Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Královské paláce v Gondaru a obelisky v Aksumu
  • Lalibela  – komplex chrámů vytesaných ve skále
  • Jedinečné tigrajské skalní kostely a chrámy
  • Etnické bohatství nahé Afriky v údolí Omo 

Pokud by některá země Afriky měla hýřit nejrůznějšími nej…, asi to bude Etiopie. Země, která nikdy nebyla kolonizovaná, si zachovala jako jediná v Africe nejen vlastní písmo, ale i kalendář, dokonce i měření času. Země s jedinečným etnickým a kulturním bohatstvím nás zaskočí svými kontrasty – od ortodoxních křesťanů na severu přes islámský východ až po neuvěřitelně pestrou etnickou směs animistických přírodních kmenů na jihu. Přírodní bohatství Etiopie už jen doplňuje mozaiku lákadel této země. Přes celou zemi se od severu na jih táhne Velká příkopová propadlina vyplněná množstvím jezer. Kromě nich zde nalezneme rozlehlé náhorní planiny, vyprahlé savany, lesy a hory brázděné hlubokými údolími. Větší africká zvířata najdeme už jen v několika národních parcích, ale pro ornitology Etiopie představuje doslova ráj. Můžeme zde spatřit až 850 druhů ptáků, z toho mnoho endemických. Turistický ruch v Etiopii je dosud nepříliš velký a turistická infrastruktura je velmi omezená. Etiopie tedy znamená ideální misto pro cestovatele, kteří preferují poznání před komfortem. Na větší vzdálenosti se budeme pohybovat vnitrostátními leteckými linkami, minibusy a na jihu pak pronajatými 4x4 auty. Naše putování jsme rozdělili do několika bloků, jež si můžete sestavit dle vašich představ a možností. Navíc si před tento poznávací zájezd můžete předsadit týdenní treking v pohoří Simien.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–10. den

SEVERNÍ OKRUH

1.–2. den

Letecky Vídeň – Addis Abeba – Gondar; připojení trekové skupiny.
Gondar  – Fasil Ghebbi:prohlídka opevněného palácového komplexu, jednoho z divů světa, v 17. století sídlo krále Fasilidaese a jeho následníků; lázně císaře Fasilidese, kde se každoročně slaví svátek Timkat; Debre Berham Selassie, jeden z mála zcela zachovalých kostelů s původními freskami; večerní návštěva lokálního baru s poslechem tradiční etiopské hudby, ukázkou „shoulder's“ tance a s ochutnávkou místního piva.

3. – 4. den

Lalibela–přelet do Lalibely, jedenáct monolitických skalních chrámů částečně propojených tunely s labyrinty chodeb vytesaných na přelomu 12. až 13. století, s dochovanou původní výzdobou a z části i inventářem; večer ochutnávka tradičního medového vína.

5. den

Aksum – přelet do Aksumu, města a obchodního centra stejnojmenného království, místo korunovace králů a jejich sídlo; park starověkých obřích obelisků / stél starých až 3000 let; lokalita Gobedra slavný vytesaný reliéf „lva z Gobedry“ a jedinečný lom syenitu; pozůstatky paláce královny se Sáby; tzv. Ezanův kámen s vytesaným nápisem svědčícím o přijetí křesťanství králem Ezanou; ruiny tří královských paláců z 1. století; kostel svaté Marie Sionské,v jehož kapli je snad uschována Archa úmluvy.

6. den

Odjezd na východ, cestou svatyně Yeha – nejstarší dochovaná stavba v Etiopii ze 7 století př. Kristem; klášter Debre Damo ze 6. století, stojící vysoko na ploché skále obklopené patnáctimetrovými kolmými útesy (výstup po laně, přístupný jen mužům); kávový obřad.

7.–8. den

Tigraj – čarovná krajina stolových hor, vyhaslých sopek a skalních věží; výstup k některým z mnoha desítek fascinujících jeskynních kostelů; přelet z Mekele do Addis Abeby.

9.–10. den

Addis Abeba – národní muzeum včetně antropologické expozice „Lucy“; etnologické muzeum na vrchu Entoto, místa prvního paláce císaře Menelika II., zakladatele města; tržiště „Merkato“, největší otevřená tržnice Afriky;  katedrála sv. Jiří, kde byl korunován Haile Selassie; ukončení severního poznávacího okruhu, noční odlet, přílet do Prahy 10. den programu.

Zájemci o prodloužení pokračují dále na jih...

10.–18. den

JIŽNÍ OKRUH

10.–11. den

Odjezd terénními auty na jih; kmen Dorze ve vesnici Chencha – jedinečná architektura tradičních chýší vysokých až 12 metrů, doslova pletené ploty, tkalcovská manufaktura, ukázka výroby tradičního placek z ensetu s ochutnávkou; projížďka po jezeře Chamo u Arba Minch, včetně tzv. „Crocodile Marketu“ a „Hippo Market“ – pozorování krokodýlů, hrochů a mnoha vodních ptáků z bezprostřední blízkosti.

12. den

Kmen Konso – jedinečné kamenné vesnice, jež doslova obstavují jednotlivé kopce v krajině až k jejich vrcholu; královský palác; „New York“, zajímavé struktury vzniklé erozí půdy; tzv. waga – náhrobky zemřelých v podobě vyřezávaných soch.

13.–15. den

Kmeny a vesnice v povodí řeky Omo  – nejpestřejší etnická směs, jakou si lze představit; dekorace polonahých těl malováním a uměleckým zjizvováním nemá ve světě obdoby; města Turmi a Jinka včetně zajímavého etnografického muzea; venkovské trhy i místní rituály; návštěvy jednotlivých kmenů: kmen Hamarů, Dasanečů, Nyangatomů, Ariů, Karů atd.; neopomeneme ani slavné Mursije v NP Mago.

16.–17. den

Odjezd zpět na sever až do Addis Abeby; cestou malebný rybí trh v Awase; koupání v jezeře Langano.

18. den

Letecky zpět do Vídně.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2548120714. 11. – 23. 11. 2022 (10 dní) 67 800 Kč 65 088 Kč   sleva 2 712 Kč
sleva za včasnost do 14. května 2022
Rezervovat

severní okruh

2548120914. 11. – 1. 12. 2022 (18 dní) 99 800 Kč 95 808 Kč   sleva 3 992 Kč
sleva za včasnost do 14. května 2022
Rezervovat

severní + jižní okruh

2548120822. 11. – 1. 12. 2022 (10 dní) 62 800 Kč 60 288 Kč   sleva 2 512 Kč
sleva za včasnost do 22. května 2022
Rezervovat

jižní okruh

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce CK a místní průvodci
  • letenka vč. všech poplatků Vídeň–Addis Abeba–Vídeň + 4x vnitrostátní přelet v celkové výši 23 500 Kč (jižní okruh jen mezinárodní letenka ve výši 14 500 Kč)
  • minibusy a terénní auta
  • hotel **/*** či bungalov (2l. pokoje s příslušenstvím) – se snídaní
  • vstupné do NP
  • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

etiopské vízum – 50 USD; příp. s okamžitou platností mohou být znovuzavedeny odletové taxy na mezinárodní i vnitrostátní lety v celkové výši cca 60 USD.

Poznámka:

Let z a do Prahy je možný za příplatek cca 6000 Kč.

Upozornění:

Přesné termíny a ceny pro rok 2022 budou upřesněny během podzimu 2021.

Jedná se o zájezd cestovatelského charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám, resp. posloupnosti programu, pořípadně i na pár dnů ke změně standardu ubytování.

Fakultativní služby:

Zájezdu je možné předsadit program v okolí města Bahir Daru: prameny Modrého Nilu na jezeře Tana; projížďka lodí po jezeře s návštěvou klášterůvodopády Modrého Nilu – cena na vyžádání.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů