Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Misie v Uruguayi a Paraguayi
 • Ráj zvířat v Esteros del Ibera
 • Iguazú – největší vodopády světa
 • Hory a pouště Salty
 • Ledovce Patagonie

 

Argentina je zemí mnoha tváří a neuvěřitelné rozmanitosti. Země, kde naleznete nejmohutnější vodopády světa, velehorské masivy And, úžasně barevné skalní útvary srovnatelné s americkým Utahem i vodní svět lagun a zvířat, nazvaného Esteros del Iberá přezdívaného jako argentinský Pantanal. Argentina je ale také zemí skvělého jídla, vína, fotbalu a přívětivých obyvatel. Její hlavní město, Buenos Aires, bývá označováno jako Paříž Jižní Ameriky. Během našeho putování nahlédnemei k sousedům na nejhezčí místa Uruguaye a Paraguaye. Neváhejte a připojte se k nám na cestu plnou poznání, zážitků, navíc vše za doprovodu podmanivého tanga.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Buenos Aires; ubytování a seznámení s hlavním městem Argentiny. Barevné domy v umělecké čtvrti La Boca, hřbitov, kde spočívá slavná Evita Perón - La Recoleta.

3. den

Buenos Aires – pokračování prohlídky města; náměstí Plaza Mayo a Plaza Congreso, Metropolitní katedrála, prezidentský palác Casa Rosada, umělecká čtvrť San Telmo, městské bulváry. 

4. den

Colonia del Sarcamento  –  fakultativní plavba přes Río de la Plata do Uruguaye; prohlídka historického centra, které je spojením portugalské a španělské koloniální architektury. Případně volný program v Buenos Aires.

5. den

Posadas – přelet k západnímu břehu mohutné řeky Paraná; návštěva jezuitské misie v Paraguayi, jež je zde s Argentinou spojená mostem. Prohlídka San Cosme y Damián a Trinidadu; monumentální trosky chrámových staveb, vesnice indiánů, stará hvězdárna a další stavby zasazené v tropické přírodě.

6. - 7. den

Colonia Carlos Pellegrini – přejezd do největší přírodní rezervace Esteros delIberá, zvané též malý Pantanal. Lodní výlet po lagunách a bažinách, pozorování zvířat, především kajmanů a kapybar. Návrat do Posadas.

8. - 9. den

San Ignácio Mini – návštěva jezuitské misie; následný přejezd podél řeky Paraná do Foz de Iguazú; procházka kolem nejmohutnějších vodopádů světa z argentinské strany.

10. den

Salta – přelet do horské oblasti And; prohlídka města s největším množstvím zachovalých koloniálních staveb v Argentině; návštěva katedrály La Catedral a kostela Iglesia San Francisco.

11. den

Cachi – celodenní výlet do horské oblasti; údolí Quebrada de los Laureles a Escoipe, výjezd do sedla Piedra del Molino (3430 m n.m);  NP Los Cardones proslulý svými kaktusy, návštěva haciendy Payogasta ze 17. stol. a návrat do Salty.

12. den

Cafayate – privátním autobusem do jedné z nejlepších vinařských oblastí Argentiny; návštěva místního vinařství a ochutnávka vín; výlet k bizarním skalním útvarům Ďáblův chřtán a Amfiteátr ve slavném údolí Quebrada de Cafayate.

13. den

Purmamarca – tradiční horská indiánská vesnice s vyhlášeným trhem, pestrobarevné skály v Argentině, vyhlídka delLipan, azurově modré vulkány a monumentální Salinas Grandes (vysokohorská solná pláň a slané jezero).

14. den

Quebrada de Humahuace – monumentální andské údolí, návštěva tradičních vesnic s dochovaným folklorem a tradicemi; Tilkara a pevnost Pucara s památkami indiánské kultury, jezuitský kostelík z roku 1661 v Uquía, koloniální Humahuace, výhledy na sopku Tumbaya.

15. - 16. den

Přesun do Salty a odlet přes Buenos Aires zpět do Prahy.

15. - 21. den

PRODLOUŽENÍ DO PATAGONIE A OHŇOVÉ ZEMĚ

15. den

Přesun do Salty a přelet  přes Buenos Aires do El Calafate; ubytování a volný program. 

16. den

Perito Moreno – celodenní výlet do NP Los Glaciares ke známému jezernímu ledovci, jenž pomalu ale jistě dobývá celé Lago Argentino; pozorování ostatních ledovců,  hodinová plavba Safari Nautico po jezeře podél ledovce. 

17. den

Volný den s možností fakultativních výletů. 

18. - 19. den

Ushuaia – přelet a následující den dopolední výlet vlakem Fin del Mundo do národního parku Tierra del Fuego; odpoledne plavba (cca 3,5 h) po kanálu Beagle, spojnice mezi Atlantským a Tichým oceánem, Isla Lobos, Isla Pájaros a maják Fin del Mundo. 

20. - 21. den

Letecky z Ushuaia přes Buenos Aires do Prahy. 

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK (v prodloužení pouze anglicky hovořící průvodce)
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Buenos Aires–Praha
 • 3x vnitrostátní přelet (+ 3x v prodloužení)
 • klimatizovaný autobus s místním řidičem po celé trase
 • 13x hotel **/*** se snídaní (+ 5x v prodloužení)
 • plná penze v oblasti Pellegrini
 • lodní safari v Carlos Pellegrini
 • ochutnávka vín
 • informační materiály
 • dále v prodloužení o Patagonii a Ohňovou zemi transfery z/na letiště; sdílené exkurze dle programu zájezdu a lístek na vlak Fin del Mundo.
Upozornění:

min.Při prodloužení o Ohňovou zemi bude k dispozici pouze místní anglicky hovořící průvodce.

Fakultativní služby:

celodenní fakultativní lodní výlet do Colonia del Sacramento – cca 120 USD, vstupné na Iguazú – cca 45 USD, lanovka v Saltě – cca 12 USD

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů