Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Národní park Nikkó s posvátnými horami a vodopády
 • Supermoderní Tokio i tradiční císařské Kjóto
 • Putování japonským venkovem a sopečným pohořím
 • Vodopády, jezera, mokřady a termální prameny

Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Pouhých pár kroků od atrakcí zaplavených autobusovými turisty se „selfie-tyčkami" začíná pěšina mezi rýžovými políčky, která vás povede kolem půvabných farem, kouzelných chrámů a svatyň až do majestátních hor, kde je vzduch čistý a průzračný jako křišťál a jedinými zvuky tu jsou zpěv ptáků, vítr v korunách stromů a možná vzdálené dunění vodopádu. Pojďme se spolu toulat pod staletými cedry v národním parku Nikkó, kolem chrámů a prastarých hrobek prvních japonských císařů v Naře, přes posvátný ostrov Mijadžima až na dechberoucí náhorní plošinu Ebino na ostrově Kjúšú.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet večer, přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.

3. den

Tokio – Nikkó : cesta vlakovým expresem do národního parku, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na krajinu jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto. (11 km / 6 h)

4. den

Nikkó – Tokio: půjdeme se podívat na ohromující vodopád Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógú a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži a svatyni Futarasan; večer návrat do Tokia.

5. den

Tokio – Kjóto: klidnější den v hl. m. nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta – poznáme jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.

6. den

Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kijomizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý Zlatý pavilon Kinkakudži; užijeme si i noční Kjóto – tradiční zábavní čtvrťGion, kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro západ neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.

7. den

Kjóto – Jamanobe: aktivní den na historické stezce klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, u monumentální hrobky císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara. (16 km / 5 h)

8. den

Kjóto – Nara  Udži: výlet do prvního trvalého hlavního města Japonska – park plný krotkých (až drzých) srn, 15 metrů vysoká bronzová socha Buddhy v největší dřevěné budově světa v chrámu Tódaidži; zastávka v Udži – chrám Bjódóin se „síní Fénixe“, možnost ochutnávky a nákupu místního proslaveného čaje.

9. den

Kjóto – Kója : přesun vlakem a pěší výstup na horu Kója připomínající lotosový květ, kde se nachází jedna z největších japonských buddhistických škol Šingon – sídelní chrám Kongóbudži se zenovou zahradou, chrámový komplex Garan a historický hřbitov Okunoin v rozlehlém cedrovém lese; nocleh v jednom z mnoha buddhistických klášterů. (9 km / 3 h)

10. den

Kója – Himedži   Hirošima: přesun lanovkou, expresním vlakem a šinkansenem Sakura do Hirošimy – cestou zastávka v Himedži a prohlídka největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného hradu v Japonsku a přilehlé zahrady Kókoen; odpoledne procházka Parkem Míru – Památník míru  (ruiny budovy Centra na podporu průmyslu), Muzeum atomové bomby.

11. den

Hirošima – Mijadžima  – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišóin a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto; přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy. (6 km / 4,5 h)

12. den

Kagošima – Sakuradžima: prohlídka přátelského města na jihu ostrova Kjúšú a trajekt na poloostrov tvořený činnou sopkou Sakuradžima –pohled na vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; termální lázeň přímo u zdroje a návrat do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.

13. den

Kagošima – Ebino: výlet na náhorní planinu pojmenovanou podle růžové barvy trávy, která ji na podzim pokrývá – název znamená přibližně „krevetí vrchovina“; Ebino je plné nádherných scenérií (barevná sopečná jezera, majestátní hory a hluboké lesy) – projdeme si oblíbenou 12 km dlouhou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači no mine. (11 km / 6,5 h)

14.–15. den

Kagošima – Ósaka – Praha: klidné dopoledne ve městě a rozloučení s o. Kjúšú; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai – noční odlet, přílet domů 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3336521221. 5. – 4. 6. 2022 (15 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 21. listopadu 2021
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 6 800 Kč
3336522215. 10. – 29. 10. 2022 (15 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 15. dubna 2022
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 6 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Tokio / Ósaka (Tokio)–Praha (vč. všech poplatků)
 • šinkanseny a příměstské vlaky
 • MHD / metro ve velkých městech / trajekty
 • 11x hotel ** a 1x nocleh v klášteře – vždy se snídaní
 • český japonsky hovořící průvodce China Tours.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jednodenními pěšími túrami v zajímavých přírodních oblastech.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jednodenními pěšími výlety v zajímavých přírodních oblastech.

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů