klidných koníků (nejlepší způsob, jak si vychutnat krásu místní přírody).

9. den

Celodenní návštěva další části pohoří Čtyř dívek – 29 km dlouhé nádherné údolí Dvou mostů – částečně turistickými autobusy s pěšími zastávkami v nejzajímavějších místech.

10. den

Rilong – Shangli (Šang-li): půldenní sjezd z horských oblastí dopodhorského pásma se šťavnatou stále zelenou vegetací; pozdní odpoledne v malebném Shangli ležícím na staré obchodní cestě Koní a čaje – procházka vesničkou, rezidence klanu Han (Chan), most Dvou nesmrtelných.

11. den

Shangli – Bifengxia (Pi-feng-sia) – Baoguo (Pao-kuo): ranní atmosféra vesničky bez davů turistů;  návštěva chovné stanice pandy velké v jejím přirozeném horském prostředí spojená s dvouhodinovým průchodem dramatickou soutěskou Bifeng; odpoledne přejezd pod posvátnou horu Emei (E-mej) – nocleh v klášteře v Baoguo a magický večerní areál zcela bez turistů.

12. den

BaoguoLeshan (Le-šan) – Bambusové moře: před snídaní možnost pozorování ranní klášterní modlitby, procházka do dalšího v subtropické zeleni umístěného kláštera Fuhu (Fu-chu); půldenní prohlídka areálu Velkého Buddhy  v Leshanu; v podvečer příjezd do Bambusového moře.

13. den

Bambusové moře – Qianwei (Čchien-wej): půldenní návštěva centrální části unikátního bambusového lesa přezdívaného vzhledem k rozloze "moře" – výstup na Útes nebeských pokladů, procházka Smaragdovým loubím, Duhový vodopád a možnost ochutnávky bambusových specialit; odpoledne přejezd do Qianwei.

14.–15. den

Qianwei – Chengdu – Praha: návštěva konfuciánské akademie; hodinová jízda historickou parní úzkokolejkou sečuánským venkovem do bývalého hornického městečka a převýchovného tábora Bagou (Pa-kou); návrat do Chengdu – vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík, večerní pásmo tradiční sečuánské kultury včetně opery měnících se tváří; pozdě večer odlet domů, přílet do ČR druhý den. 

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333200129. 9. – 23. 9. 2020 (15 dní) 72 800 Kč 69 888 Kč   sleva 2 912 Kč
sleva za včasnost do 9. března 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 6 980 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Chengdu–Praha (vč. všech poplatků)
 • mikrobusy; lanovky v NP a vyhlídkový parní vlak
 • 8x hotel *** + 3x hotel ** + 1x nocleh v klášteře (spol. soc. zař.) – vždy se snídaní
 • 1x speciální večeře – sečuánský kotlík
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • sečuánská opera
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodnících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n.m., někde i více.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika pěšími půl až celodenními výlety v zajímavých přírodních oblastech. Většinou se chodí po dřevěných či kamenných chodnících, ale značná část procházek a výletů se absolvuje také po schodech. Upozorňujeme dále na nadmořskou výšku, která se v první polovině zájezdu pohybuje okolo 3500 m n.m., někde i více.

Fotogalerie

Promítání

Modernizace Číny na počátku 20. století a ženská emancipace

Kdy?
5. prosince 2019
Kde?
Praha 1: Náprstkovo muzeum
Přednášející:
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů