Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Opravdu Velký Buddha a opevněné věže "diaolou"
 • Panda velká a tradiční sečuánská vesnička 
 • Ohnivý kotlík a lahodné knedlíčky "dim-sum"
 • Posezení v čajovně a 2. nejvyšší TV věž na světě

Ochutnali jste už pekingskou kachnu či šanghajské speciality? Ať už ano či ne, nabízíme vám možnost vyzkoušet na vlastní jazyk další dvě ze čtyř nejznámějších a nejcharakterističtějších čínských kuchyní. A nemusíte se bát, ne každý ohnivý kotlík musí být pekelně pálivý a pes je opravdu vybraná specialita, kterou vám běžně místo kuřete nenaservírují. Raději si zapamatujte jména jako siumai, cheungfan či hargow – s těmi se totiž setkáte v Kantonu a okolí daleko častěji. Stejně tak si zde spíš pochutnáte na rybách a plodech moře. Návštívíme i tržiště s kořením, zeleninou a jinými surovinami, ochutnáme rozličné pouliční dobrůtky. Povečeříme na návsi staré vesničky a posedíme v čajovně pod otevřeným nebem, abychom v klidu vstřebali vynikající jídlo i nezapomenutelné zážitky. Nevynecháme ani památky a přírodní zajímavosti, v čele s unikátní pandou velkou a moderní architekturou Kantonu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha  Chengdu (Čcheng-tu): odpoledne přílet do hl. města "nejpálivější" provincie, Sečuánu; večeře ve znamení chilli a sečuánského pepře – tofu poďobané staré dámy, lilek vonící jako ryba či restované fazolky čtyř ročních období, bůček vracený do hrnce a jiné lahůdky; večerní pásmo tradiční sečuánské kultury včetně ukázky opery měnicích se tváří.

3. den

Chengdu – Shangli (Šang-li): výlet do města Leshan (Le-šan) – prohlídka rozsáhlého areálu Velkého Buddhy (největší zpodobnění sedícího Buddhy na světě – 71 m) v malebné krajině JZ Číny; odpoledne vesnička Shangli ležící na staré obchodní cestě Koní a čaje v šťavnaté vegetaci podhorské krajiny – most Dvou nesmrtelných; skvělá venkovská večeře na návsi – místní specialita dandanmian (ručně dělané nudle s dušeným bůčkem) či nepřeberné varianty shaokao (na špejlích grilované maso, zelenina, houby a jiné dobrůtky).

4. den

Shangli  Chengdu: tradiční venkovská čínská snídaně a ranní atmosféra vesničky bez davů čínských turistů; přejezd zpět do Chengdu a návštěva chovné stanice unikátní pandy velké; prohlídka rozsáhlého buddhistického kláštera Wenshu (Wen-šu) s typickou venkovní čajovnou; večer místní specialita "ohnivý kotlík" – vkládání a vaření ruzných druhů masa, zeleniny, hub a tofu do kotlíku s polévkovým základem (lze i nepálivý); procházka starými zrekonstruovanými uličkami města.

5. den

Chengdu – Kanton: dopoledne přelet do hl. města jihočínské provincie Guangdong (Kuang-tung); síň předků rodu Chen (Čchen) vybudovaný v typickém jihočínském stylu s muzeem kantonského lidového umění, buddhistický klášter Hualin (Chua-lin) se síní 500 arhatů a pěší zóna Shangxiajiu (Šang-sia-ťiou); večeře ve stylu typické kantonské kuchyně – ryby, plody moře, hodně zeleniny, ale i ovoce vařené v lehkých jemných omáčkách (např. kuře na soli či s citronovou omáčkou) se zázvorem, česnekem a cibulkou.

6. den

Kanton: trh Qingping (Čching-pching) s produkty čínské medicíny, ostrov Shamian (Ša-mien) s koloniální architekturou, klášter Šesti banyánů s 57 m vysokou Květinovou pagodou; brzká večeře ve stylu "dim-sum" – slané i sladké taštičky a bochánky, masa, zeleniny i dortíčky servírované v malých napařováčcích610 m vysoká TV věž (2. nejvyšší na světě) – fakultativně možnost projížďky (20 min) po nejvýše položené vyhlídkové dráze na světě (455 m nad zemí).

7.–8. den

Kanton – Praha: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček a výstup na některou z věží; večeře ve stylu kantonských smažených, vařených či napařovaných knedlíků a knedlíčkůrýžových nudlí a nudliček; pozdě večer odlet do ČR, přílet domů 8. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3332101220. 4. – 27. 4. 2020 (8 dní) 49 800 Kč 48 306 Kč   sleva 1 494 Kč
sleva za včasnost do 20. listopadu 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 3 780 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
3332102219. 10. – 26. 10. 2020 (8 dní) 49 800 Kč 47 808 Kč   sleva 1 992 Kč
sleva za včasnost do 19. dubna 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 3 780 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Chengdu / Kanton–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Chengdu–Kanton
 • pronajatý mikrobus + metro
 • 5x hotel *** se snídaní
 • 4x stylová večeře/oběd
 • 2x večeře na tržišti / v lidovější restauraci
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • český čínsky hovořící průvodce.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie

Promítání

Modernizace Číny na počátku 20. století a ženská emancipace

Kdy?
5. prosince 2019
Kde?
Praha 1: Náprstkovo muzeum
Přednášející:
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů