Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nádherné Duhové hory a čínské Monument Valley
 • Buddhistické jeskyní chrámy na březích Žluté řeky
 • NP Zhangjiajie se "vznášejícími se" skalními věžemi
 • Nejkrásnější městečko v Číně a červený kamenný les

Pojeďte se nechat unést nádherou dvou nejkrásnějších přírodních scenérií Číny, dvěma zcela odlišnými typy krajin, které jakoby ani nepatřily na planetu Zemi. Holé až duhově barevné pískovcové hory severu připomínají spíše rudou planetu Mars, na druhé straně vás čeká šťavnatá subtropická zeleň, z níž vystupují až 300 m vysoké, jakoby se vznášející vápencové skalní věže, které inspirovaly krajinu planety Pandora ve filmu Avatar. Během cesty se budete moci také projít malebnými starobylými městečky, žasnout nad uměním starých stavitelů buddhistických jeskynních chrámů, ochutnat proslavenou místní kuchyní a setkat se zajímavými národnostními menšinami.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Zhangye (Čang-jie): přílet do některého většího čínského města a následně přelet do Zhangye, kdysi jednoho z nejvýznamnějších obchodních center na Hedvábné cestě.

3. den

Zhangye: prohlídka kláštera Velkého Buddhy (největší krytá socha ležícího Buddhy v Číně – 34,5 m); 33 m vysoká Dřevěná pagoda; odpoledne výlet s procházkou nádhernýmpřírodním úkazem – tzv. Ledovým údolím Binggou (Ping-kou), menší variantou Monument Valley v USA.

4. den

Duhové hory: celodenní výlet do jedinečného pohoří vymodelovaného různobarevných vrstev rudého pískovce jako by připomínající planetu Mars – procházka horami a výstup na několik vyhlídek; v podvečer procházka městem Zhangye – např. Bubnová a Zvonová věž.

5. den

Zhangye – Lanzhou (Lan-čou): výlet do pohoří Mati (Ma-tchi) – pohoří Koňské podkovy s vysoko do skály vytesanými buddhistickými jeskyněmi až z 5. stol.; odpoledne přejezd rychlovlakem.

6. den

Lanzhou: celodenní výlet do jeskynních buddhistických chrámů Binglingsi (Ping-ling-s'), přináležejících k jeskyním Desetitisíců Buddhů a nádherně položených na březích Žluté řeky – přejezd lodí přes řeku.

7. den

Lanzhou – NP Zhangjiajie (Čang-ťia-ťie): transfer na letiště a přelet do jedné z nekrásnějších čínských scenérií, která posloužila také jako kulisa planety Pandora ve filmu Avatar.

8. den

Tianmenshan (Tchien-men-šan): půldenní prohlídka první části parku, tzv. Nebeské brány se 131,5 m vysokým skalním oknem; výjezd téměř 7,5 km dlouhou lanovkou, procházka po 60 m dlouhém skleněném Nebeském chodníku a sjezd autobusem silnicí 99 zákrut.

9. den

NP Zhangjiajie : celodenní návštěva nár. parku evokujícího výjevy z tradičních čínských krajinomaleb – podivuhodná krajina až 350 m vysokých kamenných sloupů vystupujících ze subtropického lesa.

10. den

Zhangjiajie – Furong (Fu-žung): přejezd do Furongu neboli Ibiškového městečka, obývaného nár. menšinou Tujia (Tchu-ťia), jehož dominantu tvoří vodopád v centru města; cestou zastávka v Červeném kamenném lese – procházka ve 450 mil. let starých skalních útvarech z červeného vápence.

11. den

Furong – Fenghuang (Feng-chuang): přejezd do Fenghuangu neboli Města fénixů se zastávkami ve vesnicích místních nár. menšin a překročení 1146 m dlouhého visutého mostu 336 m nad údolím – malebné "vodní město" s 1300letou historií, nazývané Číňany též "nejkrásnější městečko v Číně“.

12. den

Fenghuang – Huaihua (Chuaj-chua): procházka ranními uličkami bez davů turistů; výlet na tzv. Jižní Dlouhou zeď a do hradbami opevněného městečka Huangsiqiao (Chuang-s‘-čchiao) neboli města Mostu žlutého hedvábí; přejezd do Huaihua.

13.–14. den

Huaihua – Guiyang (Kuej-jang) – Praha: výlet do více než 2000 let starého obchodního městečka Hongjiang (Chung-ťiang) – procházka dlážděnými uličkami, návštěva domů předků a chrámků; přejezd rychlovlakem do Guiyangu a přelet přes některé čínské město zpět do ČR, přílet 14. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Peking–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Peking–Zhangye; Lanzhou–Zhangjiajie; Guiyang–Peking)
 • 2x denní rychlovlak
 • mikrobusy a lanovky a turistické autobusy
 • 11x hotel *** se snídaní
 • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů