Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Za sumaterskými orangutany a "kanibalskými" Bataky
 • "Indonéské Benátky" a krásná jezera Toba a Maninjau
 • Čajové i kávové plantáže a zahrady koření
 • Pestrá mozaika jedinečných etnik

Indonésie – největší souostroví světa – je exotická a nádherná země na rovníku nabízející nepřeberné množství zajímavých lokalit... Na této cestě se vydáme do méně navštěvovaných, přesto ale velice zajímavých míst – na ostrov Sumatru a Kalimantan, indonéskou část ostrova Borneo. Na Sumatře se vypravíme za známými "lidmi z pralesa" – ohroženými sumaterskými orangutany. Navštívíme také dnes již přátelské Bataky u jezera Toba, ještě v 19. století praktikující kanibalismus, či Minangkabauce, kterým překvapivě vládnou jejich ženy. Na Kalimantanu nás čeká neméně pestrá směs etnik, nádherná příroda a uvidíme i "indonéské Benátky". Tady všude budeme poznávat krásy přírody a život obyvatel méně navštěvovaných koutů Indonésie. Abychom plně docenili krásu a bohatost zdejší fauny i flóry, bude nás doprovázet biolog, který oblast dobře zná. Vydejte se s námi poznat další místa Indonésie, země tisíce ostrovů!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–3. den

Praha – Medan: přílet na Sumatru – sultánský palác, Velká mešita, usedlost bohatého čínského obchodníka, nejstarší hinduistický chrám na Sumatře; přejezd k NP Leuser.

4. den

NP Leuser: den v džungli – návštěva rehabilitačního centra pro orangutany, krátký nenáročný trek pralesem – procházka k netopýří jeskyni, kaučukovníkové stromy a život u řeky.

5. den

Bukit Lawang – Berastagi: přejezd do městečka s příjemným klimatem – tradiční domy Karo Bataků.

6. den

Berastagi: celodenní výstup na vulkán Gunung Sibayak – při sestupu odpočinek v termálních jezírkách na úbočí hory.

7. den

Berastagi – Danau Toba: přejezd k jezeru Toba mezi přátelské Bataky, dříve praktující rituální kanibalismus – ostrov Samosir s poloostrovem Tuk tuk, působivý vodopád Sipiso-piso.

8. den

Danau Toba a okolí: tradiční batacké vesnice, hrob krále Sidabutara, kamenné židle v Ambaritě; odpočinek v nádherném prostředí jezera – možnost koupání a krátkých výletů po okolí.

9. den

Danau Toba: další místa spjatá s batackou kulturou – muzeum Huta Bolon Simanindo s možností tanečního představení (nemusí se vždy konat), starobylé hroby; noční autobus.

10. den

Bukittinggi – centrum matriarchální minangkabauské kultury: ranní přijezd a odpočinek; odpoledne výlet do údolí Harau s velkolepými srázy – krajina rýžových políček a pasoucích se buvolů.

11. den

Bukittinggi: výlet k jezeru Maninjau – úrodná políčka a zahrady s kořením, farmáři sušící skořici a zpracovávající kakao, rybí farmy; odpočinek u jezera – procházky a případné projížďky na kolech.

12. den

Bukittinggi – Padang: místa minangkabauské kultury – vesnice tradičních řemesel a typické domy, palác Pagaruyung; přejezd do města Padang s vyhlášenou kuchyní.

13. den

Padang – Jakarta: přelet na Jávu a prohlídka hl. zajímavostí Jakarty – památník Monas, mešita Istiqlal (největší v JV Asii), slavná kavárna Batavia, starobylý přístav Sunda Kelapa s tradičními loděmi.

14. den

Jakarta – NP Tanjung Puting: přelet na Kalimantan (Pangkalan Bun), přesun do Kumai a poté plavba tradičnídřevěnou lodí do národního parku – zajímavá příroda v okolí řeky; nocleh na lodi.

15. den

Camp Leakey – věhlasné rehabilitační centrum pro záchranu orangutanů (nejstarší tohoto typu na světě).

16. den

NP Tanjung Puting – Banjarmasin: lodí zpět do Pangkalan Bun, přelet do "indonéských Benátek" – někdejší sídlo banjarských králů, čtvrti v okolí řeky protkané sítí vodních kanálů a tradiční domy na kůlech.

17. den

Banjarmasin – Loksado: brzy ráno návštěva plovoucího trhu – kánoe plné čerstvých plodů bravurně se proplétající kanály propojující nábřežní čtvrti; přejezd do dajacké vesnice Loksado, cestou Cempaka – vesnice s tradiční těžbou diamantů rýžováním.

18. den

Loksado: pěší poznávání okolí – tradiční život Dajaků, tzv. dlouhé domy (celé vesnice pod jednou střechou), políčka farmářů, visuté mosty z bambusu a krásná tropická příroda.

19. den

Loksado Banjarmasin: plavba na  bambusovýchraftech – břehy porostlé divokou vegetací a život obyvatel u řeky; po zemi zpět do Banjarmasinu – individuální poznávání města a ochutnávání exotické kuchyně.

20.–21. den

Banjarmasin – Praha: volno s možností odpočinku či nákupu posledních suvenýrů; odpoledne přelet přes Jakartu zpět do ČR, přílet do Prahy 21. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kuala Lumpur / Jakarta–Praha (vč. všech poplatků)
 • 5x přelet (K. Lumpur–Medan a Padang–Jakarta–Pangkalan Bun–Banjarmasin–Jakarta)
 • pronajaté mikrobusy
 • 1x noční linkový autobus na sezení
 • 16x hotel/lodge ** se snídaní
 • 1x ubytování na tradiční lodi klotok
 • 3x oběd a 4x večeře na Kalimantanu
 • český odborný průvodce China Tours (biolog).
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Typickým architektonickým prvkem jihovýchodní Asie (byť dnes již ustupujícím) jsou domy stavěné na kůlech. Takto budované příbytky mají chránit obyvatele před vodou a dotěrnou faunou, v horkých obdobích pak podlaha odspodu větrá a pomáhá proti úmorným vedrům. Domy mívají pouze minimální vybavení, což historicky zvyšovalo mobilitu obyvatelstva. Přístup do vyvýšeného domu se v některých jazycích stal důležitým pro slovo „domácnost“ (v indonéštině rumah tangga = dům s žebříkem).

 

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů