Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Okruh nejkrásnějšími místy pobřeží sibiřského jezera
  • Starobylý Irkutsk na řece Angaře a tajuplný ostrov Olchon
  • Buddhistické památky v Burjatsku
  • Východní Sajan, mys Choboj a poloostrov Svatý nos

Bajkal je nejhlubší a nejvodnatější sladkovodní jezero světa a jeho okolí patří k nejkrásnějším oblastem Sibiře i Ruska. Průzračnou hladinu jezera lemují po obou březích horská pásma, jejichž hřebeny se vypínají až 2000 m nad jeho hladinu. Na mnoha místech padají strmé svahy přímo do vody a vykrajují opuštěné romantické zátoky s písečnými i oblázkovými plážemi, lákajícími k osvěžující koupeli. 

Atraktivní okruh kolem jezera zvládneme autobusy a minibusy, napříč jezerem rybářskou lodí, vlakem po Transsibiřské magistrále a unikátní "krugobajkalkou", která byla dříve také součástí její trasy. Vláček, jenž se pětkrát týdně probíjí strmým pobřežím po této odlehlé "dopravní tepně", nás ukolébá do rytmu zdejšího neuspěchaného života a teprve lodí přes mohutnou řeku Angaru vytékající z jezera se vrátíme zpět do současnosti. Okruh zahájíme a zakončíme v Irkutsku na Angaře, jednom z nejstarších měst Sibiře. Na nejzajímavějších místech podnikneme pět celodenních vyjížděk minibusem nebo terénními auty s možností pěších výletů.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Irkutsk: přílet a prohlídka centra – nábřeží Angary, tradiční dřevěné domy, pravoslavné chrámy.

3.–5. den

Přejezd na ostrov Olchon, známý tradicemi místního šamanismu – do rybářské vesnice Chužir s mysem Burchan a posvátnou Šamanskou skálou; dva celodenní výlety terénními auty na nejzazší mys Choboj a k jezeru Šara-Nur (NP Pribajkalskij – stepi a borové lesy, strmé útesy, písečné přesypy).

6. den

Plavba pronajatou motorovou lodí napříč Bajkalem .

7.–8. den

Usť-Barguzin a dva celodenní výlety minibusem v jeho okolí: první den zamíříme na odlehlý a hornatý poloostrov Svatý nos (NP Zabajkalskij – písečná kosa a pláže, romantické zátoky, koupání v termálních pramenech), druhý den Barguzinskou dolinou do vnitrozemí – vesnice Suvo, skalní útvary, kamenný posvátný býk; na závěr tradiční ruská baňa.

9. den

Přejezd do Ulan-Ude – hl. m. Burjatska; výlet do buddhistického Ivolginského kláštera; noční přejezd lehátkovým vlakem po Transsibiřské magistrále.

10.–11. den

Autobusem do Tunkinské doliny Východního Sajanu – do podhorských lázní Aršan; výlet minibusem – panoramata až třítisícových hřebenů, termální prameny, burjatská vesnice Tagarchaj; další den výlet divokou soutěskou říčky Kyngarga – možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Pik Ljubvi.

12.–13. den

Návrat k Bajkalu do Sluďjanky (mramorové nádraží) – jízda krugobajkalkou do Port Bajkalu, lodí přes Angaru do Listvjanky – rybí trh v přístavu, muzeum bajkalské přírody, oblázkové pláže, útesy; možnost návštěvy něrpinária (něrpa je bajkalský tuleň) nebo zajímavého skanzenu v městečku Talcy.

14. den

Letecký návrat Irkutsk – Praha.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Irkutsk–Praha (vč. všech poplatků) v ceně 15 000 Kč, doprava minibusy, 2x vlak, 2x loď (přes Bajkal a Angaru), 2x hotel **, 6x nocleh v soukromí, 3x turistická ubytovna, 1x noční lehátkový vlak, 6x polopenze, vstupné do NP, registrační poplatky, informační materiály, průvodce.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–14 účastníků

Klima:

Oblast leží na zeměpisné šířce odpovídající střednímu Polsku. Léta bývají poměrně teplá a Bajkal vytváří příznivé mikroklima pro udržení jasného počasí, které ale nevylučuje náhlé zvraty.

Náročnost:

Turistická infrastruktura je většinou skromná, ale funkční. Zhruba u poloviny ubytování je třeba počítat pouze se suchým WC. Často nás čekají přesuny po drncavých silnicích. Možnost kratších pěších výletů bude na Olchonu, Svatém nose a v okolí Aršanu.

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů