Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Národní park Nikkó oděný do podzimního hávu
 • Supermoderní Tokio i tradiční císařské Kjóto
 • Túry japonským venkovem a sopečným pohořím
 • Vodopády, jezera, mokřady a termální prameny

Japonsko není jen ohromující mraveniště Tokia či velkolepé památky Kjóta. Pouhých pár kroků od atrakcí zaplavených autobusovými turisty se „selfie-tyčkami" začíná pěšina mezi rýžovými políčky, která vás povede kolem půvabných farem, kouzelných chrámů a svatyň až do majestátních hor, kde je vzduch čistý a průzračný jako křišťál a jedinými zvuky tu jsou zpěv ptáků, vítr v korunách stromů a možná vzdálené dunění vodopádu. Pojďme se spolu toulat pod staletými cedry v národním parku Nikkó, kolem chrámů a prastarých hrobek prvních japonských císařů v Naře, přes posvátný ostrov Mijadžima až na dech beroucí náhorní plošinu Ebino na ostrově Kjúšú.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet večer; přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.

3. den

Tokio – Nikkó: cesta superexpresem do národního parku Nikkó, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na podzimní krajinu jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto.

4. den

Nikkó  – Tokio: půjdeme se podívat na ohromující vodopád Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógú a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži a svatyni Futarsan; večer návrat do Tokia.

5. den

Tokio – Kjóto: klidnější den v Tokiu nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta – poznáme, jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.

6. den

Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kijomizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý Zlatý pavilon Kinkakudži; užijeme si i noční Kjóto – tradiční zábavní čtvrťGion, kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro západ neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.

7. den

Kjóto – Nara : aktivní den na historické stezce Jamanobe klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara; odpoledne navštívíme i proslulou největší dřevěnou stavbu světa – chrám Tódaidži se sochou Buddhy.

8. den

Kjóto – Ódaigahara: první den nádherné túry podzimní japonskou krajinou, která začíná na mechem pokrytých svazích hory Ódaigahara a končí druhý den u vodopádu Senpirodaki – vystoupíme na horu Daidžagura s dech beroucím výhledem do údolí Higaši-no-kawa, z vrcholu hory Hide-ga-take je zase úžasný výhled na okolní hory, a při troše štěstí i na horu Fudži daleko na severovýchodě; projdeme údolím Ósugidani, kolem vodopádů Dókuradaki a Johačiródaki; přespíme v horské chatě.

9. den

Ódaigahara – Ósaka: druhý den túry nás povede ke 130 metrů vysokému vodopádu Nikonikodaki, který prý zní jako lidský smích, dále nad propastí Šišibuči až k majestátnímu 135 m vysokému vodopádu Senpirodaki, odkud sejdeme k zastávce autobusu a dále odjedeme vlakem do Ósaky.

10. den

Ósaka – Himedži Hirošima: přesun šinkansenem Sakura do města Hirošima si zpestříme zastávkou v Himedži, kde si prohlédneme největší a nejkrásnější původně dochovaný hrad v Japonsku a přilehlé zahrady Kókoen; odpoledne se projdeme Parkem Míru – Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, navštívíme Muzeum atomové bomby.

11. den

Hirošima – Mijadžima – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišó-in a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto-naikai; přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy.

12. den

Kagošima: prohlédneme si toto přátelské město na jihu o. Kjúšú a přejedeme trajektem na o. Sakuradžima, který je vlastně celý stejnojmennou sopkou – je stále aktivní a pohled na její vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; vykoupeme sev termální lázni přímo u zdroje a vrátíme se do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.

13. den

Kagošima – Ebino: výlet na náhorní planinu, jež dostala své jméno podle růžové barvy trávy, která ji na podzim pokrývá, a její název znamená přibližně „krevetí vrchovina“; Ebino je plné nádherných scenérií – barevná sopečná jezera, majestátní hory a hluboké lesy – projdeme si oblíbenou 12 km dlouhou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači-no-mine.

14.–15. den

Kagošima – Ósaka – Praha: užijeme si klidné dopoledne v Kagošimě; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai, odkud v noci odletíme zpět do Prahy, přílet domů 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
3336591228. 9. – 12. 10. 2019 (15 dní) 79 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 6 840 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Tokio / Ósaka (Tokio)–Praha (vč. všech poplatků)
 • šinkanseny a příměstské vlaky
 • MHD / metro / taxi ve velkých městech
 • trajekty
 • 11x hotel ** a 1x vícelůžková horská chata – vždy se snídaní
 • český japonsky hovořící průvodce China Tours.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme zejména na dvoudenní pěší přechod (nalehko) středně náročným horským terénem v pohoří Odaigahara s noclehem ve vícelůžkové horské chatě.

Pořadatel:
CK China Tours
Velikost skupiny:

6–14 účastníků

Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme zejména na dvoudenní pěší přechod (nalehko) středně náročným horským terénem v pohoří Odaigahara s noclehem ve vícelůžkové horské chatě.

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů