Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Hue – město harmonie na březích Voňavé řeky
 • Angkor Wat – khmérské chrámy pohlcované džunglí
 • Luang Phrabang – město starobylých chrámů s úžasnou atmosférou
 • Bangkok – živá metropole thajských králů

Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie a poznejte to nejlepší, co někdejší Indočína nabízí. Projdeme se kolem hanojského Jezera Navráceného meče, zažijeme nezapomenutelnou plavbu Zátokou zanořujícího se draka, loďkou se projedeme po Voňavé řece v Hue. Se zatajeným dechem budeme kráčet okolo majestátních angkorských chrámů, zpola utopených v okolní džungli. Po jezeře Tonle se vydáme k plovoucím vesnicím, v Bangkoku spatříme nejednu obří sochu Buddhy. Vychutnáme si poklidnou atmosféru Luang Phrabangu – města tisíců chrámů. Proti proudu legendárního veletoku Mekong doplujeme k jeskyním plným Buddhů. Vyrazíme na plovoucí i unikátní železniční trh a navštívíme nejkrásnější chrámy současné metropole Thajska. Zájemci si cestu mohou prodloužit na vyhlášených plážích ostrova Phuket.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hanoj: hl. m. Vietnamu – uličky starého města, romantická zákoutí u jezera Navráceného meče; večer slavné vodní loutkové divadlo.

3. den

Hanoj – Halong : přejezd do zátoky Zanořujícího se draka – plavba mezi nesčetnými vápencovými homolemi, návštěva krasové jeskyně; nezapomenutelný nocleh na lodi.

4. den

Halong – Hanoj: dokončení plavby – koupání či kajaking v Tonkinském zálivu (dle počasí); odpoledne návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

5. den

Hue : bývalé hl. m., sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky dynastie Nguyen, tzv. Zakázané město se síní Nejvyšší harmonie; projížďka loďkou po Voňavé řece k pagodě Thien Mu.

6. den

Hue – Hoi An :přejezd do Hoi Anu, procházky uličkami starého města – japonský krytý most z 16. stol., ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

7. den

Hoi An – Luang Phrabang : přelet přes Hanoj do Laosu – toulky královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; vrch Phu Si s výhledy na řeku Mekong.

8. den

Luang Phrabang: návštěva nádherného chrámu Wat Xieng Thong; výlet lodí po Mekongu k jeskyním Pak Ou sestovkami Buddhových soch – cestou návštěva palírny či tkalcovské dílny; vodopády Kuang Si s možností koupání v jezírkách.

9. den

Luang Phrabang – Siem Reap: bývalý Královský palác; přelet do Kambodže do blízkosti angkorských chrámů.

10. den

Komplex Angkor: celodenní prohlídka chrámů – Bayon, Ta Prohm, Banteay Kdei, Sloní terasa; večer khmerské taneční vystoupení s večeří.

11. den

Siem Reap: výlet k jezeru Tonle – lodí k plovoucím vesnicím; návštěva "citadely krásek" – Banteay Srei.

12. den

Siem Reap – Bangkok: přelet do hl. m. Thajska – projížďka po řece Chao Phraya, rušná čínská čtvrť.

13. den

Bangkok: nádherně zdobený královský palác a chrám Wat Phra Keo, chrám Wat Traimit se sochou Buddhy ze zlata, chrám Wat Pho a 45metrová socha ležícího Buddhy.

14.–15. den

Bangkok – Praha: nejznámější thajský plovoucí trh DamnoenSaduak a unikátní "železniční trh"; návrat do Bangkoku a odlet domů, přílet do ČR 15. den.

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PHUKET:

14. den

Bangkok – Phuket: večerní přelet na ostrov Phuket v jižním Thajsku.

15.–16. den

Phuket: 2 dny odpočinku na krásných písčitých plážích ostrova – poklidná atmosféra, koupání a vodní sporty, možnost individuálních výletů.

17.–18. den

Phuket – Praha: přelet do Bangkoku (případně odlet přímo z Phuketu) a následný let domů, návrat do ČR 18. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Hanoj / Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Da Nang–Luang Phrabang–Siem Reap–Bangkok)
 • 2x přelet v prodloužení (Bangkok–Phuket–Bangkok)
 • 1x noční lehátkový vlak
 • 5x lodní výlet (1x s noclehem)
 • mikrobusy; případně taxi a tuk-tuky
 • 10x hotel *** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
 • 1x kajuta na lodi s plnou penzí
 • 1x večeře při khmerském představení
 • vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

laoské vízum – 30 USD, kambodžské vízum – 30 USD

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Vodní loutkové divadlo, při němž doslova „loutky tančí na vodě“, je umělecká forma starší než 1000 let, ale až do konce 60. let mimo severní Vietnam málo známá. První představení se zřejmě odehrávala v deltě Rudé řeky, kde využívala zaplavených políček. Loutky jsou z fíkového dřeva, původně barvené výtažky z rostlin (dnes spíše lakované), vysoké až 50 cm, s váhou až 15 kg a ve vodě vydrží pouhé 3–4 měsíce. Loutkáři se svému umění učí asi 3 roky, původně se tato znalost předávala výhradně z otce na syna. Obvykle byly a jsou předváděny výjevy z běžného života, ale také legendy o dracích, fénixích a jednorožcích, což jsou známé příběhy z vietnamské kultury.

Něco navíc

Jak vznikla zátoka Halong? Stará legenda vypráví o draku, který si razil cestu z hor směrem do moře a mrskal přitom ocasem tak silně, že celou krajinu „přemodeloval“ v úchvatnou scenérii, jejíž prohlubně a údolí se zalily vodou ve chvíli, kdy se drak vnořil do moře... proto Zátoka zanořujícího se draka.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů