Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Okázalý Pchjongjang s širokými pustými bulváry
 • Tradiční městečko Kesong a pohoří Mjohjangsan
 • DMZ s pohledy do Jižní Koreje i zpět do KLDR
 • Jihokorejský Soul a přímořský Vladivostok

Tušíte, jak se žije v jedné z posledních bašt komunismu? Vydejte se s námi do jedné z nejhůře přístupných zemí světa! Projedeme se a trochu i projdeme jejím hlavním městem Pchjongjangem s jeho širokými a téměř pustými bulváry. Navštívíme monumentální památníky komunismu a pokloníme se s korejskými pionýry u soch milovaných vůdců Kim Ir-sena a Kim Čong-ila. V Severní Koreji je však také krásná příroda, kterou poznáme v turistikou nedotčeném pohoří Mjohjangsan. Krátce také navštívíme hraniční 38. rovnoběžku, jež rozděluje Korejský poloostrov na dva zcela odlišné světy. Cestu si můžete prodloužit o výlet do jihokorejského Soulu a nahlédnout naopak přes nejstřeženější hranici světa zpět do KLDR, a rozšířit si tak předchozí poznání o pohled z druhé strany. Celé putování však začneme v nejvýchodnější výspě Ruska – "Vládci Východu" (Vladivostoku), kde se nadýcháme svěžího přímořského vzduchu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Vladivostok: dle času příletu první prohlídka města ­s velkým zámořským přístavem a přitažlivou polohou na členitém pobřeží Japonského moře.

3. den

Vladivostok: celodenní prohlídka města – Muzeum v ponorce S-56 z 2. světové války, Vladivostocká pevnost, mys Tokarevského s majákem vybíhajícím daleko do moře, výjezd lanovkou na sopku Orlí hnízdo s krásnými výhledy na město a okolní ostrovy, konec Transsibiřské magistrály s nádražím 9288 km od Moskvy.

4. den

Vladivostok – Pchjongjang: transfer na letiště a přelet společností Air Koryo do hl. města KLDR – Vítězný oblouk o 10 m vyšší než v Paříži; památník Kim Ir-sena a Kim Čong-ila v Mansudae s položením kytice.

5. den

Pchjongjang – Kesong : monumentální Mauzoleum "věčného prezidenta" Kim Ir-sena; přejezd do Kesongu, kdysi hl. m. korejského království – prohlídka města s tradiční architekturou nepostiženou korejskou válkou, hrobka krále Kongmina ze 14. stol.; nocleh v tradičním stylu na vyhřívané podlaze.

6. den

Pchjongjang – Mjohjangsan: celodenní výlet do hor – prohlídka Expozice mezinárodního přátelství s dary korejským vůdcům (na 300 000 exponátů), krátká procházka téměř nedotčenou přírodou a návštěva buddhistického chrámu Pohjon; po návratu návštěva zábavního parku Mangjongdae.

7. den

Kesong – Pchjongjang: Pchanmundžom – návštěva demilitarizované zóny a možnost překročení hranice několika kroky do Jižní Koreje; příjezd zpět do Pchjongjangu – USS Pueblo (americká špionážní loď ukořistěná za studené války), Muzeum korejské války s pohyblivými modely vojáků za doprovodu revoluční hudby, Galerie korejského umění.

8. den

Pchjongjang: hřbitov Mučedníků revoluce, Mezinárodní výstava květin s kimirseniemi a kimčongiliemi, procházka po náměstí Kim Ir-sena s mládeží na in-line bruslích; pchjongjangská filmová studia, návštěva rodného domu Kim Ir-sena; pchjongjangské metro s budovatelskými motivy, 105 pater vysoký hotel Rjongjong, památník založení strany, 50 m vysoká věž Čučche – symbol severokorejského režimu; podvečerní vystoupení pionýrů v Paláci dětí.

9.–10. den

Pchjongjang – Peking: přelet do Číny a výlet na Dlouhou zeď, největší stavbu lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; večer místní specialita – pekingská kachna a procházka starým Pekingem; 10. den ráno odlet domů (přílet týž den večer).

 

PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍ KOREJI:

10. den

Peking – Soul: dopoledne přelet do hl. m. Jižní Koreje; odpoledne návštěva bývalého královského paláce Čchangdokkung  a procházka nádhernými zahradami a zákoutími; největší korejský trh s možností ochutnávek místních specialit; večer rozhledna Namsan s vyhlídkou na celý Soul.

11. den

Soul: dopoledne výlet do DMZ – park Imdžingak s mostem Osvobození a zvonem Sjednocení; prohlídka 3. infiltračního tunelu armády KLDR, Dorasan Observatory s možností dohlédnout až do Kesongu; odpoledne přesun do Pchanmundžomu (organizováno OSN) a návštěva hraničních konferenčních domků s možnosti vkročit pár metrů do KLDR.

12. den

Soul: celodenní výlet k pevnosti Suwon  s téměř 6 km dlouhými hradbami – prohlídka skanzenu tradiční korejské folklorní vesnice s domy s doškovými střechami, představení tradičních řemesel a „lidových“ hudebníků.

13. den

Soul – Praha: letecký návrat do ČR, přílet domů týž den večer.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333510125. 6. – 14. 6. 2020 (10 dní) 78 800 Kč 77 224 Kč   sleva 1 576 Kč
sleva za včasnost do 5. února 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 640 Kč
   ruské vízum - 2 700 Kč
   severokorejské vízum - 1 200 Kč
333510135. 6. – 17. 6. 2020 (13 dní) 92 800 Kč 90 944 Kč   sleva 1 856 Kč
sleva za včasnost do 5. února 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 9 880 Kč
   ruské vízum - 2 700 Kč
   severokorejské vízum - 1 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Vladivostok / Peking (Soul)–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet Vladivostok–Pchjongjang–Peking (+ 1x v prodloužení přelet Peking–Soul)
 • mikrobus / metro
 • 6x hotel *** (+ 3x v prodloužení)
 • 5x plná penze (S. Korea) a 3x snídaně (+ 3x v prodloužení)
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours (v KLDR i místní průvodce).
Upozornění:

Návštěvu Pchanmundžomu lze uskutečnit jen se skupinou pro 30 osob organizovanou jednotkami OSN (netýká se části do DMZ). Může dojít ke změně termínu nebo i úplnému zrušení skupiny, v tom případě by byl náhradní poznávací program.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

 

 

Promítání

Severní Korea – skanzen komunismu

Kdy?
30. ledna 2020
Kde?
Praha 1: Náprstkovo muzeum
Přednášející:
Petr Komers

Sečuán – země hojnosti (Čína)

Kdy?
28. dubna 2020
Kde?
Říčany: Centrum Na Fialce
Přednášející:
Jan Pospíšil
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů